lgbt onur haftası

 • sorduk mu

  taksim meydanında gerçekleşecek olan yürüşe davetiyedir.

  onlar ne yalnız ne de yanlışlar

  bir kişi bile baskı altındaysa hiç kimse eşit değildir

  1
 • denizim

  lgbt (lezbiyen,gay, biseksüel,transeksüel), türkiye'de 2005'ten beri düzenli bir şekilde her yıl haziran ayının sonlarında yapılan etkinlikler haftası.
  (bkz: hormonlu domates ödülleri)

 • bortubocek

  Dev markaların amblemini gökkuşağı renklerine boyuyarak destek verdikleri hafta. Abd'nin eşcinsel evliliğine onay vermesinden itibaren beyaz sarayda renklerini gökkuşağına boyamış. Ayrıca feysbukta da trend haline geldi profiller rengarenk oldu güzel de oldu ama bunu bilinçli ve destek amaçlı yapmayanların fazlaca olduğunu düşünüyorum.

  bizim neyimiz eksik diyerek çikko'nun da bu işe el atmasını istiyoruz.kötülü Gökkuşağı renklerini istiyoruz!

 • berry

  saat 17:00'da taksimde yürüyüş ile başlayacak haftadır.

 • karabudun

  polisin hayli sert müdahale ettiği söylenen yürüyüşle başlamış hafta.

  arkadaş polis gayet makul davranmış ben olsam yatırır zikerdim çok afedersin. haksız mıyım ama?

  1
 • parliament mavisi

  ya başlicam şu türkmenistan karşı atağınıza da. türkmenistan'da zulm daha dün başlamadı, epeydir var ve bu ülkede türmenistan türkleri için de yürüyüşler yapıldı ama senin o sikik basınında pek bi haber niteliği taşımadı için kendisine 35 saniye kadar bile yer bulamadı. şimdi gelmiş lgbt'nin geleneksel onursal yürüyüşü yapıldı diye senin milliyetçi ve yobaz kafan "türkmenistan'da insanlar ölüyor, burda iki ibne için sokağa dökülüyorsunuz" trendini lanse etmeye hakkın yok.

  ha bir de ülkenin yarısı akpli diye salak ilan edilmişti bir ara. akp hepimiz biliyoruz, gelenekçi bir kitle. şimdi de lgbt yürüyüşü için ibne olduk. şu an benim anlamadığım şey şı. akpli olup da bu yürüyüşe katılım gösterenler epeyce az. demek ki geriye kalan kitle özgürlükçü hdp, sosyalistler ve cehape, mhp zihniyeti. ha sen diyorsan mhp böyle bir etkinliğe katılmaz. o halde çıkaralım oradan %17'lik seçmeleri ve çoluk çocuğu. sizin tabirinizle, kalan bir avuç ibne için mi bu kadar yaygara koparıyorsunuz?

  yıllarca bir avuç ibne otur yerine diye dayattığınız o ibneler şu an doğu türkmenistan halkının bile aradığı özgürlük hissinin peşinde ise bu pozitif ayrımcılık niye? hee anlıyorum tabi etnik köken değil bu sefer mevzu. olay bitaraf ve bertaraf olayı anlasana. bizler, onlar. heteroseksüeller, homoseksüeller. sağlıklı bireyler, hastalıklı bireyler. biliyor musunuz homoseksüellik şayet bir hastalıksa onu bu şekilde görmek de tipik bir beyin tümörüdür ve sizin beyinleriniz de hastalıklı demektir.

  sözün özü, klavye delikanlılığı yapacağına siktir ol git de doğu türkmenistan halkına özgürlük getir o zaman. facebook'tan iki resim paylaşınca kendini duyarlı sanan herkesin şu lgbt onur yürüyüşü ile türkemenistan katliamını aynı kefeye koyup da konuyu siz, biz diye ayırmasından bıktım usandım artık. teşekkürler.

 • randolph carter

  bu konuda sabah bir şeyler karaladım, şu an hem yorgunum -uyumaya çalıştım, uyuyamadım- hem de bu saatlerde belli konulara girmeyi sevmiyorum. ama şu "yaa doğu türkistan meselesinde neredeydiniz" kafası çok ilginç geliyor.

  şimdi, mesela ben çiğdeci kuşlarını koruma derneğinde çalışan bir aktivist olabilirim. hayattaki bütün gayem, bütün amacım çiğdeci olabilir. sahip olduğum bütün enerjiyi bu kuş türünü korumak için kullanabilir, yürüyüşler düzenleyebilir, facebook'ta devamlı bunu paylaşabilirim. bütün duyarlılığım, bütün davam, bütün amacım çiğdecilerin soyunu korumak olabilir.
  tabi mendeburun korunmaya ihtiyacı yok, orta asya'dan gelip buradaki kuş çeşitliliğini değiştirdi, örnekti sadece. siz mesajı aldınız.

  benim işine gelene duyar kasan bir denyo olmam kimseyi duyarlı yapmıyor. bir de bu doğu türkistan meselesinin sadece böyle durumlarda gündeme gelmesi de komik. ne zaman bir şeyler hakkında şikayet etsek -polisin aldığı bir can da olabilir, yerine cami yapılmak istenen koru da- "bunlar doğu türkistan'da zulüm olurken neredeydi?" şeklinde bir kakafoni başlıyor.
  ben yoktum abi, ben çiğdeci kuşlarını korumakla meşguldüm. esas sıkıntı benim olmamam değil, bu konuda duyarlı olduğunu iddia eden bir kitlenin alakasız alakasız işlerde "burada neredeydin" diye sorguya çekmesi.

 • andreana

  tarihi güne dair aj+ tarafından güzel bir video oluşturulmuş.

  *

 • doxanikee

  yakın bir dönemde daha özgürce kutlanması umulan hafta.

 • didarizma

  geçtiğimiz günlerde eşcinsel hakları mücadelesi yürüyüşünü yapmaya çalışmasını ifade eden etkinlik ismi.

  yalnız benim anlayamadığım, bu toplumda hala mağdur olmak için absürt hareketlere gerek olmadığı. abi edebinle git, eylemini yap. yolun ortasında oral sex yapma yani. ben lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender kişilerin hal ve vaziyetlerine üzülmüyorum arkadaşım. bu bir ajitasyon olmaktan çıksın evvel. onların gayet güçlü ve mücadeleci birey olduklarını biliyorum. bir kitleyi arkasından süreklemek için artık ajitasyonları ya da absürtlükle süslenmiş dikkat çekmeleri bir kenara bırakıp daha olağan davranılmalı. cinsel güdülerinin farkındalığı seni insan dışı bir varlık etmiyor, önce sen kabullen, olağan bir durum olduğuna önce sen inan. dini kullanan akp gibi bir şey oluyorsunuz sonra, mağduriyetlerinizi kullanıyor sonra da çözüm bulmaya odaklı kalamıyorsunuz. (yeteri kadar en azından) bu ülkede milyon insan işsiz, milyon insan öldürülüyor, milyon insan çetelerin eline düşüyor. bunu artık normal bir insan olduğun için başına geldiğini kabul etki, halkta seni içine alsın. yolda oral sex yapma ki sen de benden farksız olmayasın.

  bu ülkede; kapalısı, açığı, ateisti, müslümanı ve bazen yaşlısı, genci, kadını, erkeği; herkes dışlanıyor, ayrıştırılıyor. Lütfen; kimse kimseden üstün değil, bunu kimseye kabullendirmeyin.

  sevgiler.

  1
 • zahid i bi hod

  şirk yuvasıdır. allah'ın tüm kurallarına karşı çıkan iğrenç yerdir. sonları umarım pompei gibi olur, helak olsun hepsi.