linux mint

 • sac kurutma makinesi

  gayet kullanışlı olan ubuntu tabanlı bir dağıtım.9. sürümü isadora kod adıyla yakın zamanda yayınlanmıştır.

  (bkz: ubuntu)

 • edie britt

  linux mint ubuntu ve debian'ı temel alan linux dağımıdır. irlanda kökenlidir. distrowatch'ın sayfasında linux mint uzun zamandır en popüler linux dağıtımları arasında ilk üçte yerini korumaktadır.

  ubuntu ve debian'ın aksine içerisinde son kullanıcı için gereken bütün araçları barındırır. ubuntu abd yasaları gereği, debian ise gnu felsefesi yüzünden codec, flash, mp3 çalıcı gibi uygulamaları içerisinde barındırmaz. istenirse bu dağıtımlara da gerekli bileşenler yüklenebilir ancak dağıtımı ilk kez yükleyen kullanıcının bu konuda araştırma yapıp bazı temel linux komutlarını öğrenmesi gerekmektedir. linux mint bu açığı kapatarak son kullanıcı için pardus linux dağıtımı gibi bir dağıtım hazırlamayı esas almıştır.

  2
 • tonyukuk

  harika bir açık kaynak kodlu işletim sistemidir. windows'un yanına kurduğum ve kullanmakta olduğum işletim sistemidir. ubuntu'ya nazaran daha kullanışlıdır ve tam bir kullanıcı dostudur. "linux nedir?" diye merak edenlere ilk olarak tavsiye ettiğim linux dağıtımıdır.

  1
 • koyuipsalasportaraftari

  ubuntuile aynı şeydir.

  gerçek anlamda özgür ve özgün, bununla birlikte henüz yeni olmasından dolayı şimdilik kararsız bir linux dağıtımı için:

  (bkz: pardus anka)

 • unfocused

  Tahmini birkaç aydır kullandığım işletim sistemi. Seyrek de olsa bug'lara sahip olmasına rağmen genel değerlendirmede oldukça stabil bir sistem. Uzun süredir windows kullanan benim gibi bir bünye kısa sürede alışmış ve bu sistemde huzur bulmuştur. Beni Windows'tan soğutan şeyler, Mint'e ısındırdı.

  1
 • lanomia

  açık kaynak kodlu ücretsiz işletim sistemi.
  Aslıa bakarsan türklerinde işletim sistemi var (bkz: Pardus)

  1
 • vandalx

  bi ara tails indirmek yerine mint e yönlendiriliyordu.
  şimdi tekrar tails indirilebilir durumda.

 • kaotik toz

  stabil işler yapıyorsanız vazgeçilmemesi, windows gibi para tuzağı sikko bir işletim sistemine para kaptırmamanıza yarayan açık kaynak kodlu, tamamen beleş işletim sistemi.

  ubuntu tabanlı kendisi.

  mint forumunda sordum ama yardım eden çıkmadı.

  bir kaç word dosyası var, bunları nasıl kitap düzeninde pdf yapabilirim? word de değil aslında. libreoffice * var bunlarda. orada diyelim yazılar düzenlendi. bunu daha sonra pdf veya epub-mobi formatına nasıl uyarlayabilirim? epub ve mobi pek önemli değil.

  pdf kitap olarak hazırlamak yetiyor bana şuan. yardım pls.

 • cbk

  Tatlış tatlış bir işletim sistemidir. Her linux sürümü gibin winshit'i siker atar.

 • sakir serengil

  Mint 17.3 Rosa adlı LTS sürümü yayındadır. Arayüz olarak windows'un işletim sistemlerini andırsada güvenlik, stabilite gibi konularda açıkça fark yaratmaktadır.

  1
 • atelante

  mouse titremesine çözüm bulunamayan marka. bir de mouse kendi kendine komut veriyor.