mad max fury road

 • tubtub

  80'li yılların efsane filmi mad max'in 2012'de vizyona girecek dördüncü filmi.bu sefer max rolündemel gibson'ın yerine tom hardy var.mel gibson'ın da konuk oyuncu olarak görünebileceği söyleniyor.

 • cartmantr

  kısmetse 2015'te gösterime girecek filmdir. max rockatansky baştan mı anlatacak yoksa farklı bir şey yapacaklar henüz muallakta. ama mel gibson'ın da drifter olarak filmde görüneceği söyleniyor.

 • muro12345muro

  Film çıktı bile vizyonda.

  fragmanına da bakın http://tekparcahdizle.net/mad-max-fury-road-izle.html

 • kisisel illeti

  bugün seyretme fırsatı bulduğum geroge miller'ın efsane serisinin, efsane bir şekilde geri dönüşü. film ile ilgili kesinlikle bir spoiler vermeyeceğim ama bu hazzı en son yüzük kardeşliği ve kralın dönüşü filmlerinde aldığımı söyleyebilirim. çekimleri, sahneleri, müzikleri verdiği post-apokaliptik dünya tasviriyle tam bir şaheser. seyrettiğim en çılgın film. uzun uzun bir dünya şey yazabilirim ama hala etkisinden kurtulabilmiş değilim ve bu film kesinlikle güzel bir sinema salonunda deneyimlenmesi gereken gerçekten mükemmel bir seyirlik.

  3
 • goodsfraba

  çenem yukarda, burnum dik yılların sinema eleştirmeni gibi girdim bu filme. sanki iron throne a oturur gibi oturdum sinema koltuğuna ve hunharca eleştirebileceğim şekilde açık bulmak için gözümü dört açtım. sonuç olarak hayatımın filmlerinden birinin yeniden yapılması gibi bir şeydi ve bu konuda bağnazlıkta sınır tanıyamazdım.

  film başladığı gibi sağlı sollu yumruklarla girişti bana. nerede olduğumu, ne için geldiğimi unuttum. filmden kareler, oyunculuklar, dünyanın işlenişi belime belime vurdukça ben gevşiyor, pamuk kıvamına geliyordum. ne olduğunu anlamadan film araya girdi ve ben salonda ki çoğu insan gibi filmin hızından ve sertliğinden koltuktan kayabildiğim kadar kaymış sırtımın üstünde oturuyordum. kalkmak için yardım almam gerekti. film arasında doğumhane önünde ki baba gibi titreyen ellerimle bir sigara yaktım. 2 nefeste bitirdim ve uzun süredir yapmadığım bir şey yapıp ara bitmeden gidip yerime oturdum. ara sonrası belki biraz yavaşlar diye umut ettim. yavaşlamadı.
  film bitti.
  ben oturmaya devam ettim.
  insanlar çıktı.
  ben oturmaya devam ettim.
  sinemayı üstüme kapattılar.
  ben oturmaya devam ettim.
  hala o koltuktayım aynı filmi 7. izleyişim.
  ve hala sıkılmadım sözlük.

  4
 • kukunhalauzerimde

  Charlize Theron , Tom Hardy , Nathan Jones gibi oyuncuları bünyesinde barındıran mad max serisinin son filmi. bilim kurgu - aksiyon türünde 2015'in en iddialı filmidir. birçok aksiyon filminde eksik olan özellikler bu filmde mevcut. dört dörtlük diyebiliriz.

  aksiyon filmlerinde kurguya çok önem göstermezler , genellikle görsel şölen. bu filmin kurgusu da tam olmuş. hani konu yok ekşın var gibi olmamış , konu da var ekşın da var. hemde alası var. film başladığı andaki sahnede anlıyorsunuz görsel efektin ne denli üst segment olduğunu. birde aksiyon sahneleri öyle hır gür , göz yoran cinsten değil. yormadan izleyebiliyorsunuz.

  spoiler vermeye gerek yok ama mutlaka izleyin derim. keyif almazsanız paranıza hesabınıza havale edeceğim. net.

  1
 • rot

  mad max serisinin yeni filmi.

  distopya, bilim kurgu türleri açısından mad max önemli bir noktada durmakta. kıyamet sonrası filmler içerisinde ilk olmasa bile en önemlisi herhalde bu film serisi.

  kocaman bir çöl, yıkılmış şehirler, su, yiyecek yok, kırık dökük silahlar, aşırı yakan bir güneş, yağmacı çeteler, petrol krizi, aksiyon, ilkel yaşam ne ararsanız var filmin içerisinde.

  filmi henüz seyretmedim, ne çıkacağını bilmiyorum, umutlarım yüksek. fallout ile büyümüş insanız, umarım ellerine yüzlerine bulaştırmamışlardır.

  3
 • unfocused

  Uzun zamandır izlediğim en iyi distopik filmlerden bir tanesiydi. Öncelikle film başlamasıyla birlikte sizi doğrudan içine alıyor. Karakterler, seçilen bölge ve düzenlenmesi, araç tasarımları, kovalamacalar... Tam anlamıyla mad max ruhuna uymuş, hatta öte geçmiştir. Sadece film boyunca süren kovalamacanın sıklığı ve bazı olayların sığ bırakılması göz tırmaladı.

  Bu arada araçlar aşırı güzel olmuş, öyle böyle değil.

 • tegmen

  mad max 2: road warrior'dan öteye geçemez benim için diye düşünüyordum. miller dayı kızılcık sopasıyla ağzımı burnumu dağıttı.

  charlize theron'un kendisi olmaktan çıkıp furiosa olduğu, tom hardy'nin abartısız ve cool tavırlarıyla max rolüne cuk oturduğu, nicholas hoult'un nux rolüyle saygı duruşunu ciddi anlamda hakettiği ve adlarını saymaya üşeneceğim tüm diğer karakterlerin gerçekten de bize wasteland atmosferini yaşattığı mükemmel bir başyapıt olmuş. 2 kere sinemada izledim, yetmedi netten indirip defalarca da evde izledim. gece yatmadan önce arka planda gürültü yapsın diye açıyorum, bir bakıyorum film bitmiş. öyle bir film bu.

  ikincisinin gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

  2
 • cartmantr

  beklediğimin ötesine geçebilmiş filmdir. bir önceki filmden beri 20 seneden fazla geçmiş. başrol oyuncusu değişmiş ve konsepti bu dönemde sinemada ve oyun dünyasında bol bol kullanılmış bir efsaneyi diriltmek doğru muydu?

  filmi ilk duyduğumda kafamdan geçenler bunlardı. ama sonuçta ortaya çıkan şey eksiklerine değil de elindekilere odaklanıp onları dibine kadar kullanmış bir film oldu. tamam tom hardy çok klas bir oyuncu ama mel gibson'ın gençliği dönemindeki o manyak bakışlara sahip değil. e o zaman filmin ana karakteri furiosa olur. post apokaliptik eli ayağı düzgün ve daha önce duyulmamış bir hikaye pek kalmadı gibi. e o zaman bizde saf bir kovalamaca ve aksiyon bombardımanına tutarız seyirciyi.

  aşağı yukarı bu şekilde eleştirilebilecek pek çok konuyu çözmüş ve hatta avantajına çevirmiş bir film. tabi bunda kamera arkasında işin orjinaline imza atmış kişinin olması da etkili tabi.

  sonuç olarak son dönemde diriltilmiş en sağlam sinema efsanelerinden biri oldu max.

 • the seeker

  ucu kesik pompalı bu filmde de yer almıştır. alametifarikası max'in. zaten sawed-off shutgun kullanmayan post-apokaliptik film, film sayılmıyor.

 • kravisni tol tol

  konusu har har har har olan film.

  --- spoiler ---

  har har har har ilerliyorlar, ilerliyorlar ama film bitmiyor, geriye dönmeye karar veriyorlar. har har har har geri dönüyorlar.

  --- spoiler ---

  3
 • fakir

  Charlize theronu tek kolu olmayan bir vandal olarak izlemek cok kodu bana.

  Onun disinda yapilmis en yuksek aksiyonlu post apokaliptik filmdir.

  1
 • dangalak

  hayatımda izlediğim en iyi ikinci film.

  ilki the raid redemption.

 • klavyeye damlayan yogurt

  Aslinda filmden haberim bile yoktu -ne büyük cahillik-. Oyununu oynadığım sıralar filminin olduğunu öğrendim. 15 mayısta çıkmış olup Imdb'den 8.3 almistir (değişebilir )Filmdeki kurgu, oyuncular ve o gitarından alev çıkaran muhteşem abi filme +1 getiren etmenlerdir. izleyiniz.

  1
 • kediyimkedi

  --- spoiler ---

  bu ne be

  --- spoiler ---

  2
 • kisisel illeti

  filmdeki gitaristi oynayan avustralyalı bir blues şarkıcısı olan iota'dır.
  evet, blues.

  1
 • apartman yengesinin sevgilisi

  mad max in uzağından bile geçemeyen film. bir kere ana karakter kim belli değil, klasik yol aksiyonu dışında da bir heyecan yok. ortam ve kostümler beğenilmiş de e artık filmin temel özelliği bu zaten. nerede gerçek mad max nerede günümüzdeki mad max.

  1
 • tuhafakillimuzirserseri

  bu film için eski mad max filmlerinden daha iyi filan diyen ergenler olmuş. hangi genital organımla güleyim şaşırdım. bu film sinemadan zerre kadar anlamayan bebeleride açık seçik beyan etmiştir. patlama,çatlama,film bitti olum. hikayesi bile yok düzgün. nerde bunun hikayesi? max karakterinin resmen ağzına sıçmışsın lan. para için kendi filmlerine insan bu kadar ihanet eder mi? kötü bir film değil ama eski filmlerin götünün kılı olamaz.. vasat..

 • bartvader

  efektsiz sahneler.

  hasiktir.

  3
 • scrooge

  yeniden çevrilen kült filmler, genelde orjinallerini aratırlar ve hatta orjinal serinin fanları tarafından ölesiye eleştirilirler. sanırım mad max fury road bu tabuyu yıkan filmlerden birisi.
  atmosferi, karakterleri, bitmeyen aksiyonu ve müzikleri... hepsi de çok iyi olmuş. sağda solda bu filme bok atan insanlar görüyorum, sanırım yıllar sonra değerini anlayacaklar.

  bu arada kötü karakterin, beyaz renkli tuhaf adamları; the dark knight returns'da ki mutant çetesine benzememiş mi?

  4
 • fakir

  aksiyonlu böyle kan gövdeyi götürüyor.

  charlize her zamanki gibi şık, nalet karı post apokaliptik filimde bile salon çizgisini bozmuyor.

  ama öbür dingil öyle mi? ilk 20 dakika rahmetli kemal Sunal'ın hanzo filmindeki karakteri pürüzsüz oynadı. hoov moov derken dili falan çözüldü de konuşmaya başladı.

 • kayipgezegen

  yorucu da bir filmdir. aksiyon bitmediği için su gibi akar gider.