mahfi eğilmez

 • eskizafer

  usta bir iktisatçıdır.

  --- spoiler ---

  1950 yılında istanbul'da doğmuştur. Ankara Atatürk Lisesi'ni, 1972 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni (iktisat ve Maliye Bölümü) bitirmiştir.[1] Gazi Üniversitesi’nde Kamu Maliyesi dalında doktora yapmıştır. Yeminli Mali Müşavir unvanına sahiptir.

  1972 yılından itibaren Maliye Bakanlığı'nda ve Hazine Müsteşarlığı'nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. 1997 yılında Hazine Müsteşarlığı'na atanmış ve 1997 yılı sonunda kamu hizmetinden ayrılmıştır.

  --- spoiler ---

  kaynak için tıklayınız

  1
 • maganda kursunu

  Kendisi Liberal kökenli bir iktisatçı olsa da saf liberal değildir. Yani liberalizm diyosa doğrudur diye radikal savunma yapmaz.

  imf'e bakış açınızı değiştirebilir. Toplumdaki "imf kaka pis" argümanını dayanıklarla reddeder.

  Doğuş Holdingle bir dönem içli dışlıydı. (şu an ne durumda bilinmez) Kadir Has Üniversitesinde bir dönem ders anlatıyordu şuan ki durumu hala bilinmez.

  iktisat bilir konuşur basit bir şekilde (ki basitlikten kasıt okuma yazma bilmek), aktarır. Blog'u vardır ekonomiyi bilen merak edenler için güzel kaynaktır.

  1-2 kitabı dışında her kitabını okuduğum okunması tavsiye olunan bir insan olmakla beraber "hazine" ve "ekonomi politikası" kitapları efsanedir.

  1
 • cirkinlerinenguzeli

  örneklerle kolay ekonomi kitabını herkes rahatlıkla anlayabilir,okuyabilir. iktisati sevdirmek için doğduğunu düşünüyorum Mahfi egilmezin.suan yeni bir kitap çıkarmış en çok satanlar arasında. henüz okuma fırsatı bulamadım.turkiye'ye fazla gelen iktisatcilardan kendisi:)

  1