matcha çayı

 • bartvader

  ymlac açmıyor artık böyle başlıklar hiç..

  ya bu ilginç baya. matcha ya da maccha japonların kullandığı yeşil çayın toz hali. ama normal yeşil çaydan bir farkı var ve o farkın ne olduğu hakkında gram fikrim yok. yeşil çayla karşılaştırıldığında 10x gücünde deniliyor.

  şimdi bunun popüler olma sebebi de japon kültürü batıya açıldığında baktılar 80 yaşındaki japon eleman caracal'dan daha genç gösteriyor. neden lan bu, diye sorgularken abd'li canan karataylar matcha'ya denk geliyor ve bunun sayesinde diyor. sonra çılgınlarcasına export başlıyor. bugün starbucks'ta falan sanırım içinde matcha olan bikaç içecek var.

  bu cildi gençleştirme işi ne kadar doğru bir fikrim yok ama muhtemelen bi nebze olsa da doğrudur çünkü bir tane bile hayır bu bok -.- denen bir şey görmedim hiç. tam tersine bağıra bağıra böyle antioksidan görmediniz diye çıldırıyor insanlar. tadı da güzel baya. yöresinde içmek lazım tabi. yanına da fortune cookie kafasında hafif tatlı bir şey koyuyorlar onu matcha'ya bandıra bandıra yiyorsun.

  edit: kadıköyde antioksidan zirvesi?

  3
 • isis

  ymla-c hafif çay seviyor...
  Melisa gibi, beyaz gibi. 10 kaplan gücünde yeşil çay nays değil.

  Bart beyle karşılıklı içmek istediğim çaydır.
  pikan cevizi de yiyelim.

  edit: lütfen ^^

  3
 • caracal44

  anladığım kadarıyla yarak kÜrek bitki çaylarından biri.

  2
 • alpha

  kimsenin sevmediği şeyleri sevmekte yine tahtımı kaptırmadım ve bunu da sevdim. içilir.

  yalnız smoothiesi çok dandik bir şey oluyor. ayrıca zahmetli. Eledim onu. en iyi hali çay olarak kullanımı.

  2
 • dmnrzv

  Bugünlerde bu matcha her neyse çok moda olmaya başladı. Günümüzün yükselen trendi adeta. Starbucksta matcha cookie ve matcha latte var. Yeşil bi şi.

  1
 • baholii

  Hanımların tercihi.