medipol başakşehir

 • olly

  türk futbolundaki şeklinin sorgulanması gereken kulüptür.

  beşiktaş'ın şampiyonluk yolundaki başlıca rakibi olduğundan mütevellit bugüne kadar pek lafını etmek istemedim. geçtiğimiz günlerde bu konuya bir köşe yazarı da en güzel şekilde değinmişti; şimdi ismini hatırlayamadım o kişinin...

  1. medipol başakşehir nedir?
  2. irfan can kahveci'dir, emre belözoğlu'dur, volkan babacan'dır, edin visca'dır, emmanuel adebayor'dur falan; bu çaptaki bir kadronun bütçesi nasıl gerçekleştirebilmektedir?

  başakşehir halkı'nın yardımları ya da başakşehirli ünlü işadamları'nın desteğiyle değil tabii?

  istanbul halkından vergi toplayan belediyenin, ispark'ın ve benzeri kamu kuruluşların desteğini arkasına almış bir camiadan bahsediyoruz. ayıptır sorması da... bana sordunuz mu anasını satayım?

  istanbul büyükşehir belediyesi'nin futbola bir yatırımı olacaksa elindeki bütçeyi istanbul kulüplerine belli miktarlarda dağıtsın? ya da hiç bu işlere bulaşmasın da parklar, bahçeler inşa etsin, spor tesisleri ya da salonları kursun? belediye benim ödediğim vergilerle, ispark ise otomobilimi bi'yerlere park ettiğimde ödediğim ücretlerle emmanuel adebayor adı verilen vatandaşı transfer edecek ve bu adam kalkıp benim istanbul kenti takımımın şampiyonluk yoluna taş koyacak? olacak iş mi, belediyenin vazifesi mi bu şimdi?

  gitsin bu adamları bursaspor alsın, adanaspor alsın, galatasaray alsın, trabzonspor alsın! bizler de futbol kulüpleriyle mücadele edelim, arkasına devleti almış kurumlarla değil! sporun yaygınlaşmasına yönelik elindeki tek alternatifi kamuya açık tesisler kurmak olan belediyenin rekabetçi bir kulüp kurmak maksadı da ne?

  şimdi abdullah avcı'yla yapılan röportajlardan işitmekteyim ki gelecek sezon takıma daha fazla yatırım yapılacak ve star mahiyetli tecrübeli oyuncular transfer edilecekmiş. hayır da kimin parasıyla harcama yapıyorsunuz acaba? madrid belediyesi ya da manchester gençlik ve spor genel müdürlüğü diye kulüp var mı lan bu gezegende? ne acayip adamlarsınız yahu?

  anlam vermekte zorlandığım bir hadise...

  5
 • cugara

  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/05/30/medipol-basaksehir-1.png+medipol başakşehir


  gerek boz baykuşları gerekse bunun gibi paylaşımları ile futbolun oyun ve amacının eğlence olduğunu hatırlatan takımdır.. tabi herkesin hoşuna gitmiyor bunu hatırlamak..

  neyse öncelikle desteklediğiniz takımın vergi borcu veya affa uğrayan vergisi kaç tane basaksehir satın alıyor gidip onu hesaplayın sonra girin bu işlere..

  süper ligin de futbolun da içine eden istanbul takımlarıdır (Gs.fb.bjk) bu hegomonyayi ister basaksehir yiksin ister hakkarispor sonuna kadar arkasındayım.. yeterki dağılsın bu barbar takımları.. basaksehirlerin çoğalması umuduyla, esen kalın.

  1
 • olly

  futbolun oyun, amacının ise eğlence olduğunu zanneden saftorikleri ortaya çıkaran takımdır.

  kendimizi halen tanju çolak'ın fenerbahçe'ye transfer olduğu dönemlerde zannettiğimizden mütevellit endüstriyel futbolun a klas imparatorluklarından fersah fersah uzaklardayız. oğuzhan öyazkup'un ya da anderson talisca'nın futbolu beşiktaş'ta bırakacağını düşünüyorsak da akılalmaz düzeyde yanılıyor bulunmaktayız.

  peki nedir?

  ya bu oyunu kurallarına göre oynayacağız ya da neden türk futbolu senelerdir yerinde sayıyor diye hayıflanmayacağız.

  entrilerin bir başından cümle, bir de kıçından cümle okuyarak mevzuları algılayabileceğini zanneden ve buna göre yanıta hazırlanan afacanlar var!

  uydurulmuş ki, "ben türk futbolu üç-dört adet büyük kulübün tekelinde olsun," istemişim. bak, oraya yazmışım; "gitsin bu adamları bursaspor alsın, adanaspor alsın, galatasaray alsın, trabzonspor alsın, bizler de futbol kulüpleriyle mücadele edelim, arkasına devleti almış kamu kurumlarıyla değil," diye? öncelikle okumayı, haydi okudun diyelim; onu da anlamayı öğreneceksin. gerçi hoş, sen zaten böyle olduğun için bu ülkede futbol adı verilen kavram tartışılamaz vaziyette ya; neyse... sen de olmasan türk futbolunu kim batağa sokacaktı?

  konuya dönelim...

  mevzu, adı sanı henüz üç gün evvel duyulmuş bir kulübün şampiyonluk potasını zorlaması meselesi değil! bu zaten olsun. bursaspor'la olsun, adanaspor'la olsun, göztepe'yle olsun, çaykur rizespor'la olsun. abdullah avcı ve ekibi herhangi bir futbol kulübünün başına geçsin ve spor toto süper lig şampiyonluğu'nun bir numaralı adayı olsun, hâttâ şampiyon bile olsun! anasını ak sütü gibi de helâl olsun!

  fakat vazifesi istanbul halkına hizmet etmek olan büyükşehir belediyesi ve unsurları bu plâna lütfen dahil olmamış olsun.

  merak ediyorum; istanbul'daki amatöründen yarı amatörüne ya da tam profesyoneline binlerce, hâttâ onbinlerce spor kulübünün başına çıban mı girdi de istanbul büyükşehir belediyesi başta olmak üzere iett ve ispark gibi diğer tüm kamu unsurları spor adına sadece bu kulübe yatırım yapma kararı aldı?

  mevzuyu götünden anlamayınız.

  abdullah avcı ve ekibi'nin herhangi bir spor kulübünde başarılı olmasının faydalı olduğunu savunmak ayrı şeydir, bu ekibin başarılı olacağı kulübün tüm unsurlarıyla kamu tarafından desteklenmesi ayrı şeydir.

  affa uğrayan vergi borçlarıdır, otlarıdır, boklarıdır, vesaire...

  bu tip sorunların doğruluğunu ya da yanlışlığını tartışmak başka günün ya da başka başlığın konusudur. bugünün konusu, vazifesi şehir halkına sağlıklı bir şehir yaşantısı sağlamak, ücretsiz spor tesisleri açmak, spor yaptırmak olan belediyelerin rekabetçi kurumlara dönüşmesi ve milletin cebinden zorla aldığı parayı çarçur etmesinin önüne geçmektir.

  bir takım koyun sürüleri kendilerini bu uğurda feda etmeye razı gelebilir ama ben çöp vergimi, ot vergimi, bok vergimi, kaldırımın kenarına koyduğum aracın park bedelini emmanuel adebayor transfer edilsin diye vermek istemiyorum. belediye şayet spora bir yatırım yapmak istiyorsa; şehirdeki tüm kulüplere eşit oranlarda bütçeler ayırsın, emmanuel adebayor'u da gitsin sarıyer ya da kasımpaşa veya beylikdüzü transfer ediversin de şampiyonluğa yarışsın bi'zahmet?

  belediye, hizmet etmekle yükümlü olduğu halkıyla rekabete kalkışmasın!

  mevzu son derece açıktır.

 • donquijote

  başakcity

  2
 • sondaj

  2016-17 sezonunda, ligdeki tüm takımları mağlup etmeyi başaran tek takım.
  lig ikincisi.

  1
 • olly

  kulüp olarak varlığının sorgulanması gerektiğini düşündüğüm, kadro kurgusunu ise beğendiğim zibidilerdir.

  geçtiğimiz sezon her ne kadar ikinci yarının başlarında bir kopuş yaşasalar da beşiktaş'ın ardı ardına puan kayıplarıyla şampiyonluk mücadelesinin son anlarına kadar varlık sürdürdüler. bu noktada gözle görülen bazı eksiklikleri vardı.

  örneğin emre belözoğlu'nun olmadığı anlarda orta sahayı toparlayacak bir isme ihtiyaç duyuyorlardı. burayı gökhan inler transferi ile rotasyonladılar diyebiliriz. şampiyonlukta büyük katkısı olan cengiz ünder'i kaybetme noktasındalar... burayı da kerim frei transferi ile bir nebze olsun yamayabilecekleri görüşündeyim. diğer taraftan mevlüt erdinç transferi ile de mustafa pektemek rotasyonunun bir-iki tık üzerine çıkacaklar.

  galatasaray ve fenerbahçe'den daha iyi kadroları var, işler yolunda gibi görünüyor.

  hayırlısı...

  1
 • olly

  galatasaray'ı yenmelerine rağmen zerre saygı duymadığım kulüptür.

  bu nedir şimdi?

  ya arkadaş? sen istanbul büyükşehir belediyesi'nin, ispark'ın, iett'nin ve daha yığınla kamu kuruluşunun maddi desteğini arkana alan bir kitlesin. bugün bu taşşak geçtiğin adamlar besliyor seni... onlar besliyor, fenerbahçeliler besliyor, ben besliyorum, istanbul halkı besliyor.

  sen kimin parasını kullanarak kiminle taşşak geçiyorsun?

  bütçeni oluşturan unsurlar başakşehir ilçesinin sakinlerinden oluşsa ya da işi yalnızca bir takım özel kuruluşlarla götürüyor olsan gam yemeyeceğim. istanbul büyükşehir belediyesi'nin görevi kendi halkıyla taşşak geçip sinirlendirmek mi, yoksa bu kitleye parklar, bahçeler, spor tesisleri ve sosyal imkanlar sunarak hizmet etmek mi?

  sen kimsin amk? biri bana şu işi öğretsin lan?

  bu başlık altında defalarca dile getirdim, getirmeye de devam edeceğim. böyle arsızlık olmaz! benim vergimle bütçe oluşturan belediye, adebayor'a, mevlüt'e, ota boka dünya para saçıp benim şehrimin taraftarıyla taşşak geçemez arkadaş! belediye kalkacak ya o parayı halka spor yaptırmak için harcayacak, ya kentin takımlarına eşit oranda dağıtacak, ya da hiç bu spor işlerine falan karışmayacak!

  cibiliyetinden utanmaz herifler...

 • olly

  mevcut kulüp yapıları itibariyle varlıklarını kesinlikle reddettiğim kulüptür. bu hususla ilgili de bu başlık altında, daha evvel nice beyanım oldu.

  yanısıra, "beşiktaş şampiyon olamazsa medipol başakşehir olsun," diyenlerden hiç değilim.

  fakat bu sezon kaldıracakları olası bir şampiyonluk kupası itibariyle beni oldukça güldüreceklerini de belirtmem lâzım... don draper afacan'ın nickaltında belirttiğim şemsiye hikayesi o an itibariyle start almış olur elbette...

  tanım: spor toto süper lig 2017-2018 ilhan cavcav sezonu'nu şampiyon tamamlamaları halinde istanbul kentinin beşiktaş jimnastik kulübü'nden sonra en büyük ikinci camiası olacak kulüptür.

 • tenchu

  doğru ve etkili transferler yapan takım.bonservise verdikleri miktar çok düşük.ayrıca bazı takımlar gibi sırf rakip takımın oyuncusunu alacağım diye bok püsür adamlara milyonlar yedirmiyorlar.(arda hariç)

 • kabul

  bu sezon şampiyon olamadılarsa sittin sen bir daha olamazlar. ince ya da akşener gelirse artık osmanlıspor ile 2.lige beyaz grupta falan şampiyonluk mücadelesi verirler.

 • tenchu

  her sene hakkında aynı şeyler söylenen takım.başakşehirle alakam yokta her yıl bu lafıları söyleyip sonra yutmaktan sıkılmadınız mı amık?
  takım yöneticilerinden mentalitesinden hoşlanmayalirsiniz ama adamlar oynuyor.
  bonservise sadece 3,6 milyon yuro harcamışlar.hiç öyle benim vergilerimle çarkları çeviriyorlar durumu yok yani.bu takımın ligde olması ligin yararınadır.rekabet artsın belki kalitede artar.he adamların futbolcuları barzo insanlar orası doğru ama sırf böyle diye zırt pırt gelip boş yapmanın alemi yok.bu sezon oyuncularından biri en ağır cezalardan aldı.hiç öyle kollamadılar.takımla alakam yok ama gelip şurada takım ikinci oldu diye hazımsızlık,kabızlık yapmanın alemi yok.

 • kabul

  üstteki alttakine alttaki üsttekine cevap niteliğindedir.

  her sene aynı laflar çıkıyor denilmiş. bence takımın tarihçesini bir okumak lazım. kaç senedir var olan bir kulüp ki kaç senedir aynı kelamları diyelim. bozbaykuslu ibb'yi sayma 2014'ten beri varlar sadece. ayrıca lig ikincisi değil üçüncüsü yaniltmayalim elalemi. biz ise şerefli dördüncülük.

  arda'nin sadece yıllık ücreti 4 milyon yuro garanti para (burada züğürdün çenesi yoruldu) diğer gavur topçularin aldığı garanti paraları toplarsan baya baya bunun bir hastahane sponsorluğunda sağlandığını düşünmek en hafif tabirle zeka geriliğidir. tabi hemen cengiz under denilecek ama o da daha bu sezon başında gitti unutmayalım. cb mitinglerde maça gelin maça diye bağırıyor, bu bile renklileri az biraz sempatik kılıyor nazarımda.

 • renault toros ile ralliye katilan adam

  şerefli üçüncülüğü kutlayan bozbaykuşlar...
  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/05/19/medipol-basaksehir-2.jpeg+medipol başakşehir


  alttaki üstteki, üstteki sağdakine, sağdaki soldakine, sonra hepsi tayyipspor’a...

  t a m a m!

 • olly

  bugün galatasaray yenilse şampiyonlardı. bir ara maçın oynandığı kanalı açtım, tribünde 2 bin kişi var ya da yok mına koyim. üstelik cumhurbaşkanı, "takımınızı desteklemeye gidin," şeklinde buyurmasına rağmen? böyle şampiyonluk adayı olmaz olsun!

  kulübün katarlılara satılacağı ve bu nedenle kayrıldığından bahsediliyor sosyal medyada fakat arkadaş, bu katarlılar gerizekalı mı? görmüyorlar mı tabloyu yani? ben anlamıyorum. yani hakikaten salak olmak lâzım şu kulübe yatırım yapmak için...

  kulübün bonservise 3,6 milyon euro ödediğinden bahsedilmiş. ya, bu husus tartışmaya net şekilde kapalı... bonservise fazla para ödememişler, eyvallah da; bu adebayor'un, arda'nın, emre'nin, volkan'ın, clichy'nin, irfan'ın, visca'nın, elia'nın, kerim'in, mevlüt'ün falan senelik ödemesini göt vererek mi yapıyor bu kulüp şimdi?

  ya, bu kulübü affetmeyeceğim oğlum ben! hakkımı da helal etmiyorum. şu kadroyu al, türkiye ligi'ndeki hangi şehir takımına monte edersen et! taraftarı olsun, geleneği olsun, kulübünün lisanslı ürününü satın alıp gelire katkı sağlayan kitlesi olsun! saygı duymayan büyük üstad sir olly dünyanın en terbiyesiz insanıdır. belediyenin görevi, benim paramla adebayor transfer etmek olamaz. bu hiç bir zaman kabul edilebilir bir durum değil.

  şimdi git bak başakşehir ilçesine, birinci etabından beşinci etabına kadar her yerde galatasaray'ın şampiyonluk kutlamaları yapılıyordur. öyle bir şampiyonluk adayı, öyle bir futbol geleneği anasını satayım.

  1
 • tenchu

  millet hala aynı yerde.arda'nın garanti parası artı bonservis artı gavurların parası bunların totali 20 milyonu geçecek mi çok merak ediyorum?aynı zamanda takım 2014'ten beri var ama takım oynadığı her yıl bunlar deniyor demek istemiştim zeka geriliği yoksa anlaşılabilir.2.liği yanlış yazmışım zeka geriliğim var o konuda haklısınız.aynı anda galatasaray'ın bonservise verdiği para 30 milyonu geçiyor.kiralıklar yabancı futbolcuya yedirilen paralar t.d ücretleri hariç.gelip kavga etmeden önce bunları bir düşünün lütfen.takım akp desteği alıyor inkar etmiyorum ama aynı zamanda iyi yönetiliyor.saracak bir yer bulamayıp bu takıma saldırmanın alemi yok.
  ayrıca reno kardeş gözlerimizi niye kör ettin arkadaşım?