memleketten turşu göndermek

 • caracal44

  genelde anadolu'da yaşayan insanların, büyükşehir de yaşayan akraba ve tanıdıklarına orda burda ki gibi bulunmaz niyetiyle yaptıkları turşuları otogardan otobüse vererek gönderme işi .olay sadece turşuyla sınırlı değil. bilumum kuru bakliyatlarda bu olaya dahil.Hele o plastik bidonlara konulan peynirler yok mu? gönderirken de alırken de insanı çileden çıkarıyor.bidonu patlatmadan eve götürmek bi yana o nasıl bir ağırlık kardeşim ya.sanki Halter taşıyosun amk. insanı hayattan soğutan şeylere yazılır bu olay.

  2
 • bortubocek

  süper ötesi bir olay. yollayan mümin kardeşlerimiz dert görmesin valla. turşuyla da kalmaz tabii kurutmalık biber patlıcan da gönderiyorlar neden ? çünkü mersin nemli. burda bir şeycik kurumuyo küf tutuyor hemen :/ kurutmalık dolmadan damağımız neden noksan kalsın ki ?

  peynir desen büyükşehirde kim bulmuş da kim yapsın yine amed'imin güzel köylerinde yapılıp gönderiliyor. memleketten gelen her şey çok güzel ama mersin'de güzel. taşına toprağına bin can feda benim güzel yurduma aaaa.

 • ela gozlerinde yesil hareler

  anneannem <3.

  adettendir turşu, konserve, kuru sebzeler, envai çeşit sos ve reçel, ve gonyalı olarak illaki tahın evet ı ile ve pekmez ve de bal.

  senin canını yiyerim ben.

  1
 • cirkinlerinenguzeli

  ne güzel şöyle bir dal ,salatalık, fasülye turşusu gonderenim olsaydi.
  sivasimi özledim.