meral akşener

 • adnanaziz

  etkili bir türk milliyetçisi. eski içişleri bakanı. halen mhp milletvekili. taraflı tarafsız bir çok kesimin takdirini kazanmış kişi. balkan göçmeni bir ailenin kızı. adı mhp genel başkanlığı için anılmakta. (bkz: demirden korkan trene binmez)

 • somut olric

  Söylenti midir gerçek midir bilmiyorum ama Umarım MHP genel başkan adayı olur ve sonra da genel başkan olur. Çok sonraları tc başbakanı olmasını da cân-ı gönülden isterim. içişleri ve Meclis başkanlığı dönemlerinde kendisini hayranlıkla takip ederdim.

  Neden Kendisi günümüzün Tomris hatunu, Hayme anası, Süyüm Bike'si, Dil şad'ı, Boğarık'ı olmasın? Olsun.

 • hayyam

  şu aralar üzerinde fazlaca düşündüğüm siyasetçi.

  cumhurbaşkanlığı seçiminden önce akepe kurmayları hedepelilerle sarmaş dolaştılar, hatırlarsınız. sonrasında barış/çözüm süreci cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yavaşlatılınca (elindeki silahı boşa almıştı rte, bu günlerde de onu kullanıyor) bir anda işler terse dönmüş ve seni başkan yaptırmayacağız söylemi ortaya sürülmüştü. hedepe bu ayrılıktan karlı çıkmış, siyasetin iklimi değişmişti.

  şimdilerde akepeliler ile mehepeliler can ciğer durumda. son duyumuma göre 540a yakın imza toplamış m. akşener. eğer tüzük (galiba tüzük değişikliği gerekiyor parti başkanı seçimi için emin değilim) değişir ve olağanüstü kurultay toplanırsa, akşener yüzde 90 seçilir ve siyasi iklim tekrar değişir diye düşünüyorum. rte'nin planlarının tamamını olmasa da bir kısmını bozacak bir tablo ortaya çıkacaktır.

  solcu bir aileden gelen ülkücü meral akşener , önümüzdeki siyasi dönemin en önemli aktörlerinden biri olacak diye düşünüyorum.

  6
 • cryptopunk

  kendisi ile hiçbir şekilde aynı yerde durmam ama lisedeyken bizim hayatımızı kurtarmışlığı var;

  28 şubattan 1 gün sonra bu kadın tek başına direnmeye çalışıyor, çalışıyor diyorum çünkü herkes sus pus bu kadınla ve bir tane adını anımsayamadığım kadın erkeklerden daha daşşaklı olduğunu tüm türkiyeye gösteriyordu ben olaya geleyim.

  lisemizde 2 tane türban takan öğrenci vardı onları okula almayınca okulda büyük bir tartışma koptu polis geldi, bir arkadaşımızı hastahanelik edince olay büyüdü en son bir yerden silah kullanma yetkisi almışlardı. bu kadın geldi önce polisi çekti sonra bizimle polis arasında arabuluculuk yaptı yetmedi emniyet müdür nezaretinde tutuklanmayacağımıza dair tutanak imzaladı yetmedi ambulansta haşat olan arkadaşlarımızı kendi makam arabası ile hastahaneye kadar nezaret etti yetmedi, hakkımızdaki tüm suçlamaları düşürdü.

  kısaca bu kadına o olayda canımızı borçlu olduğumuz bir olaydır bu bizim erkeklik delikanlılık lafı yapan davaralrdan daha daşşaklı olduğunu kendi gözlerimle gördüm.

  bu olaydan 2 gün sonra okula jandarma girmeye kalktığında gene makamından kalkıp gelip jandarmaya da diklenmiştir kendisi.

  1
 • motor hayri

  Saç renginin tonu ve kesimi berbat. Kendisini olduğundan yaşlı gösteriyor. Kesinlikle profesyonel destek alması şart, sırf bu yüzden genel başkan olamayabilir. Şaşırmasın, ülkücü gençlik bunları önemser.

 • abaragambi

  geleceğin başbakanı.

 • user208

  http://i.hizliresim.com/rMrP7a.jpg

  "mhp'nin akp'nin arka bahçesi haline gelmesine izin vermeyeceğiz." diyebilen bir karaktere sahip, devlet gibi kadındır. ben ona devlet ana diyorum.

  cnn'deki yayında da şirin payzın gibi terörist sevici bir mahlukun önünde harikulade cevaplar vermeyi başarmıştır.

  ak çomarlar veya kürtçü döl artıkları; kim ne yaparsa yapsın milliyetçi hareketin başına gelecektir. zira atatürk'ün görmek istediği türk kadınına en güzel, en büyük örneklerdendir.

  bu zamana kadar mhp'ye başındaki adam yüzünden oy vermedim, chp'ye de rezil bir kürtçü partiye dönüştüğü için oy vermeyi bıraktım fakat bu kadın başa gelirse eğer, bir sonraki seçimde oyumu ve çevremdeki onlarca oyu kazanacaktır.

  kürtçünün de ak çomarların da düşmanı biri var ise, bilin ki o vatan'ı seviyordur.

 • naturel born nurse

  büyüyünce olmak istediğim apla.

  1
 • troglodyte

  bahçeli dedenin basiretsizliğinden bezip ben bu oyunu bozarım edasıyla ortamlara girmiş siyasetçi.ama bu ablanın bırak iktidarı genel başkanlığa bile nefesi yetmeyecek gibime geliyor.

 • neyaptinasuman

  göründüğü gibi bi insan, 2011 de kendisi ile 5-10 dakika olsa da sohbet etme fırsatını bulmuştum. sohbet bittiğinde elinden şekeri alınan çocuk gibi arkasından bakakalmıştım. o gün bugündür bahçeli'nin bir boka yaramayacağını ve bu kadının MHP'nin geleceği için daha etkili bir rol oynayabileceğini her ortamda söyledim söylemeye de devam ediyorum.

  fakat bugünkü olaylardan sonra bahçeli'nin uşak olduğu kesinleşti, zaten belliydi de bazı kesimler yine kabul etmekte zorlanıyordu.

 • multimum

  19 sularında meşrutiyet caddesinde boy göstermiştir.

 • beni okuma

  devlet bahçeli reisimizi yerinden edip, mhp'yi dizayn etmek isteyen insan.

  1
 • vigema

  içimden bir ses, mhp'nin başına geçemeyebileceğini söylüyor. hadi diyelim geçti, bundan dolayı mutluluk hissetmesine imkan verilmeyeceğine inanıyorum. bahçeli'nin yerine geçse de geçmese de, bir yıla kalmaz müttefikleriyle aralarında büyük görüş ayrılıklarının çıkacağına inanıyorum.

 • bittersweet

  Bu kadının objektif düşünebilme yetisini severim. Bilen bilir mhp'yi günahım kadar sevmem, fakat bu ablamızın duruşunu seviyorum.

 • nikko

  cemaatin son kozu. ne kadar güçlü olduğuna buradan kanaat getirebilirsiniz. puhahaha. bu kadına bel bağlayanlar... güldürmeyin.

 • phoenixgrm

  devlet bahçeli'den ziyade mhp başına geçmesini tercih ettiğim kişidir. kendisi eğer parti başkanı olabilirse, akp'ye geçen hatırı sayılır mhp oylarının tekrar partiye döneceğini herkes gibi öngörmekteyim. ülke batmak üzere olduğundan, umarım olaylar bu yönde gelişir diye umut etmekteyim. her şeyden medet umar hale geldiğimiz bu dönemde, hiç oy vermediğim mhp için bunu istemekteyim evet. ama chp safına katılırsa daha iyi olur gibi gelioyor

  3
 • sondaj

  biraz önce cnn türk canlı yayınında survivor nagihan rüzgarı estirdi.

  müthiş prim yapacağı kesin...

 • dunyaturuncu

  "ben darbecilere karşı çıkarken, siz masaların altına saklanıyordunuz." diye Cüneyt teoman'a karşı cevaplar yağdırmış.

  CNN türk'te yayınlanan bir programda Cüneyt teoman'ın fetöcü olduğuna dair iddialarına karşı meral Akşener: "kanıtlamazsan şerefsizsin!!" dedi. hatun lan valla.

  tıklayınız

  2
 • buyukemrah

  koltuğu bahçeliden devralırsa sonunda gerçek bir muhalefet görebiliriz. kim bilir belki akpden oy çalıp bir koalisyonun yolunu açabilir.

 • cryptopunk

  taşşaklarını masaya vurmuş adamı göt etmiştir.

  1
 • yaheyya

  fırtına gibi esmiştir akşam cnn de ,,

  (bkz: taşşaklı hatun)

  2
 • q17

  türk siyasetinde kartları tekrar karacak tek kişi.

  2
 • hippopotomonstrosesquipedalian

  darbe öncesi iki de bir yurtta sulh cihanda sulh ve ben başbakan olacağım deyip duran şahıs.

  nasıl başbakan olacan? partinin aldığı oy belli. bari genel başkan olacağım de.

 • opelnecati

  aylardır ortada yokken referandum öncesi kendisi gibi ihraç edilen bir kaç partiliyi yanına alıp hayır platformu kurmuştur. ne diyelim 'hayır'lı işler abla.

  1
 • ehlitsvvf

  hala kendisini ciddiye alanlar var piyasada.

  henüz genel başkan adayı iken başbakan olacağım diyordu. şimdi rezil rüsva oldu gitti. 3-5 kişiyle kendi kendine at koşturuyor. ee tabi bazıları denize düşen yılana sarılır misali kendisini pek bir sevmişlerdi. yeni "kurtarıcı" bu kadındı. ama noldu?

  (bkz: hızlı giden atın boku seyrek düşer)