merkür retrosu

 • andreana

  4 - 25 ekim 2014 tarihleri arasında yılın üçüncü ve son merkür retrosu meydana gelecektir.
  astroloji meraklıları detaylı etkilerini buradan okuyabilirler.

  1
 • andreana

  maalesef yılın en coşkulu, kirazlı, sıcaklı, çiçekli, erkekli, kadınlı günlerinde ziyaret edecek olan retro.
  ikizler burcundaki retrosunu 18 mayıs- 12 haziran tarihleri arasında gerçekleştirecek.
  hazır olun mahvolmaya ahaha.
  şaka şaka, korkmayın. hazırlıklıysanız, kozmik plan yarım kalanları geri getirerek ödüllendirebilir.

 • andreana

  natal chart'ında (böyle söyleyim de havalı olsun, özellikle böyle kullanayım da okuyanlar çıldırsın *) merkür zaten retro olanların etkilenmeyeceği.
  mesela ben.
  sorry çocuklar, yapacak bir şey yok.

 • andreana

  lindsay lohan'ın jay leno'da değindiği astrolojik olay.
  daha fazla açıklamayacağım. merak edip açmazsınız zaten.
  neden bahsedildiğini anlamayıp merak edenlerle özelden konuşuruz.

  1
 • ehlitsvvf

  algı manipülasyonu

 • misswhiteway

  Merkür astrolojideki tek cinsiyetsiz gezegendir. Hangi burçta ise o burcun niteliğine bürünür. Her türlü bilgi, iletişim, yazılı, sözlü, görsel iletişim, karar verme, hesap yapma, zihinsel konular, eğitim, ticaret, hesaplama, konuşma, ifade, elektronik-elektrikli aletler, gazete, basın, yayın, ticari konular, bunlar hep Merkür’ün yönettiği, ifade ettiği konulardır. Merkür geri hareketine başlamadan önce yavaşlar ve durur. Bu durma haline de Stationary denir. Durağan hali neredeyse gölgeli günlerinden çok daha zorlu ve sancılı geçebilir.

  Merkür 4 ayda bir, yılda 3 defa geri hareket eder. içinde bulunduğun burcun sembolikleri ile beraber kendi temsil ettiği tüm konularda bir dizi sorunlar, aksaklıklar meydana gelmeye başlar. Merkür’ün geri hareketi KOVA burcunda başlayacak ve Oğlak burcu ile devam edecektir!  *

  1
 • misswhiteway

  nisan 29- mayıs 22.

  hazır mıyız?

  http://darkstarastrology.com/mercury-retrograde/

  1
 • blenka

  Yükselen burcumu ve normal burcumun iyi yönlerden etkilenmeyeceği retro.Eylül başı düzecekmiş,bekliyoruz.

  2
 • martbugusu

  Bi merkür retrosu :')

 • misswhiteway

  ''Yarın -27 Nisan- Merkür yavaşlıyor ve 22 Mayıs tarihine kadar geri ve durağan hareketine devam ediyor.
  Merkür gerilemeleri genel olarak bir şeyleri tekrar gözden geçirip, evirip çevirip tekrar düşünmemiz gereken dönemlerdir. Merkür her ne kadar 23 Mayıs'ta ileri hareketine başlayacak olsa da 4 Haziran tarihine kadar tam anlamıyla kendine gelemiyor diyebiliriz.

  Boğa burcunda gerileyecek olan Merkür, değerlerimizi, yeteneklerimizi, maddi-manevi sahip olduklarımızı gözden geçirme zamanı. Büyük olasılık ile de bu konular şu veya bu şekilde gündemimize gelecektir.
  Ancak bu seferki Merkür gerilemesi biraz ilginç, çünkü zavallı Merkür "geri gidiyorum, herkes bana baksın, beni düşünsün" diye havalara giremeyecek, Zira 5 gezegenin geri gidiyor olduğu bu tarihlerde Mars tamamen geri gidiş liderliğini elinde tutuyor.

  Geri giden Merkür 9 Mayıs'ta Güneş ile kavuşacak. Gerçeği konuşmanın zor olduğu ama şart olduğu bir gün
  Geri giden Merkür 12 Mayıs'ta Pluto ile temasa geçecek, ne söylediğimiz, ne düşündüğümüzün çok önemli olduğu bir gün, çünkü rüzgar sözlerimizin ve düşündüklerimizin arkasından esiyor, sözlerimiz ve düşündüklerimiz hiç ummayacağımız uzaklıklara ulaşabilir ve 31 Mayıs civarında sözlerimizin ve düşündüklerimizin cezası veya ödülü bizi bekler.
  Geri giden Merkür Jüpiter'e neredeyse dokunacak olduğu 22-24 Mayıs tarihleri arasında ise para ve iş konularında umut veren gelişmeler getirebilir bazılarımıza.
  10 Mayıs'ta geri gidişi bitecek olan Jüpiter ile ilk rahatlama gelmeye başlayacaktır. Genel olarak Haziran sonuna kadar kendimize inanmamız, gördüğümüz rüyayı, yaşadığımız hayatı inancın kılıcı ile istediğimiz rüyaya çevirmek için savaşmamız bekleniyor.

  Savaş kelimesi hoş değil ama Mars işin içinde, Satürn işin içinde ve "yaşamak istediğin hayatı ne kadar tutkuyla istiyorsun, o hayata ne kadar hazırsın göster bize" diyerek korkularımız ve inandıklarımız ile ilgili direnç ve dayanıklılık mücadelesi vermemiz bekleniyor. Bu mücadelede belki savaşmak, belki barış yapmaya cesaret etmemiz gerekecek.
  Sonuçta Mars hem savaşın, hem cesaretin gezegenidir. Ve Barış yapabilmek sadece cesurların işidir.''

  seryal dinçer

 • misswhiteway

  evlenenler boşanacaktır.
  evrenin yasalarına karşı gelemezsin.

 • bayri

  beni bu Merkür retroları mahvetti çocuklar.

 • kotsamya

  merkürün geri gidiş durumuna verilen addır. özellikle astroji'de insanların gergin ve sinirli olmasına sebep olduğu öne sürülür.

 • laf ebesi

  hiç sevmem

 • plutospeople

  plutonun ileri hareketi beni daha çok etkliyor.