metamfetamin

 • julien

  basit bir şekilde sudafed kullanilarak yapılabilen uyuşturucu. yapımın son aşamasındaki tepkime çok tehlikeli olup patlama riski maksimumdur.

  amerikada en cok tuketilen uyuşturucu.

  kısaltma; meth

 • desokxyn

  (bkz: desokxyn)

 • zeki cevik ve ahlaksiz

  taylant'ta satanlar için görüldüğü yerde vur emri olan uyuşturucu.

  1
 • suicide circle

  cradle of filth sarkisi

  (bkz: nymphetamine)
  (bkz: karistirmak)

 • sardim sari cicegi

  dünyanın en tehlikeli uyuşturucusu. vücudun kokainden 3,5 kat daha fazla dopamin salgılamasına neden olur.

 • sacredscythe

  ii.dünya savaşında alman pilotların, ayık kalmak için kullandıkları narkotik.

 • corevegir

  beynin muşmulaya dönüşme sürecini tetikleyen uyuşturucu.evet,bazı uyuşturucular daha gereksizdir.

  1
 • achilin sol testisi

  bir çok kıyak kimyasaldan en az 10 kat daha ucuz ve 10 kat daha çok kafası olan bi maddedir. en az 8 saat garanti kafası bulunmakla beraber az bişi kimyadan çakan her insanın üretebileceği bi maddedir. hitler amca bu maddenin ünlü bağımlılarındandır. bu maddenin yan etkileri olarak ishal,bulantı,diş çürükleri ve ölümdür. ayrıca bu maddeyi belirli bi süre kullandıkdan sonra bu maddeyi her aldığınızda sanki yüzünüzde böcek geziyomuş hissiyatına kapılıp yüzünüzü tırnaklarsınız. ve aşırı derecede kilo kaybettirir.

  1
 • harlequin

  mutfakta yapılabilen zehir.

 • otenazi

  ev ortamında üretebileceginiz ve en sağlıklı kişiyi üç ay gibi kısa bir sürede öldüren uyuşturucu.

 • zyprexa5mg

  hitler döneminde efedrin denilen bir maddeden üretilerek askerlerin uymasını engellemek için kullanılmıştır. ayrıca dehb tedavisinde kullanılan ilaçlarda da mevcuttur metamfetamin. alkaloid denilen bir sınıfa mensuptur. ayrıca alkaloidlere örnek verecek olursak eroin, kokain, morfin ve tartışmalı olsa da yine bu sınıftan sayılan kafein denilebilir.

 • red john

  kristal meth, sentetik uyarıcı.

  tanımı siktir et bro, fazla breaking bad izleyen bu bünyem, son yapılan zamlar ve işsizlikten sikilen götümü alıp konuştum. son çare olarak metamfetamin üretim işine girme kararı aldım. tabi tek başına olmaz bu işler diyerek siz kötü sözlük yazarları ile paylaşayım dedim.

  hem ortak lazım hem de alıcı lazım. yoksa açlıktan ölecez amk.

 • interizm kusurlari

  ilk 1919'da japonya'da kimyacı akira ogata tarafından sentez edilen metamfetamin, ii. dünya savaşı'nda askerlerin uyanık kalması için her iki tarafça da kullanılmıştır. nazi'lerin, özellikle hitler'in yoğun kullandığı bilinmektedir.
  benzedrine ticari ismi ile 1950'lerde narkolepsi, depresif durumlar ve zayıflama amacı ile kullanılan madde yaklaşık 10 yıl içinde suiistimal edilmek üzere sokaklara düşmüştür. kaliforniya ve hawaii'den başlamak üzere tüm abd'ye yayılmış, 1970'de hükümet tarafından reçetesiz satışı yasaklanmıştır.
  meksika karteli tarafından 3. dünya ilaç firmalarından doğrudan efedrin temini ile üretilip pazarlanmış, ancak bu yolun engellenmesi ile gündelik soğuk algınlığı ilaçları ile yerel üretime yönelinmiştir.

 • camidenadidascaldimbolgeldi

  ilk çıktığında varoşların kokaini olarak bilinen ve gitgide başta amerika olmak üzere tüm dünyaya yayılan, yan etkileri, bağımlılık yaratan faktörleri ve dejenerasyonu çok fazla olan uyuşturucu türü.
  onu en tehlikeli yapan da, birazcık google kullanmayı bilen amelelerin bile gerekli gereçleri bulup üretilebilecek olması.

 • khalifa

  meth sikertir

 • marlasingerindildosu

  meth, crystal isimleri ile alınan tam olarak sözlük anlamı ile beyin amcıkalamasına yol açan bir hayli zararlı uyuşturucu maddedir.

  metanfetamin yapımı da bir hayli zordur. yüksek güvenlikli lab. 'larda yapılması gerekirken uzak doğuda kenar mahallerde açılan metanfetamin üretilen yerler sık sık havaya uçmaktadır. hani yapıcam diyen varsa bulaşmasın.

 • hayyam

  (bkz: breaking bad)

  1
 • april fish

  breaking bad ile özdeşleşen kimyasal madde. diziyi her izlediğimde "ben de yaparım yaa" triplerine giriyorum salak salak. neyse neyse sadede gelelim. uzak durunuz... meth kullanan insanların before&after fotoğraflarını inceleyince.. aman aman..evlerden ırak.

 • conversedevermem

  national geographic e konu olmuş amfetamin çeşididir.ne eroin,ne kokain nede xtc.lsd bile bok yemiş bunun yanında.üstelik üretimi de çok kolaydır.belgeselde geçen söz çok çarpıcıdır;''eğer kakaolu kurabiye yapabiliyorsanız metamfetaminde yapabilirsiniz'' diye geçmekte.vücut üzerindeki zararları ise net.zombiye döndürür insanı.

  1
 • fg2a410

  6-24 saat arasında öfori yaratır. bağımlılığı eroinden çok daha kuvvetlidir. kum torbası gibi güçlü bir adamı 3 ay içinde buruşuk poşete çevirir. aman diyim uzak durun.

 • homo anatolius

  uyarıcı özelliği olan sentetik bir maddedir. bir çok uyarıcı gibi, 6-24 saat süren güçlü bir öfori; dolayısıyle bağımlılık yapma yeteneğine sahiptir. yapı olarak amfetamine yakındır.
  iupac ismi (s)-n-metil-1-fenil-propan-2-amin olan methamfetamin, jenerik ismi desoxyn® olarak 5/10mg tabletler halinde abd piyasasında bulunmaktadır. ancak madde suistimal edilmek üzere kaçak üretimi ile tanınmıştır. efedrin ya da pseudoefedrin molekülünü hidrojenize ederek kolayca elde edilebildiğinden ötürü hemen hemen her yerde üretilebilmektedir. “meth lab” de denilen bu yerler, üretimi sırasında çıkan fosfattan ötürü kırmızı bir bir renge boyanır ve kedi idrarı kokusuna sahiptir.
  tarihçesi
  ilk 1919′da japonya’da kimyacı akira ogata tarafından sentez edilen methafetamin, ii. dünya savaşı’nda askerlerin uyanık kalması için her iki tarafça da kullanılmıştır. nazi’lerin özellikle hitler’in yoğun kullandığı bilinmektedir.
  benzedrine ticari ismi ile 1950′lerde narkolepsi, depresif durumlar ve zayıflama amacı ile kullanılan madde yaklaşık 10 yıl içinde suistimal edilmek üzere sokaklara düşmüştür. kaliforniya ve hawaii’den başlamak üzere tüm abd’ye yayılmış, 1970′de hükümet taradından reçetesiz satışı yasaklanmıştır.
  meksika karteli tarafından 3. dünya ilaç firmalarından doğrudan efedrin temini ile üretilip pazarlanmış ancak bu yolun engellenmesi ile gündelik soğuk algınlığı ilaçları ile yerel üretime yönelinmiştir.
  etkileri
  uyanıklık, motivasyon ve kısa dönem beyin aktivitesini artıran madde yüksek dozlarda öforiye neden olmaktadır. madde alındığında tansiyon ve vücut ısısı yükselir, pupillalar genişler. ishal, bulantı, kusma görülebilir.
  beyin kimyasını bozup depresyona yol açtığı bilinmekterdir. bağımlılarında kalıcı anhedoni oluşmaktadır. eroin’den daha kuvetli bağımlılık yaptığı ileri sürülmüştür.
  devamlı kullanıcılarında meth ağzi denen diş çürükleri gözükür, bağışıklık sistemi baskılanır. bu kişilerde satafilokok enfenksiyonları sıktır. kilo kaybı ve kısa dönem libido artışı, ardından erektil disfonksiyon da bilinen etkilerindendir.
  kuvvetli sistemik reaksiyon ile ölüm görülebilir.

 • baholii

  Tam sana göre aq.

 • nosferatu_alucard

  Fakir eroini olarakta bilinir. Sentetik bir uyuşturucudur. Amerika da kullanımı yaygındır ve eroinden 3 kat daha fazla kafa yaptığı bilinmektedir. ayrıca; diğer birçok uyuşturucu maddeden çok çok daha fazla bağımlılık yapar. Ülkemizde ise breaking bad dizisinde duymak hariç, kimsenin kullanmış ya da görmüş olduğu yoktur.