milli geliri 25 bin dolara çıkarabilir miyiz

 • nosferatu_alucard

  Başlık sınıra takıldığı için açıklayıcı olmadı. doğrusu şu şekilde efendim: " kişi başına düşen milli geliri 25 bin dolara çıkarabilir miyiz."

  siyasi liderler, dinimiz elden gidiyor, batı bizi kıskanıyor, biz Osmanlı torunuyuz nidalarıyla gündemi oyalamakta; cahil halkın bilgisizliginden faydalanmaya çalışıp kendilerine oy çıkarmaya çalışmaktalar.

  Bununla sınırlı kalmayıp sürekli ülkenin ekonomik ve sosyal açıdan gelistiginden dem vurup, sorun çıkan yerlerde de "bunlar dış mihrakların oyunu" diyerek suçu batıya atma tesebbusunde bulunuyorlar.

  Bu ucuz ve basit siyasi numaralar da ne yazıkki iş görmekte. Çünkü kimse iyi olup olmadığını kiyaslayabilecek bilgi ya da düşünce olgunluğuna sahip değil. sebebi basit: egitimsizlik.

  Bakınız, ülkenin gündeminde uzun süre kalan bir konudur bu. ihracatı 500 milyar dolara çıkaracağız. kişi başına düşen geliri 25 bin dolar yapacağız...

  ama lafla peynir gemisi yürümüyor. Bunun oluru yok.

  sözü, Konuyla ilgili birkaç gün önce açıklayıcı ve kısa bir yazı paylaşmış olan konunun uzmanı "Özcan kadıoğlu"na bırakıyorum. bana inanıp itimat etmeyenler, kendileri görmek isterlerse baksın derim:

  https://m.dunya.com/amp/kose-yazisi/kisi-basina-dusen-geliri-25-bin-dolara-cikara-bilirmiyiz-evet-ama-nasil/415755?__twitter_impression=true

  1
 • a master manipulator of thoughts

  kardeşim bunlar nasıl tespitler ya, şuku.

 • karayilan

  "biz bunun derdindeyiz" dedirten. "ana muhalefet liderinin böyle dertleri yok" diye devam eden.

  1