mohamed salah

 • apophis

  1992 mısır doğumlu italya' nin roma şehrine baht As roma takımında forma giyen orta saha oyuncusu. an itibari ile oynanan şampiyonlar ligi mücadelesi olan real Madrid ile As roma takımı arasındaki rövanş maçında kaçırdığı pozisyonlar karşısında babam tarafından soy ismi "salah" yerine "salak" olarak değiştirilen mısır milli takım futbolcusu.

  1
 • olly

  lionel messi 30, cristiano ronaldo 33 yaşında... bu ikisine 220 milyon euro bonservis ödeyip takımınıza transfer edebilir ve bu sayede uefa şampiyonlar ligi şampiyonluğu'nu cebinize koyabilirsiniz. neymar ise 26 yaşında, 220 milyon euro'luk bonservisi de ödendi fakat o şampiyonluğu garanti edecek bir transfer olduğunu düşünmek için deli olmak lâzım...

  gelgelelim mohamed salah?

  bir futbolcu; dünyanın en zeki oyuncusu olabilir, dünyanın en teknik oyuncusu olabilir, dünyanın golü en iyi koklayan oyuncusu olabilir, dünyanın en iyi şutörü de olabilir, hâttâ alelâde bir futbolcu olsa bile şu şutu da çekebilir fakat avrupa şampiyonası'nın son şampiyonuna bu şekilde gelişen bir atakta bu golü atmak için bu özelliklerin tamamını aynı bünyede birleştirmekten başka çare bulunmamakta maalesef...

  halihazırda neymar'dan daha iyi olduğunu anlamak için ulema olmak gerekmiyor. bana göre messi ve ronaldo ile de aynı klasmanda fakat bu gerçeği daha pürüzsüz hale getirmek için ya liverpool'un uefa şampiyonlar ligi'ni almasını, ya mısır'ın dünya kupası'nı kazanmasını, ya da salah'ın barcelona ve real madrid dışındaki elit takımlardan tekine transfer olmasını beklemeliyiz.

  henüz 25 yaşındaki bu çocuk okur. fena okur hem de... dünyanın en iyi üç futbolcusundan biri olduğu mutlak! ben, birinciliğe de oynayabileceğini düşünüyorum.

  1