muammer akkaş

 • pontus

  an itibariyle yaptığı açıklama kriz çıkartır.

  "bugün itibariyle bu soruşturma dosyasının içerisinde yer alan arama, el koyma, gözaltı kararları ile birlikte gerekçe gösterilmeden uhdemden alındığını öğrendim. bundan sonra sorumluluk istanbul cumhuriyet başsavcısı ve başsavcı vekilindedir. tüm meslektaşlarım ve kamuoyu bilmelidir ki; bir cumhuriyet savcısı olarak soruşturma yapmam engellenmiştir.
  dolayısıyla hem başsavcılık üzerinden hem de yargılama kararlarını uygulama durumunda olan adli kolluk üzerinden yargıya açıkça baskı yapılmış ve mahkeme kararlarının uygulanması önlenmiştir. mahkeme kararlarını uygulamayarak sıralı amirler suç işlemiştir. şüphelilerin önlem alması, kaçması ve delil karartması imkanı verilmiştir.

  devletin üç temel erkinden biri olan, bağımsız ve tarafsız bir şekilde görev yapması beklenen yargı erkinin bir mensubu olarak bizlerden beklenen, mevzuatın bize vermiş olduğu yetki çerçevesinde işlenen suçlar ve suç işleyenler hakkında gereğinin yapılmasıdır. görevimiz, baskılardan korkarak ve çekinerek milletin hukukunu çiğnetmek değil, milletimizin hukukunu koruma yoluyla görevimizi hakkıyla yerine getirmeye çalışmaktır. bu zorlu süreçte, en başta meslek büyüklerimiz olmak üzere bütün hukuk camiasından yargı bağımsızlığına sahip çıkmalarını bekliyorum.
  saygılarımla."

  alin size ileri demokrasi

  1
 • pontus

  dipnot
  "bir not düşmek gerekir: savcı muammer akkaş, üç yıldır hrant dink soruşturmasını da yürütüyor ve ilgili memurlar hakkında işlem yapmıyordu." ismail saymaz

 • rocksijen

  terör savcısı olan zat.

 • levye

  rte'nin hedef gösterdiği savcı.

  1