nasıl ev kızı oldum

 • dmnrzv

  Bu bir ev kızı olma hikayesi. iş bulamamakla başlıyor. Evde dura dura ev işidir, kektir yemektir tiramisudur yapmaya başlıyosun.

  Geçenlerde sevgili erkek arkadaşıma da dedim. Ev kızı oldum ben dedim. Nasıl oluyo ev kızı dedi. Dedim ki işte böyle çalışmayıp evde oturup koca beklemek.

  Koca bekliyosan haberim olsun.

  Dedi.
  Güldüm.

  1
 • semra

  bir kitap ismi olabilir.
  bu başlığa yazacak bir şeylerim olduğuna inanamıyorum aslında. gece gündüz çalıştığım, on bin lira maaş alıp sabah sadece poaça yiyebildiğim, çalışmaktan zor vakit bulduğum bir iki akşam eve asla girmediğim, alışverişi her kadın gibi sevdiğim (ne klişe), uzun saçlı makyajlı topuklu günler, kokteyl tarifleri, jolly joker, konserler, arabamın olduğu günler çok uzakta sanki... önce ihtiyaç kavramını, konfor merakımı, lüks sevdamı ve tüm bunların bende tortulaşıp hayatımın akışını tıkayışını inanmasam da kabul ettim. çok acılı bir süreçti sadece gerçek ihtiyaçlarımla yaşamak. sonra bu kadar çalışmak istemiyorum dedim. tükenmiştim. sadeleştim. sadece haftada bir iki gün gündüz çalıştığım ve zamanlarını belirleyebildiğim, haftasonlarımın, resmi tatillerimin dokunulmaz olduğu bir işe başladım burun kıvırarak... artık daha çok ev kızıydım.
  erkek arkadaşımla yeni tanıştığımız dönemler sayılırdı. altı yedi aylıktık. işimi düzenleyince ne olduysa bir anda gidişat hızlandı. istemeye geliyoruz dedi.
  evliyim, bebek bekliyorum. hayatı fulltime, işini part time yapan bir ev hanımı oldum şimdi.

 • bayri

  dedi.
  güldüm.

  ajdjsja

 • fuckyourfeelings

  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/04/18/nasil-ev-kizi-oldum-1.jpeg+nasıl ev kızı oldum


  ders saatim düşürüldükten sonra. koşturmayı özledim. kendi kendime ek ders yapıyorum bazen ama yetersiz tabi yaptıklarımın bir kaçından yiyemesem de daha çok mantı kek falan şimdi.

  1
 • dark

  yaş kemale erince. artık pek değer etmiyor ortam kızı olmak erkeklerin gözünde. en liberal özgürlükçü pro feminist sayılacak kızlar bile evinin kızı mesajı vermeye çalışıyor ingstramda. artık buna toplum baskısı mı dersiniz yoksa içgüdü mü bilemedim şimdi.