no estamos todas

 • bismillahirammstein

  Türkçesi; "Hepimiz burada değiliz"
  Meksikalı iki kadın ressam tarafından başlatılan kadın cinayetlerini görünür kılmayı amaçlayan bir kampanya. Ressamlar, sosyal medya hesapları üzerinden öldürülen her bir kadının bir hikayesi olduğunu hatırlatan kadın illüstrasyonları paylaşıyorlar. amaçlarının, öldürülen kadınların her birini bir yüz ve isimle paylaşarak, kadınları istatistiksel bir veri yerine kayıp bir insan yaşamı olarak sunarak, kadınları görünür kılmak olduğunu söylüyorlar.

  Bu kampanya ilk olarak 25 Kasım 2017 paylaşılan, 11/01/2017 tarihinde 25 yaşında öldürülen Jalisco’nun illüstrasyonuyla başladı.
  merak edenler için

  No Estamos Todas ağı, Meksika’dan ve diğer birçok ülkeden sanatçıların yaptığı şimdiye kadar her biri farklı tarzda ve farklı bir teknikte çizilen 60’dan fazla illüstrasyondan oluşuyor. Her bir çizimi oluşturmak için sanatçılara, öldürülen kadınlar hakkında mevcut tüm bilgiler sunuluyor. Bu nedenle illüstrasyonlar sadece bir kadın fotoğrafının aktarımı değil. Her biri, kadınların hayatlarını onurlandırmak niyetini taşıyan bir saygı duruşu niteliğinde.

  Instagram arama moturuna noestamostodas yazarak su ana kadar çizilmiş bütün illüstrasyonları görebilirsiniz.

  4