oha dedirten cm olayları

 • tazim

  adı üstünde insanları şaşkına çevirecek, küçük dilini yutturacak championship manager olayları. cm mi kaldı lan?! diye laf edenleriniz olur. onlara açıklamam da şudur ki; cm efsanedir. hala oynanır. çok istersen oha dedirten fm olaylarını da buraya yazarsın ya da yeni başlık açarsın. ne de olsa başlık bedava. akşam baktım biraz. girdim entryi. neyse ayrıca başlığın açılma sebebi yaz tatili boyunca cm 03/04 adlı oyuna sarmış olmak, çıldırmak ve ayrıca ekşi' de okuduğum güzel, samimi ve oha dedirten olaylar. formatı da hallettiğimize göre;


  sürüm cm 03/04


  1. oyun başlarda bilinmediği için büyük takım alalım diye düşünülür ve alex ferguson emekli edilir. ayrıca internetten diablo adlı taktik bulunur ve indirilir(öğrenme amaçlı tabi). mc pozisyonuna da scholes, yedeğine de christiano ronaldo koyulur. 4-5 mağlubiyetli, ama bol farklı galibiyetli maçların olduğu bir sezonda son haftaya 72' şer puanla arsenal' le birlikte girilir. son hafta charlton old trafford' dadır. manchester united averaj olarak 10 sayı önde olduğu için şampiyon olarak görülür. maç başlar hemen ilk dakikada forlan' ın topu direkten döner. iyi başladık diye düşünülürken man utd bir daha atak yapamaz ve maçı 1-0 kaybeder. arsenal ise şampiyon olmuştur. şampiyon olamamanın siniri ile pc save etmeden kapatılır. aynı maç tekrar oynanır. ancak bu sefer de 2-1 yenilinir. iyice sinirlenen bünye yine kapatır. bu şekilde aynı maç tam on kere oynanır ve kaybedilir. bunun üzerine tuochpadin sağ tarafına okkalı bir yumruk indirilir be laptop tamire gönderilir.


  2. yine aynı sürüm,takım sivasspor. editorden taş gibi takım yapılır. robbie keane ilk sezon ortasına kadar 17 maçta 30 gol atar ve büyük klüpler istemeye başlar. minumum fee release clause olayından habersiz teklifler reddedilir. diğer yıldızlar içinde kapı çalınır yine treddedilir. ancak 19. haftadan hemen önce bu illetten dolayı bütün yıldızlar gider ve elde saçma sapan bir kadro kalır. bu halle idare etmek gerekmektedir. ancak sivasspor bir daha maç kazanamaz ve sürpriz bir şekilde 16. olarak bir alt lige düşer. bunun üzerine tuochpadin sağ tarafına okkalı bir yumruk indirilir be laptop tamire gönderilir.


  3. oyun iyice öğrenilmiştir. wonderkid keşifleriyle oyunun zevki çıkmaya da başlar. lazio' nun başına geçilir. alessio cerci, evandro roncatto, samir ben said nasri, irfan başaran ve ricardo montolivo gibi wonderkid adaylarının bazıları kesfedilir, bazıları tavsiye üzerine alınır ve muhteşem bir hücum hattı kurulur. ilk sezon sadece bir yenilgi alınmasına rağmen 2. bitirilir. şampiyonlar ligindede çeyrek final görülür. ikinci sezonda de la cuesta da keşfedilip defans da iyice güçlendirilir. fakat kabus bundan sonra başlar. 3 sezon boyunca namağlup ikinci, kupa yarı finalisti ve şampiyonlar ligi yarı finalisti olup bir türlü zafer gelmez. yönetim tazimin yanındadır fakat başarısızlıklara sinirlenen tazim sinirlenir. kadroyu dağıtmaya karar verir. yalnız wonderkid olmuş profesyonel kontratlarla bilikte hepsinin değeri 30' ar milyon euroya ulaşmış yıldızlarına gelen teklifleri değerlendirmek istemez ve başından savmak için 80-90 milyon euro ister hepsi için. ancak kabul edilince dayanamaz kabul eder. ve takımın bütçesini 500 milyon euroya ulaştırır. ancak yönetim yıldızları sattığı gerekçesiyle tazimi takımdan kovar. bunun üzerine tuochpadin sağ tarafına okkalı bir yumruk indirilir be laptop tamire gönderilir.
  not: bilgisayarım hala çalışıyor ve oyunu yine yükledim. şu anda leeds united' ın başındayım.

  5
 • euthanasia

  franck ribery'nin inter'e transfer olması, öyle bi söz çıkartmıştı ağzımdan.

 • are you nick

  evandro roncatto başlı başına "oha dedirten bir cm olayı"dır.

 • levye

  (bkz: oha demek)
  (bkz: oha dedirten)
  (bkz: dedirten)

  1
 • absurt votka

  (bkz: 21 cm)

  takriben.

 • khalifa

  cm denilince herkesin yarak boyu anlamasına 'oha' diyorum mesela.

 • vandal savage

  25cm ve uzeridir bence.

 • fakir

  sözlük hala neden kapanmadı ki amk?

  4