ölüdeniz

 • sondaj

  muğla ilinin fethiye ilçesine bağlı bir belde...
  ve bu beldeye adını veren cennet köşesi...

 • komple komplo

  bir zamanlar yamaç paraşütü yapılan yer. yapıyolar mı len hala?

 • artuditu

  ilk başta yüzerken öldüm ve ben cennetteyim havasını yaratsa da yüzerken bile kolunuzun bacağınızın mutlaka başka birine çarpmasıyla ya da güneşlenirken yandakilerle içli dışlı olmanızdan kaynaklı hissedersiniz ki haa yok taam burası türkiye ve ben hala aynı yerdeyim.

 • mehs

  tuz ve mineral miktarı o kadar yoğundur ki ölüdeniz'de, ne balık ne de başka bir canlı yaşayamaz.lagun tarafı harikadır.

 • guneslenen yarasa

  lut gölü'nün diğer adı.

 • ucamayan kanatli ped

  baba dağı'ndan yapılan yamaç paraşütleriyle birlikte türkiye'nin belki de keşfedilmiş en güzel yeri.

 • 50milla

  tuz oranı çok fazladır,canlı yaşayamaz,adını bundan almıştır,yoğunluğu fazla olduğundan batmazsınız.

 • jk

  ezginin günlüğü'nün 1990 yılında çıkardığı, grubun beşinci albümüdür.

  1 - japon balıkçısı
  2 - bir masalda türkü
  3 - şaşırtı
  4 - bilinmeyen ülke
  5 - ve çocuklar
  6 - musahipzade
  7 - çocuğun kurguları
  8 - gelmiyorsun
  9 - gece içinde

  albüm kadrosu;

  sumru ağıryürüyen (vokal)
  emin igüs (vokal)
  nadir göktürk (klavye)
  tanju duru (gitar, bas)
  cüneyt duru (bas)
  serdar gönenç (vurmalı)

  ayrıca; ayşe tütüncü (piyano), fatih saçlı (flüt), mustafa süder (keman, viyola ve saksofon), göksel baktagir (kanun), levon balıkçıoğlu (akordeon) ve halis bütünley (vurmalı çalgılar) çalarak katkıda bulundular.

  1
 • olly

  devletin acilen el atması gereken tatil cenneti...

  bugüne kadar halen küsmediğim favori tatil mekanım olarak kaldıysa, o cennet gibi lagün kısmı sayesinde gerçekten... çok üzülüyorum, her geldiğimde daha da kötü bir manzarayla karşılaşıyorum. türkiye'nin en iyi denizine sahip olması, yegâne artı özelliği... yoksa sike sürülür tarafı kalmamış artık!..

  herşeyden evvel bir ingiliz sömürgesi halinden bahsetmek gerekli...

  ya arkadaş, sen türkiye'den kalkıp bir haftalığına fransız rivierası'na tatile gitsen; orada türk mahallesinde konaklayıp, türk kültürüyle mi iştigâl olursun allahaşkına?.. ya da ne bileyim manhattan'a gitsen, ekmek arası döner satan dükkanları mı gezersin?.. ingiliz turiste hizmet edeceğiz diye bi'ingilizlere domalmadığı kalmış esnafın!.. yer gök ingiliz alışkanlıkları mına koyim!.. hiç abartısız söylüyorum; türk turistlerin açık ve net biçimde ikinci sınıf insan muamelesi gördüklerine tanık oluyoruz. her yer ingiliz bayrakları... restoranlardaki maç yayınları bile ingiliz kanallardan yayınlanıyor siktiğimin yerinde!.. ayıp ulan artık?..

  ve elbette yemek problemi...

  beş para etmez mutfaklarda hazırlanan köftelerin en sıradanı 50 lira... salata desen 30-35 lira... en dandik makarna 30 lira... bu ne lan böyle?.. hayır, bu para verilmez değil, verilir. ama aldığın hizmetin karşılığı bu değil ki anasını satayım?..

  senelerdir severek geldiğim bu mecradan vazgeçmek üzereyim artık... elin ingiliz'ine peşkeş çekmişler dünya harikasını...

  yazık diyorum ben...

 • shut the fuck up

  yeme icmenin son derece pahali oldugu ve her tarafta sikik ingilizlerin kaynadigi tatil beldesi. denizi muazzam bir guzellik, koylari mukemmel, ama bu ingilizlerin amk... yine de gelecekte tanisacagim amsalak abd'liyi sike sike goturecegim tatil mekani. burda herif karilari gotursun, ben de herifin parasini. degme keyfime. bak iki kez gittim, ilk gidisten sonra ikinciye de gelecegim dedim ve gerceklesti. ucuncusu bir herifle, bak ailemle demiyorum. bizden aile kavrami gecti...

  1
 • scrooge

  Doğa harikası plajı ve yamaç paraşütü ile ünlü Fethiye ilçesine bağlı belde. Güzel ve oldukça kalabalık plajına sırt üstü yatıp dalgınlıkla gökyüzüne baktığınızda bir an başınızın üzerinde onlarca sineğin uçuştuğunu görürsünüz. toparlanıp dikkatlice bakarsanız o Sineklerin gökyüzünde süzülen paraşütçüler olduğunu farkedersiniz.

 • kaplumbale

  Her geçen gün gittikçe bodruma benzeyen tatil beldemiz; niye mi böyle diyorum? 1 haftalık tatil yaptım izlenimlerimi yazayım hem gitmeyi düşünen(ler)e ipuçları veririz hem de en son hali hakkında fikri olur en azından:
  volume1, suya 6 lira isteyen işletme/restoran/kafe'ler var aman dikkat (kadına dedim suyu honolulu'dan mı getirtiyorsunuz suratıma bön bön bakıyor sonra dedim ki suyunuza da size de lanet girsin almıyorum kalsın),

  volume2: kumsallarda ki yerler bi şezlong bi şemsiye için 30 lira istiyor (gitmeden evvel bi sandalye bi şemsiye götürün yanınızda evet o sıcakta biraz zor olabiliyor taşıması ama inanın bana buna değer) bildiğiniz ayakta becermeye çalışıyorlar insanı, hele bi de aile olarak gittiyseniz vay halinize!!

  Volume3; arkadaş hadi anladık diğer ülkelerle habire kavga ettiğimiz için (ama doğrudan ama dolaylı) turizme de vuruyor-dönem kısa (5-6 ay) da yahu; bunun bedelini niye benim insanım ödüyor ne lan bu fiyatlar?!

  Volume4; tamam eyvallah koyları über, mavi lagün dalgasız/tertemiz leziz mi leziz ama durun bi dakika/ eğer açsanız geçmiş olsun çünkü fiyatlar normalin 3 katı!!! (ucu sivri kazık göz kırpıyor)...

  iyi yanları yok mu peki (diyenleri duyar gibiyim) tabi ki var: yamaç paraşütü, jeep safari, deep diving, marmaris turları, aradığınız bir çok şeyi bulabileceğiniz çarşısı, anormal ücretleri olmayan işletmeleri var, ingilizcen veya rusçan da varsa kesin birileriyle tanışırsın.
  En son artısıyla-eksisiyle değerlendirmesini siz(ler)e bırakıyorum...

 • Ev seksisi

  kiminle gitmeyi planlasam kavga edip ayrılıyorum aq. tek başına gittiğim de çok huzurlu bir yerdi halbuki. neden böyle oldu anlamadım.

 • nymphe

  daha önce yazmıştım ya bulamadım veya yazmamışım.

  hafta sonları istanbul sahil yoluna mangalcılar toplaşır ya...heh aynısı...gölete şamberlle girenler mi dersin, donla yüzenler mi dersin, çoluk çocuk, enişte,yenge vs. toplaşıyorlar gölün içine...

  rezalet biryer, katalog resimlerine aldanıp gitmeyin. ölü deniz denen minik deniz çok afedersiniz pislikten ( çöp idrar vs. ) geçilmiyor.

  zaten fethiyeyi sevmem.

  yamaç paraşütü ve nefis doğası için 2 gün çekilebilir. tatil için gidilmez.

  2
 • scrooge

  bir ingiliz kasabası!
  türk'ten çok ingiliz mevcut. çarşısında bir çok karaoke bar var ve saçma sapan müzikler çalıyor. ingiltere'nin serdar ortaç'ını, doğuş'unu felan düşünün. bu adamların şarkıları turistlerin kart sesi ile tüm sokaklarda yankılanıyor. kaçış yok!

  fiyat konusunda şikayet etmeyeceğim, çünkü bodrum'u aratmayacak oranda pahalı yerler olsa da, uygun fiyatta hizmet ve ürün veren yerlerde mevcut. arayan kendine göre bir şeyler bulabilir.

  son olarak ölüdeniz'i özel kılan o doğa harikası lagünden bahsedelim. çok güzel ama çok kalabalık. insan dolu.

  3