parasını veren herkesin küfretmeye hakkı vardır

 • olly

  beşiktaş kaptanı tolga zengin'i eleştirmeye yönelik bir müge anlı vecizesidir.

  zannediyorum ki boyundan büyük işlere kalkışarak, pek de bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğu izlenimi edindiğim bir futbol maçı; beşiktaş-fenerbahçe kupa maçı sonrası dile getirmiş bu yaklaşımını... teorisine göre; tolga zengin'in annesine tribünden her türlü küfür edilebilirmiş, futbolcu dönüp işine bakmalıymış.

  doğrudur ya da haklıdır, bilemiyorum. belki de gerçekten tribünlerde futbolcuların annesine, kardeşine, yedi ceddine, soyuna sopuna küfredilebilmeli ve futbolcular da işine bakıp topuna devam etmeli... orası artık türkiye futbol federasyonu'nun bileceği iş...

  gelgelelim bu akşam oynanan beşiktaş-kayserispor maçında da beşiktaş taraftarı, tolga zengin'in annesine küfrü caiz gören müge anlı'nın annesini ağzından düşürmeyi ihmâl etmemiş tabii... kendisi de peşine, "benim ne alakam var bu işlerle, herkes ne dediyse ben de onu söyledim," şeklinde bir açıklama yapma gereği duymuş.

  hah işte! ben de onu söylüyorum. senin bir alâkan yok, çünkü açıkça ifade ettiğin gibi bilmiyorsun arkadaşım... kulaktan dolma bilgilerle iş yapma! bilgi sahibi olmadığın hususlarda fikir sahibi olmamayı öğrenmelisin. nihayetinde bir televizyoncusun, işini yap ve bilmediğin işlere burnunu sokma rica ederim.

  aferin sana...