pavyon

 • deliyim artik

  fransızca pavillon kelimesinden gelmektedir.

  a. 1. bir kuruluşun, bir kurumun, bir bahçe içindeki yapılarından her biri: gölün karşı yanında kalan büyük pavyonların gölgeleri, gittikçe kendilerine doğru uzanıyordu.--n. cumalı. 2. bir fuarda ürünleri bağımsız sergileme yeri. 3. geceleri geç vakte kadar açık, içkili eğlence yeri.

  (bkz: tdk)

  1
 • marlas

  yağız delikanlıların uğrak mekanıdır.

 • ajan

  Türk usulü strip club.

  (bkz: sarı tutku)

 • romani jewish

  ankara'da çok sayıda olan mekan türü. ramazan ramazan alkol tüketilir, dansöz oynatılır, konslar götürülür, koko çekilen türleri vardır ama ne hikmetse, hiçbir müslüman kardeşimiz buralara gelip insanları tehdit etmez. bu durum bile müslüman dediğimiz varlıkların kalibresi hakkında net bir ipucu verir. radiohead etkinliğine saldırmak kolay tabii. radiohead dinleyen adam zaten bitmiş demektir ulan. radiohead dinleyen 5 kişiyi ben tek başıma aşağı alırım. her biri böyle adamlar sonuçta: https://www.youtube.com/watch?v=Ex9cAbzGiN0

  2
 • hsktr

  bi haftadır aralıksız yeşilçam filmi izliyorum (bilgisayara format atmak için hafızasını boşaltmaya çalışıyorum, yeşilçam klasörüne geldim, beğenmediklerimi silip yer açıyorum), her filmde pavyon aşağı pavyon yukarı bi muhabbet dönüyor... ayhan ışık "nereye gidiyorsun" diyor, kadın hooop "pavyona gidiyorum şekerim".. rahmetli hiç tınmıyor.. beriki geliyor, "gül pavyonun müdürü sizi aldırmam için beni gönderdi".. diğeri arabaya atladığı gibi bir de şekil yapıp "seninle cehenneme bile giderim güzelimmm"i yapıştırıyor.. biri bize yaklaşıp "hilmi abi seni istedi, kredi kartını da alsın gelsin dedi" dese "bu iş parayla kalmaz, kesin sikecekler" diye korkudan kaçacak delik ararız.. kelime mi çok anlam kaymasına uğradı, filmler mi çok abartılı karar veremiyorum.. aydınlatan olursa sevinirim..

  3
 • laf ebesi

  ışıl ışıl her yer, her yer sanki pavyon

  2