quite alright

 • ferbringer

  yanlışlıkla sözlüğün seviyesini yükseltiyor. hoşgelmiş.

  3
 • olly

  kötü sözlük'e kaydolmanın 10. gününde ve 27. entrinde bana sarmaya karar vermişsin. 28. entrinde de buna devam ettiğini gözlemliyorum. bu iki entrini girdiğin başlığın ismine dikkatle bakmanı ve "kadının özgür olmasının sonuçları" mecrasında yer aldığının bi'zahmet farkına varmanı istiyorum.

  naçizâne tavsiye no 2: bana soracak olursan, entri girme heveslisi olduğun başlıklarda kişilere değil; başlığın ne olduğuna odaklanman daha doğru olur. toplamda 3-4 paragraf, 40-45 satırdan oluşan işbu entrinin neredeyse tamamına yakın kısmını, hayatında hiçbir şekilde karşılaşmadığın, hakkında kesinlikle fikir sahibi olmadığın zât-ı âlimin karakteristik hatlarını çizmeye, "sen şöylesin, dediklerinden şu-bu anlaşılıyor," demeye ayırmışsın. üstelik seni aynı saygısızlığınızla ilintili olarak bir evvelki entrinde de uyarmıştım. üzülerek söylüyorum fakat ben seni, bir tanımımın yapılmasına dair böylesi bir görevle yetkilendirmedim. rica ediyorum beni bu tuhaf tavrından muaf kılıver.

  bahsettiğim gibi başlık, kadının özgür olmasının sonuçları şeklindedir. ben oraya fikrimi yazdım. büyük kısmı benim nasıl bir insan olduğuma dair zırvalardan oluşsa da neticede sen de yazdın. yazmak istediğin farklı cümleler varsa daha da yaz elbette... sözlük yönetiminden kimsenin, o başlığa daha da entri gireceğin gerekçesiyle herhangi bir rahatsızlık duyacağını zannetmiyorum. fakat o başlık, sir olly ile sohbet köşesi değildir. hele ki sir olly hakkındaki çıkarımlarımızı paylaşalım köşesi hiç değildir. bunu artık anlayalım.

  konuya dair düşüncelerim orada belirttiğim şekildedir. bunu takdir etmiyorsan, konuya dair fikirlerini paylaşırsın; hıncını daha da alamadıysan şayet, eksi butonunu çalıştırırsın. bunun ötesine geçmeyelim lütfen...

  hayırlısı...

  7
 • quite alright

  kimseye sarmadım. gayet normal bir şekilde konuşuyoruz. sizi stalk malzemesi yapmış gittiğim her başlıkta refere ederek entryler girmiş ya da eksi yağmuruna tutmuş da değilim. bir başlık altında yollarımız keşisti ve tartıştık ben durumu sizin kadar büyütmüyorum.

  kusura bakmayın ama başka bir yazara cevap şeklinde entry giren sizsiniz ben olaya bundan sonra dahil oldum, şimdi ne demeye "bunlar cevap şeklinde entryler" tarzında bir tavır sergiliyorsunuz? daha öncesinde oranın sohbet yeri olmadığının farkında değil miydiniz? sadece hoşlanmadığınız entryleri mi bu şekilde uyarıya uygun buluyorsunuz, daha önemlisi madem böyle bir düşünceniz var baştan neden şu tarz bir entry ile cevap vermiyorsunuz? entrylerimim büyük bir bölümü sizinle ilgili değil, daha doğrusu sizin de içine dahil olduğunuz çıkarımını yaptığım bir kitlenin kafa yapısıyla ilgili bir entry, ben sizi değil savunduklarınızı eleştirdim. sizin için "kadın düşmanısınız, tacizcileri savunuyorsunuz..." şeklinde kesin yargılar sunmadım. tam tersi davranış şeklinizin neye yol açtığını anlatmaya çalıştım. onun dışında kimlikleri işe karıştıran sizsiniz. benim sizin kim olduğunuzla dair bir sıkıntım ya da merakım yok. bunun dışında sizin "zırvalarınızı" benimkilerle yarıştırma niyetim de yok.

  ha buarada madem o kadar saçma entryler girdiğimi düşünüyorsunuz madem hoşlanmıyorsunuz, sizi cevap verin diye taciz ettiğim yok. kendi önerinizi dinleyin ve eksi verip geçin, neden bunu şova dönüştürüyorsunuz?

  her türlü çok gereksiz bir durum. benim de sizinle ilgili son etryim zira "afacan" tarzı hitapları ve konuşma şeklini rahatsız edici buluyorum. umarım bana yaptığınız uyarı hoş sohbet şekilde karşılıklı sohbet ettiğiniz entrylerin altında da aklınıza gelir de etik bir anlayış sergilemiş olursunuz.

 • anarsik coban

  ne saygi çerçevesinde ilerleyen bir kavga yahu bu. tadı tuzu yok ki hiç...

 • jotunheimr

  karı mı erkek mi olduğu anlaşılmayan bir adet meriç.

 • fakir

  gireyim mı araya?

 • parliament mavisi

  Sen araya falan girme arap, sonra bokunu çıkartıyorsun. Neyse Hadi Bırakın da rahat rahat döğüşsünler.

 • 1988

  son zamanlarda sözlüğe kısa süreli girişlerimde okumaya değer bulduğum tek yazar. belirli bir nezaket ve birikim ile yazdığı entryleri burada egemenliğini sürdürmeye hevesli kullanıcıları rahatsız etmiş. egoları öyle bir zedelenmiş ki kadın hak ve özgürlükleri, cinsiyetçilik konularındaki gayet kişiye değil konuya odaklanılmış yazıları dahi kendi üzerine çekme gafletinde bulunmuşlar. karşı tarafı inanılmaz bir kendini ispat çabasına sokmuş olması ile tartıştığı alana ve dili kullanımına hakimiyetini açıkça ortaya koyuyor. hazımsızlığa sebep olması normal. nezaketiyle birleştirdiği bilgiye dayalı ve tutarlı yazma kabiliyeti önümüzdeki günlerde sık sık rahatsızlık vereceğe benziyor.

  hiçbir zaman kendisi kadar nazik olamamış bir kişi olarak kendisine saldıranlara diyorum ki; kudurun hsjdjdkdkd.

  4