recep tayyip erdoğan nadire içkale ilişkisi

 • dehlul

  başbakan kendisi hakkında hakaret ima edenlere bile dava açıyor. dün nimet çubukçu'nun boşanmasından sonra internette "nimet çubukçu, tayyip erdoğan ilişkisi" konuşulmaya başlandı. bu konuda bir internet taraması yapılınca "nadire içkale recep tayyip erdoğan ilişkisi" başlığı dikkatimi çekti.
  merak ettiğim ise şu. tayyip erdoğan ve avukatları neden bu iddiaları gündeme getirenlere dava açmıyorlar.


  twitter üzerinde ortaya atılan bir iddiaya göre başabakan recep tayyip erdoganın nadire içkale isimli bir kadınla metres hayatı yaşadığı iddiaları kafaları karıştırdı.

  kimdir bu nadire içkale aldığımız haberlere göre nadire içkale sosyetik bir hatun ve zamamında başı açık bir kadınmış.
  bu kişinin kocası öldükten bir süre sonra kapanmış ve sosyete dergilerinde sıkça rastlanan ve sıkça umre’ye giden bu kadının başbakan tayyip erdoğan’ın metresi olduğu söylenmiş. second lady emine hanımın, first lady hayrünisa ile görüşmemesinin aralarındaki küslüğün sebebi first lady’nin bu hatunla yakın arkadaş olmasıymış.


  neler oluyor bize anlamakta zorlanıyoruz bir metres hayatıdır gidiyor eğer bu söylentiler doğru ise recep tayyip diğer siyasi partilere yaptığı göndermeleri çok büyük bir şekilde kapak olcak gibi gözüküyor. eğer bu iddialar doğru ise kendisinin o koltukta oturup oturmayacağı ise merek konusu.

  başka bir haber sitesinde ise nadire içkale ye biraz daha yakından mercek tutulmuş.

  nadire içkale kimdir?
  tayyip erdoğan ile ilişkisi olduğu iddia edilen nadire içkale’nin ismi kulaktan kulağa yayılmaya devam ediyor.

  peki ya kimdir bu isim?

  geçmiş yıllarda neler yapmıştır?

  gazete arşivlerini incelediğimizde şöyle bir tablo çıkıyor karşımıza;

  özal döneminde özalcı…

  çiller döneminde çillerci…

  tayyip döneminde tayyipçi…

  yani, nadire içkale iktidara göre sosyal yaşamına şekil veren bir isimdir. 90’lı yıllarda modern görünümü ile gazetelerde boy gösterirken, daha sonra kapanıp bambaşka şekilde haberlere konu olmuştur.

  2004 yılında yaptığı umre ziyareti dini bir ibadetten öteye geçip, şov gösterisine dönüşmüştü. içkale’nin bu tavrı dini hassasiyeti yüksek çevrelerde bile rahatsızlığa neden olmuştu.

  erdoğan ile içkale’nin tanışması yıllar öncesine dayanmaktadır. 25.06.1995 tarihli milliyet gazetesinde ”bayan erbakan’ın arkadaş sevgisi” başlığıyla şöyle bir haber yer almıştı;

  “rp lideri erbakan’ın kadınlarla yaptığı yemekli toplantıya katılan eşi nermin erbakan, istanbul büyükşehir belediye başkanı tayyip erdoğan’ın eşi emine erdoğan’la aynı masayı paylaştı. nermin erbakan’ın masasını paylaştığı bir başka kişi de, içkale oteli’nin sahibi nadire içkale’ydi. nermin hanım’la çocukluk arkadaşı olduğunu söyleyen nadire içkale; şık tayyörü, fönlü saçları ve makyajıyla dikkatleri üzerine çekti.”

  nadire içkale ile tayyip erdoğan’ın arasında ilişki olduğu iddiası aslında yeni bir şey değil. geçmiş dönemde de bu iddia gündeme gelmişti.

  tayyip erdoğan, deniz baykal’a “beline hakim olamadı” dediğinde bu iddialar yeniden hatırlandı.

  nadire içkale’nin yakınları çeşitli paylaşım sitelerinde ilişki iddialarını gündeme getirenlere sert tepki göstermektedir. şu anda konuştuğumuz her şey sadece iddia boyutunda olduğu için onları anlayışla karşılayabiliriz. eğer iddialar yalan ise gösterdikleri tepki az bile sayılabilir. ancak, tayyip erdoğan’ın özel hayatı hiçe sayan uygulamalarından bunalanların, ilişkinin hangi boyutta olduğunu merak etmesi de anlayışla karşılanmalıdır!

  deniz baykal’ın videosu çıktığında baykal bunun bir komplo olduğunu anında açıklamış, ardından istifa etmişti.

  mhp’li yöneticilerin videosu ortaya çıktığında devlet bahçeli anında açıklama yapıp, ismi geçen kişileri partiden uzaklaştırmıştı.

  tayyip erdoğan ile nadire içkale arasında bir ilişki vardır ya da yoktur dememiz şu an için mümkün değil. çünkü bu iki isim de sessizliğini korumaktadır.

  bu sessizlik eğer biraz daha uzarsa “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” diyenlerin sayısı her geçen gün artacaktır.  dini duyguları öne çıkaran insanların uğrak yeri olan www.firtinagenclik.com/ forum sitesinde ise;
  aynı haber bir soru eklenerek veriliyor.

  akp pisliği 2 -nadire içkale recep tayyip erdoğan ilişkisi*.*.
  nadire içkale recep tayyip erdoğan ilişkisi

  ortaya atılan bir iddiaya göre başabakan recep tayyip erdogan’ın nadire içkale isimli bir kadınla metres hayatı yaşadığı iddiaları kafaları karıştırdı. basın bu konuyla ilgili henüz bir haber yapmadı yada yapmaya korkuyor .

  kimdir bu nadire içkale aldığımız haberlere göre nadire içkale sosyetik bir hatun ve zamamında başı açık bir kadınmış.

  bu kişinin kocası öldükten bir süre sonra kapanmış ve sosyete dergilerinde sıkça rastlanan ve sıkça umre’ye giden bu kadının başbakan tayyip erdoğan’ın metresi olduğu söylenmiş. second lady emine hanımın, first lady hayrünisa ile görüşmemesinin aralarındaki küslüğün sebebi first lady’nin bu hatunla yakın arkadaş olmasıymış.

  bu konu hakkinda kamuoyunun bilgi verilmesini bekliyoruz

  neler oluyor bize anlamakta zorlanıyoruz bir metres hayatıdır gidiyor eğer bu söylentiler doğru ise recep tayyip diğer siyasi partilere yaptığı göndermeleri çok büyük bir şekilde kapak olcak gibi gözüküyor. eğer bu iddialar doğru ise kendisinin o koltukta oturup oturmayacağı ise merek konusu.

  başbakandan açiklama bekliyoruz

  kimdir bu nadire içkale derhal açiklama bekliyor bu halk
  http://www.firtinagenclik.com/forum/showthread.php?tid=5065

  nimet çubukçu hadisesi yeni değil

  haber 2007 yılının ilk günlerinde verilmiş.

  gelin nimet çubukçu'nun boşanması ve tayyip erdoğan ile var olduğu iddia edilen ilişkisine birde bu açıdan bakın.

  güler kömürcü: "son günlerde giderek daha fazla kişinin ağzında duymaya başlayınca, bu kulisleri bir de yukarıdan aşağı, arka planıyla irdelemeye karar verdim."


  güler kömürcü'nün akşam'daki yazisi:

  son senaryolar

  haftalardır kitlesel olarak etrafında dolanıp durduğumuz cumhurbaşkanlığı yarışı konusunun çevresinde bugün bir tur daha atacağız. ilginç bir-iki kulisi paylaşmak istiyorum, efendim iddia birkaç yerde satır arasında yer aldı, ancak son günlerde giderek daha fazla kişinin ağzında duymaya başlayınca, bu kulisleri bir de yukarıdan aşağı, arka planıyla irdelemeye karar verdim.

  evet ilk iddia şu;
  ‘neden bir kadın cumhurbaşkanı olmasın?’ sorusuyla başlatılan tartışmanın hemen arkasına bakalım, erdoğan, köşk’e çıkmayacağına, bu konudaki ısrarının ciddi sıkıntılara yol açacağına inanmış durumda. bu nedenle de çekirdek kadrosuna yakın olan ki bu isim muhalefet ve kamuoyunda da onay alması beklenen devlet bakanı nimet çubukçu’dur, nimet hanım’ın köşk’e aday gösterilmesi düşünmeye başlandı. erdoğan planını kamuoyuna sızdırıp şimdilik nabız yokluyor.’

  ilginç değil mi ki bendeniz yine bu iddialı planların hayata geçme olasılığını çok zayıf görmekle birlikte biraz önce de belirttiğim gibi, şeytanın gör dediği noktaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşmakta kararlıyım.

  bakan nimet çubukçu, başbakan erdoğan’a uzun yıllardır çoook yakın olmuş bir isim. akp kurucu üyesi olan sayın çubukçu, tayyip erdoğan’ın belediye başkanlığı zamanındaki avukatlarından, ama asıl yakın ilişki ‘nimet hanım’ın babası ferit bey’ aracılığıyla tesis ediliyor. nimet hanım’ın babası tayyip erdoğan’ın meşhur emniyet gıda’daki ortağıdır. emniyet gıda’yı hatırladınız sanırım, arşivlerden kısa bir alıntı yapayım;

  ‘başbakan erdoğan’ın, ülker holding’in gıda ürünlerini dağıtan üç şirkette hisse sahibi olması başını ağrıtan bir konuydu. erdoğan’ın, kardeşi mustafa erdoğan, eniştesi ziya ilgen ile nimet çubukçu’nun babası ferit bey’in ortakları arasında olduğu emniyet gıda, ülker ürünlerinin dağıtımını yapıyordu. erdoğan’ın emniyet gıda dışında yine ülker ürünlerini dağıtan ihsan gıda ve yenidoğan gıda olmak üzere toplam üç ayrı anonim şirkette yüzde 30 hissesi vardı ve akp lideri erdoğan’ın, başbakanlık görevinin yanı sıra ülker holding’in gıda ürünlerini dağıtan bu üç şirkette hisse sahibi olması, iki yıl müddetle başını ağrıttı, nihayet kamuoyundan gelen baskılara dayanamayıp 1 yıl önce bu şirketlerdeki hisselerini devretti.’

  özetle, bakan nimet çubukçu’nun babası ferit bey, başbakan erdoğan’a bu denli önemli bir ticari bağ ile yakın durmaktaydı, nimet hanım’ın da bizzat ‘aile avukatlığı’ ve de derken başbakan’ın kabinesinde vitrin önlerine çekilmesi ‘ister istemez akıllara nimet hanım nereye hazırlanıyor’ sorusunu getiriyor... ancaak, ne kadar zorlarsak zorlayalım, nimet hanım birilerinin gönlünde köşk’e hazırlansa dahi türk kamuoyunda bu planının destek göreceğini hiiiç ummuyorum..

  not: alıntıdır

  1