red john'un editörlükten istifa etmesi

 • red john

  yerinde bir karardır.

  evet gençler, size neden editörlükten vazgeçtiğimi anlatacağım. bir çoğunuzun sikinde olmayacaktır benim editörlüğü bırakmam ama yine de yazacağım.

  öncelikle gammaz olarak göreve atanmam benim isteğim dışında gelişen bir olaydı. kimse sormadı, yapabilir misin?, böyle bir görev var daha önce yaptın mı? diye. gammazsın sen dediler, yol yordam göstermediler. kendi başınıza öğrenmenizi beklediler. bir gün kötü sözlük'e girip, şahsım butonunda yazar yerine entelijans yazıyorsa, lütfen şaşırmayın. hemen entry silinme gerekçelerini okuyun ve öğrenin. biraz zaman alacaktır, modlar size öğrenemedin gitti diyeceklerdir ama aldırmayın.

  sonrasında editörlüğe terfi edildim. yönetimdeki istifalar sonucu editörlüğe atanmıştım. atanmak değil aslında, moderatör olmak için başvuru yapmıştım ve editör olmuştum. bir çok yetkili kişinin başını ağrıttım. adalet'in yerini bulması için. benim için adaletsizdi editör olmam, mod olmalıydım. götüm kalkmıştı bir kere. entry silinme gerekçelerini hala öğrenemediğim söylendi, hatalı ispitler yaptığım sebep gösterildi. haklı olabilirlerdi fakat moderatör olarak atanan yazarlara baktığımızda büyük bir adaletsizlik söz konusuydu. 'yazar bile olamayacak adamları moderatör yapmışlar'dı.

  bu durum fazlasıyla canımı sıkıyor, moderatör olabilmek için daha da hırslandırıyordu. yönetimden çoğu kişiye dert yanmaya devam ettim ama sonuçsuz kaldı.

  tarafsızdım bir çok konuda. siyasetle ilgilenmez, ota boka entry girmezdim. sözlükte geçirilen zaman, yani sözlükle ilgilenebileceğim zaman dilimi çok fazlaydı. son zamanlarda da hatalı ispit yapmıyordum. ne eksikti bir türlü anlayamadım. sözlükten bir kaç yazarla bu konu hakkında konuştuk. sabretmem söylendi, dinledim. uzunca bir süre sabrettim fakat olmuyordu. rahatsızlığım gün geçtikçe artıyordu. yönetimde yeni düzenlemeye gidileceği söylenmişti. eğer o zaman da moderatör olamazsam istifa edeceğim demiştim. sözümü tuttum, sözünü tutmayanların aksine.

  neyse, bu gammaz ve editörlerin görebildiği ispiyon butonunu görememek üzdü beni. kendimi çıplak gibi hissettim.

  ve ben, red john, bu yazdıklarımdan ötürü uçurulmaz isem yazmaya devam edeceğim. uçurulmam halinde burada tanıdığım, selam verdiğim, iyi-kötü muhabbet ettiğim herkese teşekkür ederim. kalın sağlıcakla.

 • dmnrzv

  kötü sözlüğü derinden sarsan olay.

 • sinpensar

  ispitlerini özleyeceğimiz anlamına gelir.

 • aklimi basimdan aldin

  red john'un sözlüğün yaşar usta'sı olduğu anlamına gelir.

  3
 • 1988

  tüm ülkede coşkuyla kutlanmıştır.

  ya da,

  milyonları yasa boğmuştur.

  heaa, asla sez'in sözlüğe geri dönmesi kadar sansasyon yaratmayacaktır tabi ahaha.

  darısı diğer yöneticilerin başına. hehe. ben sizin kendi adınıza açtığınız başlıkları skeyim.

 • deus avertat

  (bkz: bu kim lan)

  ps: saka lan, ucurulmasina uzuldugum takip ettigim bir yazardi. ozleyecegiz. rip.

 • villi lapsi

  asıl ayıp olan ise red john'un yerine şahsıma editörlük teklif edilmesidir, tabii ki ben bunu kabullenmedim. "başkasının istifa ettiği mevkiye gelmem hacı" dedim.

  şaka bir yana; sanatının doruk noktalarında yaran fıkralar yerine yunan mitolojisine göre evrenin yaratılışını anlatan bir entry'sini gördüğüm ve anladığım kadarıyla bilgi paylaşımında bulunan bir kişinin yönetimden istifasıdır, bu da kötü sözlük için kötüdür. zaten sözlük'ün adının hakkını verdiği aşikar. götü arşa ulaşmış kişilerin moderasyonda olduğunu sanırım tüm eski kötü sözlük müdavimleri biliyordur. biz de bu sebeple uzaklaştık buralardan.

  sözlük yönetimi değil devlet dairesi mübarek.

  4
 • damdaki deli

  (bkz: noolur gitme duptıs duptıs ufak tefek şeylere kızıp gitme duptıs)

  4
 • ozgyankee

  bunun altında görevden alınma olmasın?
  sanki burnuma sen beni kovamazsın ben istifa ediyorum kokusu geliyor.

  1
 • nutella hirsizi anarsik turist

  3. yılında hüzünle anılır.

  red john'lar ölmez!

  1
 • nutella hirsizi anarsik turist

  7. yılında unutulmaz.

  red john'lar ölmez.

  1
 • drunkpilgrim

  drunkpilgrim'in moderatörlükten istifa etmesinin başlığının olmamasına üzmüştür.

  o değil de, red john iyi adamdı, nur içinde yatsın.

  3
 • doksan2

  üzücüdür.

 • bayri

  o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı kötü sözlük'te...