reiki

 • eemmree

  doğrusunun r2 olduğunu bildiğim ve düşündüğüm şey. *

  1
 • kalemator zoe

  reiki bir cosmıc yaşam enerjisidir.19.yy'ın sonlarına doğru japonya'da çıkmıştır.yogaya benzer bir meditasyon biçimi de denilebilir.
  yogayla farkları;reikide, eşyaların da bu enerji anlayışına göre dizilmesi ve seçilmesi gerekmektedir(pozitif enerji yayılımı açısından.)
  günümüz iç mimarları, isteğe göre bu etmenleri de göz önünde bulundurarak çeşitli tasarımlar uygularlar.

 • mavi

  evrendeki şifa ve sevgi enerjisidir.reiki master tarafından insiye olduktan sonra sizde bir reiki uygulayıcısı olabilirsiniz.insiye olmak türkçemizde el almak olarak da tanımlanabilir.reiki 4 ana seviyeye ayrılır.her seviye için ayrı ayrı insiye olmanız gerekmektedir.master seçimi çok önemlidir.çünkü;maalesef günümüzde herşey de oldugu gibi bu alanda da iyi niyeti suistimal edenler bulunmaktadır.

 • julien

  yapmadan önce vücüdun çakra denilen deliklerinin, bir uzman reikici tarafından açılması gerekir. uygulanan yerde sıcaklık hissedilir. etkili olduğu bizzat tarafımdan da söylendiği gibi etkili olduğunu iddia eden bir çok insan vardır.

  bilen birisi tarafından denenmelidir. iyidir iyi.

 • antahkarana

  spritüelliğe adım atanların ilk tanıştığı enerjidir genelde. harikadır, her derde devadır. inisiye olduğum günden beri hayatımı harika bir yola sokan şey. herkes denemeli.. ne yazıkki hayatın heryerinde olduğu gibi bunu da suistimal ederek kullananlar ve sadece çıkar için yapanlar var, malesef... o yüzden siz siz olun, bununla ilgili kitap - yazı okumadan genel bir bilgi edinmeden atlamayın. insanların sizi kandırmasına izin vermeyin.

 • morexalla

  geceleri ne kadar geç uyursam uyuyayım,reiki yaptığım zaman sabahları dinç bir şekilde uyanmamı sağlayan evrenin büyük enerjisidir.ve ilginç olan gerçekten reiki almayı istiyorsanız, seneler de geçse bir gün sizi bulacaktır.zira ben ve bir çok arkadaşım bunu deneyim ettik.

 • seedofcorruption

  (bkz: plasebo etkisi)

 • fukara

  "kalbimi reiki enerjisine açıyorum, reiki bütünün ve benim en yüksek hayrıma şifa veriyor"

  bazen bir boka yaramayan niyet cümlesi.

 • homo anatolius

  reiki, tüm canlıların içinde ve çevresinde sınırsız miktarda bulunan temel yaşam gücüdür.

 • betbeniz

  reiki, şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan binlerce yıllık ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir tekniktir. batı'ya yayılmaya başladığında "evrensel yaşam enerjisi" olarak tercüme edilmiştir. ancak ezoterik olarak "yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi" açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar. yani reiki, bir ruhsal şifa tekniğidir.

  kaynağının tibet olduğu sanılan reiki, 19. yüzyılda japon budisti olan dr. mikao usui tarafından yeniden ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniği halinde sunulmuştur.

  reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamız yolunu açar.

  reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir. reiki bir din değildir ve hiçbir inanca bağlı tutulmaz. japonya, amerika ve avrupa'nın bazı bölgelerinde reiki klinikleri bulunmaktadır. türkiye'de de son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

  reiki, bir reiki master'ının, öğrencisine reiki'yi kullanma yeteneğini transfer etmesiyle olur. seminere katılan kişi enerjiyi, enerjinin çalışma sistemini ve el ile tedavi etmeyi öğrenir.

  enerji aktarımı sırasında uygulama yapılan kişiye, o kişiden de uygulama yapan kişiye herhangi bir problem geçmez. reiki, uygularken konsantrasyon ve inanmak şart değildir. siz inanmasanız bile o çalışır ve şifa verir.

  alıntı

  1
 • shut the fuck up

  sertifika almadan öğrenilendir. artık tüm enerjiler pozitifte...

  1
 • shut the fuck up

  istenmeyen bir enerjidir. ısrarla, karşı taraf devam ediyor. kendi gönderir, kendi pişirir ve kendi yer denilen yaşam enerjisi.