romatizma

 • monalisa

  sunay akın şiiridir.

  islak çamaşırlara
  konan serçe
  hemencecik kaç oradan
  sen de yoksa annem
  gibi hastalanıp
  ölebilirsin

 • chicqo

  umumiyetle eklem, kas ve sinir sistemini etkileyen hastalıklara romatizma denir. romatizma ağrıları, vücudun her tarafında görülebilir. halk arasında, romatizma ağrılarına yel denir.
  şişmanlık, hormon dengesizliği, karaciğer yetersizliği, beslenme dengesizliği, mide ve bağırsak bozuklukları, çürük dişler, sinüzit, bademcik iltihapları ve yaşlılık romatizmayı hazırlayan nedenlerin başında gelir.

  ayrıca, soğuk ve rutubet de çok önemli rol oynar.
  romatizmalı yerlerde ağrı, yanma veya üşütme ve şişlikler görülür. ağrı bazen dayanılmaz dereceye varır. hareket etmekte de güçlük çekilir. tedavi edilmezse, kalp kapağı hastalığı veya bir başka hastalığa neden olur. 3 çeşit romatizma vardır

  - akut eklem romatizması
  - romatoid artrit
  - dejeneratif romatizma

 • karamel

  beni gecenin bu saatinde hastanelere sürüklemiş hastalıktır.
  romatoid artrit, iltihaplı romatizma olarak bilinir. hafif bir ağrı ile başlayıp bacağımı hissedilmeyecek hale kadar getirir.

  not: onunla yaşamayı öğrenmelisiniz.

 • bully kutt

  aynı bünyede hemde aynı uzuvda huzursuz bacak sendromu ile birleşince çocukluğunuzu zehir edebilen rahatsızlık. 8 yaşında alkole başladım bunun yüzünden.

  1
 • kobim

  romatizmal hastalarda genetik yatkınlık gözlenmiştir. genetik yatkınlığı olan hastalar, çevresel koşullar sonucunda romatizma hastalığı ortaya çıkabilmektedir. bu nedenle ailede hastalık devamlılığı olması önemli bir bulgudur, diğer bireylerde de kesin olarak romatizma hastalığının göstergesi değildir. bazı romatizmal hastalıkların tam olarak nasıl geliştiği hala bilinmemektedir.

  http://seldaoktem.com/

 • littlefifteen

  gençliğimin katili, bir migren iki bu. bacak kestirir. sıcak yahut soğuk su ile geçici rahatlama sağlanabilir.

 • japon milliyetcisi

  allahım şu bacaklarımı al. nolur ya. madem yılın 5 ayında kullandığıma pişman olucam, kullanmayayım gerek yok. valla bak.

  nasıl bi sızı lan bu.

 • crimewave

  sadece yakışıklı insanlarda görülen bir rahatsızlık.