salih mirzabeyoğlu

 • zamana aykiri dusunceler

  türkiye nin son dönem en büyük düşünürlerindendir. yazmış olduğu 56 tane eser fikri büyüklüğünü gözler önüne sermek açısından ufak bir örnektir. necip fazıl ın büyük doğu hareketinden etkilenerek ibda hareketini kurmuştur. eserlerini anlamak için ciddi felsefe ve tarih bilgisine ihtiyaç vardır aksi halde anlaşılması oldukça güç ve dolmabaçlıdır. tek suçu düşünmek olan mirzabeyoğlu halan hapsihanededir.

  son bir not: şuna özgürlük buna özgürlük diye yırtınanların iş salih mirzabeyoğluna geldi mi susması da nasıl bir çifte standartla karşı karşıya kaldığımızın en büyük kanıtıdır.

 • delisair

  ibda-c nin lideri. 80 öncesi ''komunizme karşı'' mücadele eden ülkücü gelenekle birleşik işler yaparken, 80 sonrasında çizgisini türklüğün öncesinde islamcılığa bağlayarak, diğer ülkücü önderlerinden ayrılmıştır.

  diğer islamcılardan farkı, kendini devrimci olarak tanımlamasıdır. sivas katliamı'ndan sonra çıkan dergilerinde ''yaşasın sivas gazamız'' diyen bir hareketin temsilcisidir.

  yoktur birbirlerinden farkı, hepsi aynı amaca hizmet eder. komünistlerin, alevilerin güçlendiği bir dönemde tekrar devletçe kollanırlar.

 • hayata dalma rehberi

  yargılanma sürecinin adilliği bir yana -lakin dosyayı baştan sona okumuşluğum yok- gördüğü muamele karşısında sessizliğimiz bakmaya korktuğumuz bir aynadır.

  bu adam mahkeme karşısına -zorla- çıkarıldığında üzerinde darp izleri vardı, saçı zorla kesilmişti. televizyonda bu "kırılmış" halini görüp "bak eşşek gibi adam oldu", "sopayı yiyince nasıl hizaya geldi" diyenlerimiz oldu. hala var.

  gerçekten gözleri kör ve terazisi hilesiz bir adalet mi istediğimiz ?

 • delisair

  "2 temmuz 'şanlı sivas kıyamı'dır. bu yüzden 'kendi savaşımız'dır. aynı zamanda, şanlı anadolu kıyamı'dır. bu yüzden anadolu ruhunun özel bir parçası olan sivas'lı müslümanların hristiyan-yahudi batı emperyalizminin laik (mürted) işgal karakoluna karşı savaşta, bütün anadolu halkına çok değerli bir hediyesidir. bu hediyeyi gözü-kendi gibi korumak anadolu müslümanı'nın görevidir." (taraf 1-7 temmuz 1994)

  diyen bir örgütün temsilcisi iken dahi insanlara acındırılarak benimsetilmeye çalışılan isimdir. bir islamcının da başı dik olsun, zalim-zulüm edebiyatı yapmadan başı dik dursun. savunma metinlerinde de eğilip bükülüyor, dev-sol silahlı örgütmüş de kendileri değilmiş. onlara benzetilmemeleri gerekirmiş. allah'tan dev-sol silahlı bir örgütüm diyor ve bunlar gibi yalpalamıyor.

  sivas ile tescilli karalık, alınlarınıza çalınmıştır.

 • katana

  sapkın ibda-c'li lider.

  (bkz: kan ile kuran yazmak)
  (bkz: mehdici)
  -a-
  ismailağa cemaati içinde kamufle olan bu grup.. satilmayan dergilerinin tirajini arttirmak ve gündemde kalmak için çeşitli senaryolar üretmektedir.. kimi zaman bir ergenekoncu generalin kendilerine telefon açip korktuğunu söylemesi
  kimi zaman ise mirzabeyoğlunun telegram havuzuna daldiğini.. ve oradaki matrix dünyasinda fetihler yaptiğini duyurmasi gibi.. tiraji komik senaryolar üretmekten geri kalmamaktadirlar.. buda ne kadar sağlikli (!) bir ruh yapisina sahip olduklarini gösteriyor..


  grubun çoğu işsiz güçsüz serseri takimindan oluşmaktadir.. kimisi evinden ayrilmiş, kimisi eşinden boşanmiş, kimisinin yatacak yeri yok vs. vs. vs..


  baştada dediğimiz gibi gündemde kalmak ve dergilerinin tirajini arttirmak için.. her kiliğa giren bu grup şu aralar ergenekon mevzulariyla yatip kalkmaktadir.. ortaliğa olmadik teoriler sunan ve sahte isimlerle sağa sola mesajlar yollayan bu grubun elemanlari.. çeşitli islami sitelere üye olmuşlar oradada kendi reklamlarini yapmaya kalkinca site sahipleri tarafindan kovulmuşlardir.. en son olarak selefi cihad sitelerine musallat olup... tasavvuf propogandasi yapmişlar ve bundada başarili olamamişlardir... akideleri küfür ve şirk olan bu grubun.. diş güçler tarafindan kullanilmaya müsait olduklari aşikardir...

  3
 • user

  dünya çapında mütekeffir(!)malın dibi.
  ansiklopediden kurşun geçirmez yelek, ranza demirinden kılıç, su borusundan tabanca, boşalmış pilden içine kibrit tozu doldurup fişek yaparlar (!) bamyadan fişek keçi bokundan saçma.hatta çamaşır makinesinden atom bombası bile yapabilirler cezaevinde.

  5
 • user

  cezaevinden en kısa zamanda çıkması gerekmektedir, zira cezaevleri tımarhane değildir(!)sonra bir bakmışsınız ranza demirinden yaptığı ninja kılıcıyla diğer mahkumları doğramış.

 • larien

  islami büyük doğu akıncıları cephesi örgütü lideri olmakla suçlanıp, ömür boyu hapse mahkum edilmiş yazar.

 • fakir

  (bkz: kumandan)

  1
 • cihad

  pek bilinmez lakin kendisi usame bin ladin hayranıdır. ırak savaşında şeyh usame'ye maddi,manevi büyük yardımları dokunmuştur.

  bunun dışında üstad gerçekten büyük bir dava ve fikir adamıdır. necip fazıl'ın 21.yüzyılda vücut bulmuş halidir.

  çığlık içimde düğüm çığlık gözümde yaş,
  bekle çocuğum yeni bir dünya için verdiğim savaş.

 • ugurkaradeniz

  “Ne aşkınız aşka, ne hırslarınız hırsa, ne gamınız gama, ne neşeniz neşeye benziyor; dostlukta hodbin, kinde korkak ve fedakârlıkta gösterişçisiniz!..” bu kadar guzel ozetlenebilir.Allah rahmet eylesin.

 • bayri

  hahahahahaha.

  1 adet terörist eksiledi, ye

  teröristler 2 oldu.

 • horasanli turkmen

  kumandan iptal olmuş. :P eceliyle ölmüş olması kötü olmuş, varil bombasıyla etkisiz hâle getirilseydi şu an 72 huri pardon nuri'ye varmıştı.

 • user

  Lan onun beyin ölümü 40 sene önce gerçekleşmişti zaten, beden ölümü işi de tamamsa gömün gitsin amk delisini...

 • horasanli turkmen

  orta dünya'nın efsanevi goblin kumandanıdır. s*nni teröristler ile goblinler arasında pek farklılık gözetilmemesi gerektiğine inanıyorum ki bence iq seviyeleri dahi aynıdır. ibn teymiyye'nin şarlatanlarıyla goblinler arasında fark gözetmeyiniz, anladıkları dilden cevap veriniz. vallahi de billahi de hepiniz silineceksiniz.

 • a master manipulator of thoughts

  siyasi, ideolojik ya da dini olarak uzaktan yakından alakamız olmasa da vefatına üzüldüğüm fikir adamı.

  ne olursa olsun iyi ya da kötü doğru ya da yanlış, inandığı dava uğruna sadece düşünceleri yüzünden işkence görmüş sadece ama sadece bir insan.

  bu ülkeye askeriye ve yargıdaki sol vesayetten daha fazla zarar vermemiştir, orası da kesin.

  ruhu şad, mekanı cennet olsun.