şarköy

 • husneasik

  istanbul'a yaklaşık dört saat uzaklıkta, tekirdağ'a bağlı şirin mi şirin kasaba. isminde geçen köy ibaresine aldanmamak gerekir, kendileri belediyedir. mavi bayraklı plajı, gençlik ateşiyle aydınlanan barları, sıcakkanlı halkı ile görülesi yerdir. çok sevdiğim bir dost sayesinde tanıştığım bu kasabayı siz de gidin görün derim.

  2
 • punchup

  tekirdağ'ın özellikle halkının sıcaklığıyla göze çarpan yaşanılası bir ilçesi.

  1
 • dampire

  carisisindaki insanlar cok sicak kanlidir, pazarinda güzel ürünler bulabilirsiniz, sahilde oturup bira icmek ve muhabbet etmek icin bir cok güzel secenegi vardir. ayrica bu yaz acilan okulla birlikte artik windsurf egitimi de alabilirsiniz. millet surfleriyle biga'ya gidip geliyor, eger 1 hafta-10 gün civari kalacaksaniz 250 tl nizi en iyi sekilde degerlendireceginiz secenek bence.
  denizi dalgalidir, surf icin iyi ama yüzülcek gibi degil. ayrica deniz bildigin sicak, akintidan dolayi pis biraz ayrica. mavi bayrak falan hikaye plajlarinda öyle mükemmel bir temizligi yok, aksamlari tarasalar da cöpler gitse cok güzel olur. denize girmek icin ise 30 dk lik bir otomobil yolculugu ile saros körfezine ulasabilir(güneyli tavsiyemdir) kendinizi egenin buz gibi(ki buz gibiden kastim harbiden buz gibi, asla isinamayacaginiz cinsten) sularinda yüzerken snorkel yapip size eslik eden cesit cesit baliklari da gorebilirsiniz.
  son zamanlarda acilan 1-2 bar ile gece hayatinda da bir kipirdanma olmustur, en azindan tatile gelen genclerin veis haric gidecek yerleri olmustur. onun disinda gece hayati lunapark falan, cok bir beklentiye girmeyin.
  aancak, burada sarap alinir arkadas. güler sabancinin mürefte taraflarinda cok güzel bir saraphanesi var, mürefte de doluca var, sarköyde kayra var. kasa kasa sarap alip keyfini cikarabilirsiniz.

  2
 • sevdali bulut

  tatil için olsun yaşamak için olsun tekirdağ'ın sevimli bir ilçesidir. sıcakkanlı, yardımsever insanları vardır. neredeyse herkes bu küçük yerde ulaşımını bisikletleriyle sağlamaktadır. kısacası **

  2
 • kahve kokan kedi

  tekirdağ'ın bir ilçesi.
  'ay çok şirin yer' diyenlerin yüzde 70'inin yazın gelip bir kaç hafta kalıp gidenler olduğunu düşünüyorum. lakin ben de 'ay çok şirinmiş' diyerek yerleştim ve yaklaşık 2 yıldır burada emekli kafası yaşıyorum. öyle huzurlu, öyle mutlu bir hayatım var ki bu genç yaşımda tadacağım herşeyi tattım ben, artık dinlenmek istiyorum ruhundayım.

  şaka bir yana; kışın ölü bir şehirden farksız olsa da yazın gelip görülesi bir yer şarköy. trakya insanının güler yüz ve sıcakkanlılığı da işin içine girince tadından yenmiyor. gelmişken şarap içmeden de dönmeyin tabii..

  2
 • stanic

  şarabıyla tanınır.

  yıllar önce bir kooperatife girmişti peder, o gün bu gündür bitmedi..akıbeti hakkında çok bilgi sahibi olmamakla birlikte, eğer o zamandan bu zamana değişiklik yok ise; pek de gitmeyi düşündüğümü söyleyemem.

  1
 • mrgokchem

  virajlı yollarında üniversite hayatımı geçirdiğim tekirdağ'ın güzel ilçesi. her boşlukta kafa dinlemek için gidip, sabaha kadar eğlendiğim ve daha çok yoruldum ilçe.

 • redrum

  güzel yermiş. hele bi de başkasının arabasıyla gidiyorsanız.