selahattin demirtaş

 • kuruntupembesi

  barış ve demokrasi partisi eşbaşkanı. bugünkü grup toplantısında rte'nin ortadoğu ile ilgili samimiyetten yoksun tavrını, diktatörlerle kurduğu çıkar ilişkisini oldukça açık şekilde afişe etmiştir. işte buradan okuyabileceğiniz yazıda faili meçhullerle ve anadil günü ile ilgili de açıklamalar yapmıştır.

  eğer ki ilk linke tıklayıp okuduysanız lütfen bunu da okuyunuz.

 • abdurrezzak naylonposet

  hiç sevmem falan ama muhalefet nedir, nasıl yapılır derslerini ilgiyle takip etmekteyim.

 • londerken

  tam bir artist. sürekli gündemde olmaya çalışıyor. ahanda bugün yaptığı icraati: www.milliyet.com.tr/bdp-l.../default.htm

 • fmk

  vücuduna enjekte edilmiş yapay kürt milliyetçiliği ile kendini kürtlerin sözcüsü zanneden kürt milliyetçiliği adına kitaptan öğrendiklerinden başka birşey görmemiş yetiştirilmiş ve bdpnin başına getirilmiş şahsiyettir. ne devlet terörü görmüştür ne diyarbakır cezaevlerini. silik bir kişilik iken imralıdaki orospu çocuğunun sözünden çıkan ahmet türk gibi şahin kesiminin yerine getirilmiştir.

 • still got the blues

  31.05.2011 tarihinde www.hurriyet.com.tr'de yayınlanan röportajında:

  "son yıllarda türkiye'de yaşayan kürtler devlet aygıtının aslında çok da faydalı bir şey olmadığını ideolojik olarak tartıştılar ama sonra vazgeçtiler. bu nedenle kürtler kendilerine bir devlet sunulsa dahi bunu kabul etmeyecekler."

  resmen beni sesli güldürmeyi başarmış ve kucağımdaki nutella'mla birlikte sandalyemden düşürmüştür... yani diyor ki;

  " devlet mevlet uzun iş hafız. bi ton kaynak lazım, ödenek lazım, sistem lazım. kendi yağımızla kavrulmaya ne gerek var? onun yerine özerklik verin, başımız ağrımasın hem de sizden gelen paralarla yolumuzu bulalım."

  ...

  oğlum çok komik lan bu kürtler... onca yıl 'vaadedilmiş topraklar' olan kürdistanı kurmaya çalış, amerika'lı ağabeylerinle birlikte devhasa haritalar çiz, bağlı olduğun ülke halkının anasını sik, sonra tam başarıya yaklaşmışken "büze özörklük yötör, dövlete gerök yok." moduna geç! akıllara zarar... tamam, " yiyemiyeceğin yarrraaağın altına yatma." felsefesini geç de olsa anlamak bir avantajdır şu hayatta amma bu kadar da bariz bir şekilde belli edilmez ki arkadaş...

  adam sikmenin de bir âdabı var. come on chicks.

  pi.es:

  -- alıntı --

  - kürtler, öcalan'ın tutukluluğu konusunda ne düşünüyor?

  selahattin demirtaş: öcalan'ın imralı'da 12 metrekarelik bir çukurda tutulmasından üzüntü duyuyor.

  -- alıntı --

  hele hele hele... içim burkuldu.

  banu güven candır.

 • delisair

  kürt milletvekilleri arasında sosyalist sola en yakın duran kişi, bdp eş başkanıdır.

  hakkari'de 3-0 yapma hedefini ortaya koymuş ve bizzat kendisi hakkari'den aday olmuştur. örgütlenme konusundaki başarısını göstermiş ve 3 adayını da akp'nin üzerine taşıtarak seçtirmiştir.

  seçim zaferinden sonra yaptığı açıklamada ''faşizmi hakkari'den kovduk'' diyerek seçim zaferini bir sosyaliste yakışacak sözlerle kutladı. ayrıca üslubu, çok kişinin katıldığı toplantılarda, tv konuşmalarındaki başarısı ile iyi bir liderdir. tebrik ve takdir etmek gerekir.

 • hypno5e

  dagda mi yoksa sehirde mi yasadigi belli olmayan pkk'li.

 • karlmarxandspencer

  hitabeti çok kuvvetli olan insan.

  edit: zoruna gidenin borusuna gitsin.

 • rubi

  "anadilimizi inkar ederek, yok sayarak asimilasyon amacıyla türkçe öğretilmesini kabul etmiyoruz" gibi onurlu bir açıklamada bulunmuş siyasetçi.

  (link: http://www.radikal.com.tr/radikal.aspx?atype=radikaldetayv3&articleid=1059084&date=07.08.2011&categoryid=78*burdan bakınız)

 • swash

  bdp eşbaşkanı.
  habere göre hiç kimse van'da yardım etmiyormuş. kazma kürek bile bulunmuyormuş..

  * burda

 • hayyam

  kck tarafından bir odacı kanalıyla sorguya alınan terör örgütü maşası.ellerine geçen hiç bir fırsatı değerlendiremeyen siyaset kisvesi altında terörü öven zihniyetin ta kendisi.kimseye artık temiz olduklarını anlatamayacaklardır.kimse onların siyaset yaptığına inanmayacaktır.kimse onların namuslu insanlar olduğuna inanmayacaktır.

  hayatlarının sonuna kadar maşa olarak,dağdaki teröristten daha rezil insanlar olarak hayatlarına devam edeceklerdir.insanlığın takım elbise giyip , kravat takarak olmayacağının en büyük kanıtı olarak kalacaklardır.

  milletvekili seçtirdikleri kadınların götlerine sinekler toplanacaktır yine.kıçlarını temizlemekten aciz insanların siyaset yapamayacağını artık herkes biliyor.

  yazıklar olsun size;

  elinize geçen tüm fırsatları geri teptiğiniz için.
  çözüm için terörü övdüğünüz için.
  barış adı altında şehirlerde insanları dağlarda askerleri öldürdüğünüz için.

 • kuhayl

  gelen yardımlarda ki kardeş kokusunu , barut kokusu olarak ödeyecek insan.

  2
 • exakesdides

  (bkz: yalancı çoban)

 • delisair

  bugün başbakanın sözlerine verdiği yanıt ile artık kürt hareketinin akp'ye karşı cepheden tavır aldığını gösteren liderdir.

  sözleri:
  ahlaksızlıkta sınırınız olmayacak mı? kck dediğiniz örgütle en çok görüşme yapanlar sizler yani akp'liler değil mi?

  güçlendikçe gaddarlaşan liderler diktatör, güçlendikçe naifleşen liderler halk önderi olurlar. farkı anladınız mı?

  obama'ya sarılmaya doyamayan sn. başbakan, kendi ülkenizdeki muhalefetin elini bile sıkmaya cesaret edemediniz.

  olsun ama barış gelecekse eğer bizi tutuklatın kck ile görüşün ama barış gelecekse! barış gelmeyecekse bu tutuklamaların tümü sizin başınıza bela olacak bunu da unutmayın.

 • kadin kismisi cok yazmaz

  naif bir profesörden bile terörist imal edenler diyerek akp hükümetine seslenen liderkişi.

 • rubi

  fransa'nın ermeni soykırımı hakkındaki yasa tasarısı üzerinde partisinin grup toplantısında,

  "tencere dibin kara, seninki benden kara. fransa ermeni soykırımı'nın tartışılmasını yasaklamış. türkiye'de serbest mi? türkiye'de bunu korkusuzca tartışabiliyor muyuz? ermeni halkı dramını dillendirebiliyor mu?"

  gibi şahane bir beyanda bulunmuş siyaset adamı. en kaliteli, en yapıcı eleştiri bence buydu bu konuda.

 • londerken

  ermeni yasası hakkında beyanatte bulunmuş siyasetimçisi. yahu adam ülkeden bi haber, isteyen çıkıp bu konuyu istediği şekilde zaten tartışıyor her yerde. madem o kadar objektif birisi hocalı katliamından da bahsedebilir di kendisi. tamamen rant politikasında.

 • at avrat braveheart

  sanki üstüne vazifeymiş gibi ermeni soykırımı safsatası üzerinden siyaset yapmaya çalışan adamsı.

  aslında bu bdp'lilerin tamamında var bu mevzu, ermeni soykırımının kendileri ile uzaktan yakından alakası olmadığı halde, sürekli bu konuda yorumlar yapmaktalar. tabi bunun altında başka sebepler var. bize de soykırım uygulanıyor, ermenilere de zamanında uygulanmış, biz ezilenin yanındayız imajı yaratmaya çalışıyor. ancak, bu yaptığı gösterişten öte değil. zira ermeni soykırımı hedesini kullanarak, kürtler adına prim yapmanın peşinde.

  2
 • rubi

  önemli iddialarda bulunmuş aklı selim siyasetçi.

 • kadin kismisi cok yazmaz

  newroz ile ilgili"akp’nin kültür bakanlığı 2010 ’nevruz’ kutlamalarını 18 mart’ta başlatıp 1 haftaya yaymıştı. ama söz konusu ’newroz’ olunca, akp’nin gayri meşru yasaklarına uymamız emrediliyor. bize düşen de bu emre itaat değil, itaatsizlikle direnmektir. zulme ve faşizme karşı direnen bütün ezilenler kazanacaktır. newroz, 1 günün değil, 1 mücadele sürecinin adıdır" açıklaması yapan siyasetçi.

  3
 • delisair

  başbakan'ın van-diyarbakır-mardin belediyelerini kastederek, o 3 belediyeyi istiyorum sözlerine karşı ''biz de paris, roma, newyork belediyelerini istiyoruz'' şeklinde cevap vererek, başbakan ile taşşak geçmiş siyasetçidir. çok iyi ama.

 • foton

  siyasetçi değil, kışkırtıcıdır.
  halkı tahrik etmekte, nefret ve kin aşılamakta; daha 10 yaşındaki çocuklara dahi.

 • user

  hiç sevmem kendisini ama iktidar ihtirası üzerine son beyanı ile iyi laf koymuştur."-michael jackson'da beyaz olmak istiyordu ama son halini herkez biliyor." diyerek destek veriyorum.

  1
 • yolgezerzombi

  türkiye´de ermeni tartışması yapılsa türkiye´deki ermenilerin tekrar sürülmesi gerekir.
  ermeni taşnak ve hınçak komitelerinin amaçları zaten bir kere sürgün nedenidir.
  sen git bütün köyün kadın, çocuk ve yaşlılarını katlet sonra savaştan gelen adamın seni öldrmesini bekleme. iyi gene sadece tehcirle karşı karşıya kalmışlar. yoksa çok daha fazlasını göreceklerdi. ayrıca çok merak ettiğim bir nokta, ermenilerin taşkınlıklarını cezasını türklerden fazla kürtler çekmiştir. ancak hala bazı kürtler nedense ermeni soykırımına inanır.

  1
 • sancho panzanin esegi

  hakkari'nin şemdinli ve çukurca ilçelerindeki 400 kilometrekarelik bir alanın pkk denetiminde olduğunu söylemiş, bu haberin ardından aslına bakarsanız resepsiyon iptali, 30 ağustos zafer bayramı gibi etiketlerin gün yüzünde bulunması da bir nevi gizleyici nitelikte olsa gerek velhasıl böyle bir şekillenme var ise t.s.k bu yaz ayında yaptığı operasyonlar da çok iyi işler başarmış olsa gerek, kendilerini kutluyorum.