udem

Sera Gazı Doğrulama Nedir?

Çevre Şehircilik Bakanlığı Mevzuatı Kapsamında yapılan Sera Gazı Doğrulama Sürecinde; işletmeler Sera Gazı Emisyon Raporlarını ve Sera Gazı İzleme Sistemlerini doğrulatacak firmalarda Sera Gazı Doğrulayıcı kuruluşlarda kendi yaptığı iş ve işlemlerde konularda Sera Gazı Doğrulayıcı Kuruluş akreditede mi veya Bakanlıktan o sektör konusunda Yetkili mi olup olmadığını öncelikle kontrol etmelidir.  
İşletme kendi sektörüne ve kapsamında akredite olmuş yetki almış Sera Gazı Doğrulama firması firmalarından herhangi birisi ile anlaşmalı ve her yılın Ocak ve Nisan aylarında bir önceki yılın Sera Gazı Emisyon Raporlarını doğrulatmaları gerekmektedir. 

Sera Gazı Doğrulama Sürecinde Sera Gazı Doğrulayıcı Kuruluş Kuruluşlar Neler Yapar ?

Sera Gazı Doğrulayıcı Kurum Kuruluşlar ise kendisine Sera Gazı Emisyon Raporlarını doğrulatmak üzere başvuru yapan firmalara işletmelerin kendi akreditasyon yetkisinde olup olmadığını kontrol etmelidir. Dah sonra sözleşme imzalamalı ve Sera Gazı doğrulama sürecini başalatabilmesi için işletmeden gerekli evrak doküman ve bilgiyi temin etmeli ve işletmeye bu süreç ile ilgili doğrulama denetim zamanı hakkında bilgi vermelidir.  

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir