serpme kahvaltı

 • cartmantr

  kahvaltı nevalesinin tamamının müşterinin masasına bırakılmasından dolayı serpme olarak adlandırılan kahvaltıdır.

 • kedilikiz

  ege kıyılarında has zeytinyağı ve kekikle mükemmel hale getirilen lezzeti çok kalorisi bol kahvaltı. ekşi maya ekmek-en az 3 çeşit peynir ve bir sürü mevsim yeşilliğiyle götürülmesi tavsiye edilir.

 • lucianomaertz

  sabahları bizim tavukların yaptığıdır.

  1
 • tecavuzedilirkenustecikanhatun

  moda van kahvaltı'da yapılıyorsa orgazmik olandır.

 • cono

  yaw xe xe

  rip anti.

  kahvaltının neresi orgazmik amk. pattes kızartmasına abanarak mı orgazm oluyon? hmmm enfes bi kahvaltı elim ayağım titredi şerefsizim mi diyon? zeytini çekirdeğinden ayırarak mı keyifleniyon? allah bilir kahvaltının üstüne sigara yakarken de iğrenç espriler yapıyonuzdur siz. atatürk'ün emanetine sahip çıkacak olan nesil bu olmamalıydı. sevgilisinden ayrılınca rakı içen kızlar, kahvaltı sırasında sarsılan kızlar, 35 yaşına kadar altına girmediği adam kalmayıp 35'inden sonra aşk evliliğini hak ettiğini düşünen kadınlar.... şurada yazdıklarınızı ananız babanız görse o dakka teslim eder ruhunu garibanlar. utanın!!!!

  yağmurdan sonra atmosferi 56 eden o toprak kokusuna bayılan kızlar fav.

  1
 • kibritinhicyanmayanucundakiadam

  siyah zeytin,buruşuk siyah zeytin,az olgunlaşmış siyah zeytin,hasat öncesi siyah zeytin,limonlu siyah zeytin,balıkesir siyah zeytini,acı siyah zeytin.

  zeytin ezmesi.

  yeşil zeytin,turşu yeşil zeytin,kırmızı biberli yeşil zeytin,yeşil biberli yeşil zeytin,bol limonlu yeşil zeytin,çekirdekli yeşil zeytin.kekikli yeşil zeytin,pul biberli yeşil zeytin

  böyle gider bu.toplamda beş başlıca kahvaltılık malzemesinin farklı isimler ve şekiller verilerek yine aynı farklılıkta tabaklarla sanki her biri başka birşeymiş gibi servis edilmesine denir.

 • caracal44

  bilmem kaç çeşit peynir ve zeytinle yanına da patates kızartması,sosis vb.gibi ürünlerle zengin bir menü gibi gösterilen, köy kahvaltısı adıyla milletin aklının çelindiği, parasına bile değmeyen kahvaltı türü.

  hele bir de bu kahvaltıyı yapan bir orta sınıf var ki, pazar günü mekan bildirimi yapıp,instagrama da kahvaltı resmi attı mı kendini elit zannediyor.ben bu kahvaltıyı yapmak yerine evde normal bir dilim peynir, içine zeytinyağı ve limon sıkılmış zeytin, üstünde hafif zeytinyağı gezdirilmiş ve ufaktan nane serpiştirilmiş domates salatalık söğüşü, extra olarak da tavada yumurtayı tercih ederim. hem daha lezzetli, hem daha ucuz. Üstelik kimseye kendini beğendirme derdin de yok.

  8
 • kisisel illeti

  kahvaltı lobisine aşırı ayar olurum. Bu da adıyla birlikte en gıcık olduğum sanırım. Hani bir yerde adını görsem dahi; gözümde kahvaltıcı adı altında bir adam beliriyor, oturduğun masaya eliyle gelişigüzel şekilde kase, tabak Vs fırlatıyor yiyorsan ye yemiyorsan siktirolup git burdan diyor.

  yani bir insan neden kendini şu duruma soksun ben anlamıyorum. parasıyla değil mi kardeşim. Zaten dışarıda saçma sapan kahvaltı çeşitlerine bir dünya para bayılmaktansa madem kahvaltı yapacaksın, toplaş, hazırlan, sahilde, parkta filan yap. bir anlamı olsun.

 • ugurkaradeniz

  "kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı."
  cemal süreya, sayın şair yazdığınız bu dizeler bu mübarek ayda benim için çok daha fazla anlam kazandı teşekkürler.serpme kahvaltıda çok güzeldir bu arada.

 • darrel standing

  yeryüzündeki en gereksiz şey olabilir.

  oltu peyniri, kızarmış sosis ve nutella'yı aynı öğünde gömmeyi hiçbir zaman anlamlı bulamayacağım. manyak mısınız lan?

  1
 • annebenjedioldum

  Kesinlikle hiç bir yerde parasını hakettiğini düşünmediğim kahvaltı çeşidi.
  Tam bir para tuzağı benim gözümde.

 • kayipgezegen

  içinde bir sürü gereksiz yiyecek türü olan kahvaltı çeşididir. mesela ben arkadaşlarıma kahvaltıya gittiğim zaman kahvaltı tabağı ya da serpme yerine sucuklu/kavurmalı yumurta söylüyorum yetiyor. belki yanına 1-2 çeşit börek ya da patates kızartması söylenir olur biter.