severus snape

 • hafifmerkep

  1971'den 1996 ya kadar iksir 1997'de ise karanlık sanatlara karşı savunma öğretmenliği yapmış zat-ı muhterem. lily evans, james potter, sirius black ve peter pettigrew'la aynı dönemdedir. her ne kadar james potter'dan nefret etse de ona bir hayat borçludur. ayrıca lilly evans'a çocukluğundan beri aşıktır.

  dip not: bir zamanlar harry'nin en sevmediği prof.'ken ölümünden sonra bir oğluna adını vermiştir.

  1
 • hafifmerkep

  ayrıca lakabı sümsükus'dur.
  (bkz: snivelly)

 • hilal jumanji

  (bkz: biz de severus snape)

  1
 • gwenia

  harry potter serisi'nin belalı olmasından ziyade çoğu yerde şaşırtan karakteri

 • jhonny

  (bkz: alan rickman)

 • frankeschneider

  filmde karizmatikliği kitaptaki gibi yansıtılsa, adım gibi eminim bu adama hayran insan sayısı on katına çıkardı.

  karizmanın kitabını yazmış, içinde ne fırtınalar kopan, güzel insan poison master

 • adamhaklibeler

  çok karizma adamdır vee  --spoiler--

  aslında ihanetçi değildir.asilliğin babasıdır

  --spoiler--

 • legolomanyak

  en kral heri potır karakteridir. ben filmlerden takip ediyorum vallaha adam kaç seridir yüz ifadesini bozmadı hep aynı somurtkanlık ve gizlilik söz konusu böyle oyunculuk yok kardeşim yok.

 • hepyalansoyledim

  hırslarına tutkularına komplekslerine yenilip hayatını zora sokmuştur. garibim harry e yardım etmesinin bi nedeni vardır,kendi isteğiyle değil yaptıklarının sonucu yoldaşlıktadır. kadına dokunma,adamı ve çocuğu öldür diyebilen böyle düşünebilen,yazarının da hep dediği gibi kötü bir adamdır,her zaman kötüdür işine gelmeyen insanlara karşı kötü niyetleri vardır. voldemorttan tek farkı aşık olmasıdır başka da farkı yoktur.
  bakımsızdır ama pis olmasa da yakışıklı değildir çünkü annesi çok çirkindir.
  romantiklerimizin karizmasıdır çünkü aşıktır. zekasıyla hırsını kullanıp aşık olduğu kadına yaptığı hatayı ödeyebilmiştir.gideri olan tek numarası da budur zaten. intikam için yanacak kadar hırslı olduğunu unuturuz bir an.aklımıza hep aşık olması gelir aldığı intikamla gurur duyarız.her aşığın bunu yapabileceğini düşünmeyiz.
  seri boyunca yaşatılıp ,anlatılan harry potter karakteridir. yaptığı ajanlık büyük sükse yapmıştır. yazar bu adam sayesinde seriye heyecan katmış,sağ gösterip sol vurmuş ve yeni fanlar kazanmıştır
  fanları ölüm şekline kafayı takmışlardır oysa serideki her karakter gibi hakkettiği şekilde ölmüştür.james potter sirius black albus dumbleodore gibi adamların zaaflarıyla bu adamın eksiklikleri kompleksleri mukayese edilir, aşık olduğu da eklenerek üste çıkartılır.
  hayranları ezikliğinin arkasına sığınır durur ama kimse adamlığını sorgulamayı aklına bile getirmez.
  son olarak jamesin boku olamaz. (bkz: harry potter)

  2
 • edita greco

  en sevdiğim harry potter karakteridir. yaptığı tüm iyilikleri çaktırmadan, gösterişsiz ve kendini hiç belli etmeden yapmıştır. son kitaba kadr anlayamadık biz onu , kötü sandık , saydık sövdük. çocukluğunda çektiği sıkıntılar , arkadşalrının ona çektirdikleri , ailevi problemleri onu hayattan soğutmuş ve kısa bir süre için ölüm yiyen yapmış olsa bile o içndeki iyiliği bulmuştur. hayatı zirvede bırakmıştır. kalbimizde yaşayacak olandır.

 • venus sinek kapani

  patronus u gümüş maraldır.

  1
 • dokuz yuz katli insan

  snape: madem ölmek umrunda değil, neden bunu draco'nun yapmasına izin vermiyorsun?
  dumbledore: o çocuğun ruhu henüz o kadar zedelenmiş değil, benim yüzümden paramparça olmasını istemem.
  snape: ya benim ruhum dumbledore? ya benimki?

  malesef hiçbir zaman hakettiği değeri göremedi kendisi.

 • hafifmerkep

  hakettiği değeri öldükten* sonra görmüştür kendisi...
  daha ne olsun mını sikiyim şeçilmiş kişi * oğluna bu adamın ismini verdi..ne yapalardı daha adına olimpiyat falan mı düzenleselerdi?

 • ered_gorgoroth

  harry potter daki ciddi ve sert mizaçlı bir profesördür. karanlık sanatlara karşı savunma dersinde en uzman öğretmendir. karanlık sanatlara ilgisi sebebiyle slytherin kulesine seçildi. severus snape çok ilginç ve gizemli bir karakterdir. herkes onu kötü bilir fakat aşık olduğu harry potter ın annesi lily evans ın lord voldemort tarafından öldürülmesini bildiği zaman dumbledore a lord voldemort hakkında gizli bilgiler verir. aslında kötü görünmesine rağmen harry i baştan beri lord voldemort a karşı gizli gizli korumaya çalışmıştır. yaptığı iyilikleri çaktırmadan yapmıştır. son kitapta lord voldemort un yılanı nagini tarafından lord voldemort un emriyle öldürülmüştür. maalesef değeri bilinmemiş bir karakterdir.

  1
 • recogs

  kitap ve film boyunca dark side'ı çağrıştırır.ama aslında bu ibne, light side'ın önemli üyelerindendir.

 • iceprodigy

  başlarda kötülerin tarafında yer alan sonradan ise iyiye kayan hogwarts büyücüsü.

 • buzlu badem

  adam gibi adamdır.

  ayrıca;

  (bkz: bir alex değil)

  1
 • dokuz yuz katli insan

  son filmle beraber kendisine olan sevgim hastalık boyutuna ulaştı. lily'nin cesedine sarılıp ağlama sahnesi kitapta olmamasına rağmen en etkilendiğim sahneydi! ayrıca dün kendisini rüyamda gördüm. o uyuyodu, ben onu izliyodum. sonra ona kahvaltı hazırladım. ama o uyanmamıştı. iyice kafayı yedim ben ya.

  - after all this time?
  + always!

 • merkaba

  hem kitabı okurken hem de filmi izlerken* beni ağlatayazmış tek kerıktır.

  1
 • jokerluthor

  harry potter'ın en taşaklı adamı.

 • elekcii

  hep voldemortun o olduğunu düşünmüşümdür .

 • sistemlideli

  hayatımda gördüğüm en iyi erkek oyunculardan biridir. harry potter serisinin ilk filminden beri mükemmel bi oyunculuk sergiledi. son filme kadar insanların en nefret ettiği karakterlerden biriydi ama filmin sonunda kuşkusuz en sevilen karakter o olmuştur. ama ben nedense başından beri bir sempati besledim, insanı çok etkileyebiliyor bu karakter. aşkı için yaptıkları, ihanetçi olarak görülse de kendini nasıl feda ettiği. daha fazla anlatırsam ağlayeceğim.

  1
 • loendar

  aslında harry potter serisinin kilit noktası bu adamdır. çünkü lilly potter'a aşıktır ve trelawney'in yaptığı kehaneti voldemort'a yetiştirmiş ve voldemort'un harrynin anne babasını öldürmesine neden olmuştur. ne diyordu kehanette:

  "karanlık lord'u altedecek güce sahip olan geliyor... ona üç kez karşı çıkmış olanlardan, yedinci ay ölürken doğacak... ve karanlık lord bu erkek çocuğu kendi dengi olarak işaretleyecek, ama o, karanlık lord'un bilmediği bir güce sahip olacak... ve ikisinden biri diğerinin elinde ölecek, çünkü diğeri varlığını sürdürürken ikiside yaşayamaz... karanlık lord'u alt edecek güce sahip olan, yedinci ay ölürken doğacak..."

  aslında burada iki kişi geçiyor. biri neville diğeri harry. dengi olarak işareyecek demekle birisini seçeceğini söylüyor. ve voldemortta gidip harry'i seçiyor. snape'nin amacı burada açık tabikide; james potter'ın öldürülüp lily potte^'ın kendisine kalmasıydı. hatta bunun için voldemortla anlaşmıştır lily'i öldürmemesi için; ama be snape'im voldemort sözünü tutarmı hiç; jamesi öldüren voldemort lilyde es geçmemiştir.

  yani sözün özü şimdi bu snape ağzını kapasaydı harry potter die bi kahraman olmazdı.

  tabi sonradan yaptığından pişman olmuş ve dumbledore için çalışmaya başlamıştır. yani onu iyi tarafa döndüren kanımca lilye olan aşkı.

  ama aslında bütün suç snape'te: çünkü lily'le vakti zamanında çok sıkı fıkılardı.. ama snape o zamanlar voldemort'un yancılarıylada takılıyordu. lily'se her seferinde onlarla artık takılmaması gerektiğini onların kötü kişiler olduğunu söylüyordu ama snape sürkeli geçiştiriyordu. tabi lily daha fazla dayanamadı ya ben ya onlar dedi snape'te gitti onları seçti. lily'de james potter'a yakınlaştı. eğer snape lily'in sözüne uysaydı lily james potter'a yakınlaşmazdı ve snape ile evlenir geçinip giderlerdi. hatta jk rowling ablada öle söylemişti; eğer snape ölüm yiyenlerenden uzak dursaydı lily onunla bir aşk yaşardı.

 • st.google

  harry potter serisinin en baba karakteridir. candır.

 • red rot kirmizi

  ---spoiler---

  son sözü "gözlerimin içine bak" 'tır.
  ---spoiler---