sıkılmak

 • tequila

  kendini, var olduğunu, zamanı fark etmek sıkılmaktır..

  1
 • yalnizliktan kimse olmez

  eğer istersen -ki bu noktada istemek ya da istememek neyi değiştirebilir bu da önemli bir soru işareti olarak beyin dehlizlerindeki yerini alacaktır- camı açmak ya da kapatmaktır.

  arada bir taç gol falan olur bi de. istersen kitap oku azcık. bu kadar.

 • kiyogen

  iri yarı biriyle sarılırken size yapıldığını hissettiğiniz durumdur.

 • blackred

  10 kişiden 11'inde görülen durum. oysa yapacak o kadar çok şey var ki.

 • assenzio

  ne yaparsan yap geçmemekte olan içinde var olan huzursuzluktur.

 • joinme

  harika arkadaşlarla ve harika "insanla" içinde bulunulması imkansızlaşan ruh hali.

  1
 • kuruntuyonetmeni

  portakalın kaderidir.

  2
 • i want to play a game

  yapacak birşey bulamama durumunda ortaya çıkar.üstüne bir de kişi yalnızsa sıkılmak ne demek yani dünya cehenneme döner.

 • hadi hoop yikilmadan

  ders dinleme esnasında yaşanan ruh hali.uyumak ikinci seçenek olabilir.ikisi peşpeşe gelir.

 • atlara_fisildayan_kovboy

  ulan sıkıldım be . çok sıkıldım . sıkıldım canım sıkıldım . allah çarfsın sıkldım . inanmışsındır heralde . ankara'ya kalmıştır 100 km filan . ama ben çok sıkıldım . bir de sinek kaydı traş olmuşum ki sorma . o biçim yanıyor yüzüm .. geçenlerde de sıkılmıştım da şimdi daha bir sıkıldım sanki . geçen neden sıkılmıştım ki ben ? neyse siktir et ben de bilmiyorum . ama inan geçen de çok sıkılmıştım . vallaha sıkılmıştım . geçen de portakal sıktım . o da çok güzel sıkıldı . suyu çıkmıştı böyle foşur foşur. şimdi de fokur fokur boku çıktı bu sohbetin farkındayım .

 • zalcan

  troll akışının yarattığı durum...

  1
 • yani

  sikilmekten daha iyi olan durumdur.. (bkz: fatmagülün suçu ne)

  3
 • kan

  hoş değildir. tanımadığınız kişiler sıkarsa kötü olur, tanıdığına sıktıracan birader.

  2
 • passion

  (bkz: işimi görecek birini arıyorum)

 • tandem felix

  türkçe klavye sorunu yaşayan her bilgisayar kullanıcısın da yazmanın cesaret istediği söz.

  lakin ben yazarım... karşı taraf angut değil ya, anlar herhalde... anlamazsa da kendi bilir lan!

  1
 • kirmizi etek

  ekseriyetle yaptığım eylem.
  sıkılmaktan da sıkıldım iyi oldu.

  1
 • spartokuz

  bazı insanlarda bir ruhsal bozukluk, bir arızadır. ne yapsa nereye gitse memnun olmaz bu insan. mutlaka kısa sürede sıkılır ve negatif elektriğini etrafa yayar. bizde de var böyle bi kuzen ve illet ediyo lan adamı. oflayıp puflayınca bi tane çakasım geliyo ağzına. izmir'de bile memnun edemedik paşayı!

  1
 • raxettin

  "sıkılmak nedir? sıkılmak, önündeki laptopta facebook sayfan açıkken telefonu eline alıp 0.facebook'u tıklamaktır." dedi bi arkadaşım. "vay senin amına koyayım arkadaş ne güzel de dedin öyle." dedim ben de.

  3
 • spinoza

  insanoğlunun varoluş sorunlarından biri olarak karşımıza çıkar.insanın yapısal ve kaçınılmaz sorunur.bütün mutluluklar kısa sürer ve tez zamanda yerini kedere sıkıntıya bırakır.bütün sevinçler yerine kısa bir sürede sıkıntıya bırakır.her zaman düşünülmesi gereken üstesinden gelinmesi gereken bir probleminiz vardır.bir problemin yerini başka bir problem alır.ve o da bir diğerini izler.bu şekilde ömrünüzü tamamlar,geriye dönüp baktığınızda ise bir hiç için yaşadığınızı düşünürsünüz.insan varoluşunun temelinde varolan bu problem dolasıyla hiç bir zaman mutlu bir toplum yakalanmayacaktır.şöyle bir düşünün sıkıntı duymak ,keder hissetmek acı çekmek için özel bir çaba sarfetmeniz gerekmez.kendinizi bir odaya kapamanız bile sıkıntı duymak için yeterlidir.kolunuza atacağınız bir çizik ızdırap duymanız için yeterlidir.

  schopenhauer bu konuda şunları söyler:

  varsayalım insan soyu kaldırılıp her şeyin kendiliğinden gelişip olgunlaştığı, sütlerin balların yerden kaynadığı, yiyeceklerin dallarından koparılmayı beklediği; herkesin gönlünden geçirdiğini hiç vakit kaybetmeksizin önünde bulduğu ve elde etmekte hiç güçlükle karşılaşmadığı utopia ülkesine götürüldü; o zaman ne yapardı bu insanlar? ya can sıkıntısından ölürlerdi, ya kendilerini asarlardı ya da olmadı birbirlerine düşerler, kavga dövüş birbirlerini boğup öldürürlerdi.

  aynı konuda soren kierkegaard şunları söylüyor:

  "tecrübe sahibi inanlar bir ilkeden yola çıkmayı çok akıllıca bulurlar. ben de onların gönlü olsun diye bir "bütün insanlar sıkıcıdır" ilkesiyle yola çıkıyorum. eğer benim ilkem doğruysa sıkılmanın insanlık için ne kadar yıkıcı olduğunu şöyle bir düşünüp, bu temel hakikat üzerindeki yoğunlaşmanızı uygun şekilde ayarlayarak istediğiniz derecede bir momentum elde edebilirsiniz. "sıkılmak bütün kötülüklerin anasıdır!" öylesine sakin ve durağan olan sıkıntının böyle harekete geçirici bir güce sahip olması şaşılacak şey. sıkılmanın yarattığı etki bütünüyle sihirli bir şeydir, ne var ki çekiciliğin değil , iticiliğin getirdiği bir etki. sıkılmanın ne denli tahripkar olduğu çocuklarda herkes tarafından gözlenir. çocuklar eğlendikleri sürece daima usludurlar. bunun doğruluğu su götürmez. çünkü bazen oynarlarken bile yaramazlık yaparlarsa , bunun sebebi artık sıkılmaya başlamış olmalarıdır. fakat dünya işleri çok ilginçtir. eğer birisi eşini sıkıcı bulduğu için boşanmak istese, ya da bakması sıkıcı olduğu için kralın tahtından inmesini istese ya da dinlemesi sıkıcı olduğu için bir vaizin işine son verilmesini istese sonuç alamayacağını görecektir. bu yüzden de dünyanın git gide kötüye gitmesinde, sıkıntı arttıkça kötülüklerin artmasında şaşılacak bir yan yoktur. can sıkıntısı bütün kötülüklerin anasıdır.

  bunun tarihi ta dünyanın başlangıcına dayanır. tanrılar sıkıldılar insanı yarattılar, adem yalnızlıktan sıkılınca havva yaratıldı, o zamandan beri sıkıntı dünyaya girmiş ve can sıkıntısına oranla artmıştır. adem tek başına sıkılıyordu, sonra ademle havva birlikte sıkıldılar, sonra ademle havva ve habille kabil ailece sıkıldılar, sonra nüfus arttı ve halklar kitleler halinde sıkıldı. devletin mali durumu düzeltmek için tasarrufa gidilmesi teklif ediliyor, bundan daha sıkıcı bir şey olabilir mi? borcunu ödemeyen dahiler olduğunu duyarız ara sıra. herkes hemfikir olduktan sonra neden aynı şeyi devlet de yapmasın? o halde milyonlarca dolar borçlanalım ve borçlarımızı ödemek yerine bu parayı halkın eğlencesi için kullanalım..."

  2
 • lethem

  geçtiğimiz hafta bulunduğum bir seminerde "salonda 41 tane havalandirma deligi, 85 tane aydinlatma lambasi ve 5 tane hoporlör var ayrica 2 kulis,2 atatürk portresi 2 tane de ana giris kapisi mevcut" cümlesini kurdurtacak kadar bizzat yaşadığım eylem

 • serena

  günün aydığını görmekle başlar. uyku girmez göze..

 • red john

  dostlarla içmenin keyfini yaşarken, sıkılmak imkansıza yakındır.

 • lestat_sanguinis

  insanoğlunun başlangıçtan bu güne dahil,doğum ve ölüm arasındaki yaşam olarak adlandırdığımız zaman süreci içerisinde yaptığı,olumlu veyahut olumsuz,faydalı ya da zararlı tüm eylemlerin çıkış noktasıdır.

  çünkü netice itibariyle düşünen insan,canı birşeylere sıkılan ve bu durum vaziyetinden kurtulmak amaçlı bile olsa yaratan insandır.

 • mehs

  an itibari ile içinde bulunduğum durumdur. kime sarsam diye an kolluyorum. (bkz: yar bana bir eğlence medet)