sokak düğünü

 • espri yapamayan adam

  varoşların yegane yaz eğlencesidir.

  hiç öyle eğlence, mutluluk falan demeyin. ben de "yazacam bunları gasteye" apartman sakini tipi değilim zaten. fakat 3 gün 3 gece süren sokak düğünleri var lan. hep aynı oyun havası eşliğinde yıkılır gibi dans eden ırgatlar, beyaz plastik sandalyelerde şişman teyzeler, kikir kikir gülen kezbanlar ve bittabii düğün düğün gezen apaçiler. dilime dolanan oyun havasının o kesif melodisi... daha ne kadar dayanabileceğim bilmiyorum.

  şeytan diyor ki aç pencereyi; bağır, bağır, bağır sabaha kadar.

 • desmond david hume

  saygısızlığın, sınırlarını bilememenin göstergesi aptal saptal bir organizasyondur. bulmuşlardır beleş apartman bahçesini. konuşlanırlar 3 gün öncesinden. repertuar desen içler acısı. ulan mecbur muyum ben senin dünya evine girdiğine şahit olmaya. git tut bir salon. gece de ne bok yersen ye. korkuyorum gerdek de halka mal olacak bu gidişle.

  2
 • moment killer

  sokağın kenarına çekilen römork ve piyanist şantör bu düğünlerin vazgeçilmezidir genelde.

  2
 • nevrotikkalem

  düğün salonuna para vermek istemeyen uyanık insanların olayıdır. özellikle kulak tırmalayan şarkıları seçip, salıverirler davetlileri sokağa sanki sokak kendi malları gibi hiç düşünmezler rahatsız edecekleri insanları. daha da kötüsü üç gün üç gece sürdürmeleridir.
  bildiğiniz çingene işi, zulüm gecesidir. ama unuttukları bir şey vardır o da kendilerinden daha uyanık olan mahalle sakinleri...
  tavsiyem saat ilerlemişse direk polisi aramanız çok denedim ve çok faydasını görmüş bulunmaktayım. anında organizasyon sona erip, şak diye kesiliyor o kulak tırmalayan müziğin sesi.
  ayrıca buradan mutluluklarına engel olduğum insanlara seslenmeyi de bir borç bilirim.

  çok dayandım,
  çok bekledim,
  ama sesini kesmedin.
  vıcır vıcır çocuk sesi,
  son bulmayan düğün hadisesi,
  yaşamdan soğuttunuz lan beni.
  evlilik adına yaptığınız sokak hedesi.

  saygılar. *

  4
 • eemmree

  kır olmayan yerde mecburiyetten yapılır.

 • ironmaidenfan

  (bkz: maganda kurşunu)

  1
 • akaki

  insanı sinir hastası eden yegane olay.yaz akşamlarını zehir eden olay.mahallede iki kişi evlendi gerdeğe gircek hadi bunu topluca göbek atık kutlayalım.milletin hastasımı var sınavımı var aman bizene.

 • alais

  bağırsanızda anlamayacak malların düğünüdür. bütün gece helelel hödödödö bağırışlar anırışlar püü. açmaya düşündüğüm başlıktı iyi oldu bir artı oy benden.

 • sunshine

  yüz kişinin eğlenmesi için yüz bin kişinin keyfine sıçan hededir. yarın sınav mı varmış,hasta mı var evde hiç siklemezler.

  1
 • denizim

  yaz sezonunun başlamasıyla cumadan pazar gecesine kadar süren işkence yöntemi. bize onları çok gördüler gaçıyoz bize gaçıyoz yaariiim, abe kaynana naptın bize, naptın bizee...

  1
 • deepthroattoyouall

  bir gün sürmez. bir de nişanı vardır bunun. öğlen değil özellikle sabah saatlerinden itibaren kafa sikmeye başlarlar. az daha para harcayıp salon tutsanıza amk fakirleri, amk amsalakları, amk ibneleri.

 • benbilmembeyimbilir

  yazın gelmesi ve düğünlerin artmasıyla kaçınılmaz olan durumdur.hastası yaşlısı çoluğu çocuğu bebeği takılmadan davul zurna ve bol gürültülü düğünlerdir.

 • mor

  insan beyni nasıl sikilir sorusunun cevabıdır bu. evlenen muhterem gençlerimiz düğün salonuna verecek yeterli para bulamayınca sokağa atarlar kendileri. davulcu davulunu daha bir hızlı vurur sanki..zurnacı hayatı boyunca o kadar kuvvetle üflemez elindeki hedesini. bir de iğrenç sesiyle şarkı söylemeye çalışan solistimsi şey son noktaya getirir insanı. sonuç olarak ya düğünü basar resti çekersiniz, ya da oturup dinlersiniz. **

 • donotbeselfish

  şu an iki sokak arkada olan rezalettir. içimi buraya döküp rahatlamam lazım yoksa gelinin kafasına sarımsak atıp, damadı ketçaplayacağım! be içinden çıkmak için acele ettiğin ve zorladığın vajinadan koduğumun ebenin elleriyle zorla çekip çıkartılan, pislik içinde lanet olası bir insan olmaya doğru adım attığın ve doğduğun yer olan o boktan yeri sikeyim! seni burnundan alınan kılın acısıyla avazı çıktığı kadar bağıran orospunun çocuğuna benzetirim! senin o cingen damatlığına, ne damatlığı be o giydiğin çuvalın içinde apaçiler, aborjinler, sesi büzüşesiceler siksin emi! gelinin umarım gerdekte bakire olmadığını anlarsın da sinirin bozulur ud kafalı piç. ağzındaki sigarayı, belindeki kemeri, elindeki mendili, kafandaki saçı, içindeki açı, götündeki kılları, ayakkabının siyahını, teninin beyazını, gelinin kayınvalidesini, halasını, kardeşini, kendisini hunharca, çatır çutur, zangır zungur, pat pat, bam güm, bak aç, vur kaç domaltarak kamasutra pozisyonlarda, tüm ev ahalisiyle birlikte sikeyim. oh rahatladım! verdiğim rahatsızlık adına tüm sözlük halkından özür diliyorum. ama bir yere boşalmam lazımdı, pardon boşaltmam lazımdı yazacaktım. artık nasıl gaza gelmişsem...

  1
 • afrikapapatyasi

  yaa beni bugün çok güldürdü bu yaşanan. adamlar sokakta düğün yapıyor, buna bir şey dediğim yok aslında; ama abi halayı haremlik selamlık çekmenin mantığı nedir ? ya hu karın, kızının sokak ortasında oynamasına izin veriyorsun. gel gör eli bir erkeğin eline değmeyecek eneeeeeeeeee bu ne perhiz bu ne lahana turşusu adam gibi eğlensenize.

 • kamasora

  düğün salonunda yapmaktan iyidir.çalgıcılar felan dışarda,hatunlar göbek atıyor.onları süzmenize kızmazlar çünkü zaten buna hazırdırlar.bir köşeyi tutar sigaranızı yakar zurnayı dinlersiniz...

 • cirkin efe

  bu yaz sıcaklarında yapılabilecek en etkili toplu işkence yöntemi.

 • hurma

  sokağın çevresindeki en az on mahalleyi etkileyebilecek kadar gürültülüdür.

 • doxanikee

  "ben öyle ağır, öyle kıdemli bir orospu çocuğuyum ki başınızda davul ve zurna çaldırıp bunu ilan ediyorum" anlamına gelen kahpe eylemi.

 • nymphe

  Düğün salonu denilen oluşum peydahlandığı için, hasret kalınan düğün şekli. Düğün dediğin sokakta olur, tanıdık tanımadık eğlenceye dahil olur. Düğün salonu denilen nanenin içine tıkılıp kalma hissini yaşamadan, gönlünce eğlenirsin. Ferah olur, neşeli olur.

  Orkestra roman olacak ama...öyle klavyeli filan değil..

  Küçük şehirlerde bu düğünler ara ara devam etmekle birlikte, sayısal olarak oldukça azaldı.
  Artık köylüler bile salon kiralar oldu şekerim...hep şu medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar yüzünden.gelenekler bir bir yerini gubidik aksiyonlara bıraktı. bir köy düğününe katılamayanlara acırım şahsen.

  Sesten rahatsız olanları boşvermek en iyisi...onlar zaten herşeyden rahasız olur...

  yapın, yaptırın...

  5
 • misswhiteway

  ne kadar samimi ve lokal, canlarım benim diyerek önünüze çıkan/ yolunuzu kapatan sandalyeleri tekmeleyerek kenara savurarak kendinize geçit oluşturabileceğiniz samimi* doğal* bizden* geleneksel* tören.

 • outlaw

  doğuda hala var. askerlik yaparken yazın her hafta sonu mutlaka bir düğünde bir kavga çıkıyor, birisi birisinin kafasını kürekle yarıyor ya da havaya açılan saçmalar bir gencin bilmem neresine isabet ediyor ve bizde cendermee cendermee olarak asayiş berkemaldir komutanım yapmak için olay yerine intikal ediyorduk. terör de yoktu amına koyim negzel uşgun, keledoş ya da burma kadayıf yiyorduk her hafta sonu.

  küçükken de yazın armutlu da köy düğünleri oluyordu böyle bursa dan çengi ekiplerinin, dansözlerin geldiği; zerdali tatlılarının dağıtıldığı, babalarımızın dansözün memesine para sıkıştırırak göbek attığı samimi ve geleneksel düğünler.

  şimdi en iyi ihtimalle bu mevzuya, beyaz türk ün kibar kır düğünü modelini örnekleyebiliriz sanırım.

  1
 • ailuros

  sizin çekeceğiniz halayı sikeyim. Bu ne abi?

  bilen bilir, Urla'nın nezih sayılabilecek bi yerinde, sakin sakin yaşıyorum ben. Evimin olduğu sokakta düğün yapıyolar şu an. hap koydum hap koydum diye şarkılar çalıyo bangır bangır. sokağı falan hep kapatmışlar, yoldan geçemedim amk. üstümde pijamamsı giysilerle ortada koşan çocuklara çarpa çarpa düğünün ortasından geçip evime geldim. Yaşlı teyzeler pis pis baktı hep.

  ya bunlar nasıl müzikler? "beanim aadıııım tuluuuumbaacııııı" diye bağırıyo biri korkunç bi melodi eşliğinde. acayip de eğleniyolar yani, nasıl leş. Ben küçükken dizilerde falan görürdüm sokak düğünlerini, açıkçası hiç katılmadım bugüne kadar, ne bileyim. hiç ay gelenek, yok kültür diye duyar kasmayın, kültür bu deyil.

  evin içinde bangır bangır bu müzikler çalıyor şu an. dizi izleyemiyorum, kitap okuyamıyorum, uyuyamıyorum bile lan.

  kahrolsun sokak düğünleri.

 • septimus heap

  ah yavrum ya yazık nezih semtte yaşıyomuş ta bilmem ne. adamların yaptığını da onaylıyor değilim de herkes senle aynı sosyal statüye sahip değil bacım nabacaan sen en iyisi daha nezih olan bir semte taşın. ay ama bu fakirler seni eeen nezih güzide ilimizin een nezih güzide semtinde bile buldularsa nerelere gitsen bulurlar kıs.

  şimdi sana gerçeği açıklıyorum. o insanların parası düğün salonuna yetmediği için yarı fiyatına belediyeden sokağı kapatma izni alıyorlar. yani yarın gidip gerekli mercilere dilekçe verebilirsin. ha ayrıca saat 11 e kadar bu onların yasal hakkı. özgürlüklere saygı pls. 11 den sonra bitirmezlerse ararsın polisi gelir toparlar. ozaman da senin hakkın olur. boşuna mağdur edebiyatı kasmanın da bi faydası yok.

  neymiş sokakta düğün mü olur muş millet sokakta karnaval yapıp davul çalınca azınız sulana sulana bakıp zibilyon tane sinep atarsınız ama sfkjfkjhdfjh '' ya kızaaam urla karnavalı varyaaa her yıl bizim sokakta off inanamasooon'' sdfljhdgkjhdg

  ha teyzeleri de boş geçme bak biri oğluna falan almaya kalkar seneye sana da yaparız bol roman havalı bir düğün.

 • japon milliyetcisi

  şuan ahanda aşağı sokakta devam eden.

  ha babam de babam diyip manyak gibi dönüyorlar. az önce annesinden kınayı istedi bi terbiyesiz. şu saat oldu ooooy oooy diye bağırıyorlar.

  tamam paraları yok da abi belediye bunlara kapalı spor salonuydu, pazaryeriydi falan verse ya cüzi bi miktara. sakin sakin kafamı dinliycem aşağıda bum bum bum kulaklarımı sikiyorlar.

  bak halayla bitiriceklermiş bi de.

  kahrolsun sokak düğünleri.