sözlük hakkında sıkça sorulan sorular

 • chicqo

  kötü sözlük nedir ?
  kötü sözlük yazarları tarafından eklenilen tanım ve açıklamalara sahip sürekli güncellenen katılımcı bir sözlüktür.(interaktif sözlükler)

  nasıl yazar olabilirim ?
  öncelikle üye olmanız gerekmekte, ardından 5 deneme entrysi girmenizi isteriz (en fazla 10 deneme entrysi girebilirsiniz size kalmış) eğer girdiğiniz deneme entryleri yeterli görülürse yazarlığınız onaylanır.

  sözlük içerisinde uyulması gereken kurallar var mı ?
  evet. bunlara şuradan ulaşmanız mümkün:
  (bkz: kötü sözlük formatı)
  (bkz: entry silinme gerekçeleri)

  ispikle butonu nedir ?
  ispikle butonu özel mesaj yolu ile tehdit, taciz yahut saldırıya maruz kaldığınız kullanabileceğiniz bir şikayet sistemidir. rahatsız olduğunuz mesajı ispikleyerek bu rahatsızlık verici durumdan kurtulabilirsiniz ayrıca geliş amacı farklı üyeleri de kötü sözlük'ten temizlemiş olursunuz.

  özel mesajlar okunuyor mu ?
  hayır. sadece sizin kendi iradenizle ispiklediğiniz özel mesajlar sözlük yöneticisi tarafından okunabilir.

  entrym neden belirtilmeden silindi, ne yapmalıyım ?
  (bkz: entry silinme gerekçeleri) tüm format dışı entryler bu başlık altında yer alan sebeplere göre silinir. silinme nedeni de sizin çöp kutunuza muhakkak düşer, neden belirtmeden entry silmek mümkün değildir.

  çaylak oldum, geri dönebilecek miyim ?
  kötü sözlük'te ilk çaylaklığınız 1 gün sürer, 2. çaylaklığınız ise 1 hafta. 3. kez çaylak olmaz, atılırsınız.

  sözlüğe neden giriş yapamıyorum?
  eğer teknik bir problem yaşanıyor ise iletişim butonunu yahut info@kotusozluk.com adresini kullanınız ve tabi başka bir olasılık da sözlükten uçurulmuş olabilirsiniz.

  uçurulma sebebim nedir ?
  kötü sözlük'ün bir yazarın yazarlığına son verme hakkı saklıdır. lakin yine de eğer uçurulmuşsanız muhakkak ki, kötü sözlük formatı'na aykırı bir durumun içinde yer almışsınızdır.

  kötü sözlük'ün yaş ortalaması kaç ?
  bu soruyu soranlar ve kötü sözlük'ün yaş ortalaması başlığına yazan yazarlar hariç 45'tir.

 • chicqo

  s.s.s part 2

  nasıl başlık açabilirim ?
  ilk kez sözlük deneyimi yaşayan arkadaşlar tarafından sıkça sorulan bir soru, öncelikle eğer henüz çaylaksanız başlık açamazsınız, mevcut başlıklara yazabilirsiniz. yazar olduktan sonra ise üst tarafta bulunan "sor:" kısmına açmak istediğiniz başlığı yazıp, getir diyerek getirebilir ve altında bulunan entry yazma hanesine içerik girip kaydederek başlık açmış olursunuz.

  nasıl 1. nesil olabiliriz ? nesil atlama var mı ?
  şöyle ki; 1. nesil olunmaz doğulur. nesil kavramı tamamı ile kayıt tarihi ile alakalı bir durumdur, 1. nesil yazarlar sözlüğün ilk senesinde yazar olmuş kimselerdir. her sene yeni bir nesil gelir.

  sol frame'de başlığa tıklayınca bugün girilenleri görmek istiyorum, nasıl olucak ?
  herhangi bir başlığın üzerine geldiğinizde "::" çift 2 nokta çıkar, buna tıkladığınızda ilgili başlığa bugün girilen entryleri görebilirsiniz. (detaylı bilgilendirme için /panel/kılavuz/ )

  nasıl moderatör olurum ?
  öncelikle üye olduğunuz ilk ay lütfen bu konuyu fazla kafanıza takmayın, bölümleri tam olarak öğrenmeniz 1 ay sürer zira. daha sonrasında hatalı başlıkları, hatalı entryleri bir moderatör arkadaşa iletin, yardımcı olun, zaten isabetli ispikler yaptığınızda biz sizi arıyoruz.

  statü nedir ?
  statüler entry sayısı ve aldığınız oylara göre değişen saçma sapan bir şeydir, hiçbir artısı olmadığı gibi, hiçbir eksisi de yoktur.

  3
 • eemmree

  vaziyetimi nasıl değiştiririm?

 • onyuzbinmilyon lidya lirasi

  ukde doldurmanın ukdeyi verene bir faydası var mı?

  1
 • george c parker

  mesajlarımı göremiyorum ya la yöneticilere mesaj atıyorum takan yok ee napıcam ben mdi mesaj okuyamıyorum?

 • kosforrestkos

  (bkz: sözlük kız bulabilir mi)

 • harut

  herhangi bi yazarın girdiği entrylerini nasıl bulabilirim ?