sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

 • amerikan suyu

  Ulan çocukken ne güzel ışık saçan ayakkabılarımiz vardı
  Şimdi dertten tasadan başka bir şeyimiz yok

  (bkz: günün sitemi )

  7
 • sondanikinciosmanli

  NASIL YORGUNUM BiLSENiZ,
  BiR ÖLÜ DUYSA, AYAKUCUNDA YER AÇAR BANA...

  3
 • rusalka

  salak salak nickaltı okumak zorunda bırakılıyoruz.Banane senin salak sevgi sözcüklerinden.Bi sike benzese bari yazılanlar.mıy mıy cümleler.kaç yasında insanlarsınız ve manyak mısınız amına koyayım.

 • somut olric

  yarak!

  rahatladım.

 • bartvader

  bu ne lan. zaten istediğimizi söylemiyor muyuz abi biz. neyse ben de berberime şunu söylemek istiyorum o zaman:

  - abi o sapıklıkla, o hayvanlıkla, o paragözlülükle seni cennete kimse almaz. Allah alsa diğerleri dur der.

  hiç diyemeyeceğim ama bunu. kelle ona emanet:(

  8
 • nosferatu_alucard

  dünyada maddi her sorunun bir şekilde çözümü bulunuyor. legal olsun olmasın fark etmez. çözümü bulunur. fakat iş aşk gibi soyut konulara geldi mi öyle değil. sizi sevmeyen bir insan karşısında paranızın, şerefinizin, onurunuzun, yakışıklılığınızın/güzelliğinizin bir önemi yok. olmuyor işte. oldurtamıyorsunuz. işte bu gerçeklik çok can yakıcı. ne yaparsanız yapın değiştiremeyeceğinizi bilmek ve bu farkındalığı kendinize kabullendirmeye çalışmak çok zor.

  elinizi ateşin üzerinde tutmaya mecbur olduğunuzu düşünün. olay bu. canınız yanıyor. acıdan kıvranıyorsunuz ama yapacak bir şey yok. O eldeki bütün sinirler yanmaktan ölünceye ve siz artık acı hissetmeyene kadar dayanmak zorundasınız.

  işte bu yüzden acıya maruz kalmak en iyisi. acıyı kabullenmek ve benimsemek. "sizi öldürmeyen acı güçlendirir" lafı bu fikirden yola çıkılarak söylendi diye düşünüyorum.

  kaçmaya çalışmak ya da kafadan atmaya çalışmak bir boka yaramıyor. Bırakın yansın, kül olana dek. yanacak bir şey kalmayınca artık acı hissetmiyorsunuz.