spider-man homecoming

 • bartvader

  trailer'ı düşmüş film.

  vulture'ın o bağcılar amcası kekoluğunu kullanmamışlar ama o üzdü açıkçası. açıklandığından beri hep yeşil adidas eşorfmanı çekip uçan bir michael keaton bekliyordum. yine hep teknolojik işler.

  neyse güzel yine. sanırım en doğru dürüst örümcek çocuk filmi olcak.

  günaydın:)

  1
 • wanda

  ikinci trailer'ı bile geldi.

  https://www.youtube.com/watch?v=xrzXIaTt99U

  her ne kadar Tobey Maguire'lisi özlense de andrew garfield'lı olanı daha eğlenceliydi. şimdi gerçekten evine dönmüş, sinematik evrende hakkı teslim edilecek ve onlarca yan karakterle desteklenecek bir spider man geliyor. üstelik kanatları var.

  1
 • mor pikacu

  Bir ilk seans neden olmasın?

 • donmeyen at

  bakın ben şu konuda çok ciddiyim; may hala'nın halalığını elinden alıyorlar. yapmayın, maneviyatımızla oynamayın. (maneviyat <3)

  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/12/09/spider-man-homecoming-1.jpg+spider-man homecoming


  t: örümcekli süper kahraman. bekliyoruz.

  9
 • scrooge

  merakla beklenen örümcek adam filmi.
  açık konuşmak gerekirse yeni örümcek adam, civil war'da küçük bir rol almasına rağmen çok olumlu izlenimler bırakmıştı. fragmanı izleyince tekrar benzer bir tat aldım ve henüz yorum yapmak için erken olsa da, sanırım en iyi ve en "olmuş" örümcek adam filmlerini izleyeceğiz. Bu konuda umutluyum!

  çizgi roman uyarlaması filmleri izlerken her zaman olabildiğince orjinaline sadık kalınması taraftarı, bağnaz bir insanım. Eğer bahse konu film, yeni bir serinin başlangıcı ve bir orjin hikayesi olacaksa, o zaman Amazing spider-man'in ilk sayıları klavuz alınmalıdır ve fragmandan gördüğümüz kadarı ile de öyle olacak. yeni Peter parker, tobey gibi kasıntı değil, yeterince ezik ve çelimsiz. örümcek adam olabildiğince esprili ve eğlenceli. Üstelik Tıpkı ilk çizimlerindeki gibi kanat aksesuarlı. ve fragmandan gördüğüm kadarı ile, filmdeki kötü karakter de örümcek adam'ın ilk dönemindeki en azılı düşmanı Akbaba. "en olmuş örümcek adam" derken bunları kastediyorum. Bakalım, bekleyip göreceğiz.
  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/12/09/spider-man-homecoming-2.jpeg+spider-man homecoming

  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/12/09/spider-man-homecoming-3.jpeg+spider-man homecoming


  son olarak, May hala konusunda at beye katılıyorum. şirin bir teyzeden, ahiret yakacak bir kadına doğru evrimleşiyor.
  bir de, örümcek adam ilk sayılarında devamlı fantastik dörtlü ile karşılaşır ve kendine pay çıkaracak bir ders alırdı. Sanırım Marvel sinematik evrende bu rolü iron man'e verecekler ve hiç haz etmediğim stark'ı yeni örümcek adam filmlerinde de göreceğiz.

  4
 • gastrointestinal sistem

  sony pictures'ın ellerinden çıkan, çok kötü diyemeyeceğim ama iyi sayılabilecek 3 film ve tam bir hüsran olan amazing serisinden sonra sony'nin "hacı biz bu işi yapamıyoruz, filmin başında adımız geçsin ama sen çek" demesiyle evine dönen süper kahraman. may halanın ölü canlandıracak bir kadına dönüşmesinin sebebi filmde anlatılan peter parker'ın lise çağında olması.

  fantastik dörtlüyü spider-man filmleri içinde görmemiz henüz mümkün değil. çünkü karakter kullanım hakları fox'a satıldı ve 2005 yılında sinemaya uyarlandı. yapılan anlaşmaya göre eğer son filmden 8 yıl sonra yeni film çekilmezse karakterler marvel'a geri dönecek. peki fox ne yaptı? 2005 yılında başlayan 2007 yılında sonra eren seriyi 2015'te reboot etti. reboot etmekle kalmadı adeta içine sıçtı bıraktı. kısacası fox daha da bok etmezse fantastik dörtlü serisi 2023 yılında evine dönmüş olacak.

  1
 • wanda

  belki çoğunuz buna işsizlik diyecek ama sanırım geek olmak tam olarak budur;


  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/12/09/spider-man-homecoming-4.jpg+spider-man homecoming

  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/12/09/spider-man-homecoming-5.jpg+spider-man homecoming


  trailerı yemişler, içmişler, her sahnesine kadar detaya inmişler. kim bilir neler buldular daha. ilk civil war trailerından 26 referans, spoiler, ipucu veya ilginç bilgi çıkaran videoya bakınca tabii ki bu bir şey değil.

  4
 • wanda

  ya bu film, sinema tarihinin en çok easter egg barındıranı. buna canlı şahit olacak nesil biziz. öyle bir fragman yayınladılar ki anlatamam.

  spider man'in birilerini dövdüğü sahnede, arkada duran arabanın plakası SM2-0563. amazing spider man'in 2. sayısında ortaya çıkan vultrue'a ait gönderme. mayıs 1963. müthiş ya. yukarıda da çok görsel paylaştım filmle ilgili. son fragmanın yumurtaları yaz yaz bitmez.

  spider man tarihinin en dolu filmi olacak kesin. güzellik görecelidir tamam ama bu kadar dolu olmasını toby romantizmiyle çürütemezsiniz.

 • wanda

  3 ay öncesine kadar çok farklıydı. her trailerdan, fragmandan onlarca detay çıkarıp filme dair ufacık bir fikir sahibi olmaya yada herkesten önce farklı olanı görmeye çalışıyordum.

  şimdi bütün filmi izlemişim gibi bir hisse kapıldım. nfl ve nba gibi sadece amerika'da 200 milyon kişinin izlediği maçların devre aralarına bile yerleştirdiler. neredeyse hiç merakım kalmadı.

  1
 • wanda

  şimdiye kadar çekilmiş en iyi spider man filmi. eğer bir kaç sayfa da olsa spider man okuduysanız anlarsınız. orijinali neyse onu çekmişler. gereksiz buhran ve dramalar yok, karakterler müthiş, oyunculuklar desen akıyor.

  marvel'ın sinemadaki villain problemini bilmeyen yok. neredeyse 10 yıldır izliyoruz filmlerini ve motivasyonuna ikna olduğumuz tek kötümüz red skull. bu filmde onu da aşmışlar artık. vulture gelmiş hoşgelmiş.

  3 ay öncesine kadar çok farklıydı. her trailerdan, fragmandan onlarca detay çıkarıp filme dair ufacık bir fikir sahibi olmaya yada herkesten önce farklı olanı görmeye çalışıyordum.

  şimdi bütün filmi izlemişim gibi bir hisse kapıldım. nfl ve nba gibi sadece amerika'da 200 milyon kişinin izlediği maçların devre aralarına bile yerleştirdiler. neredeyse hiç merakım kalmadı.


  bunu demiştim bir ay önce, inanılmaz pişman oldum. her şeyi gördük diyordum, bize hiçbir şey göstermemişler.

  yarın sinemalarda, gidin izleyin.

  2
 • nosqua

  bu işler biraz öznel tabi ama bana genel itibariyle dağınık bir film gibi geldi. özellikle aksiyon sahnelerinde spider-man'in ergen kafa karışıklığının içindeymişim gibi baydım.

  ps: credit scene'e sonsuz güldüm.

  --- spoiler ---
  he bir de söylemeden geçemeyeceğim, michael keaton adam gibi adamdır. yine almış yürümüş. seviyoruz seni koca yürekli adam.

  ayrıca pepper'ı tekrar gördüğüme aşırı sevindim. seni de seviyoz kız pepper. <3
  --- spoiler ---

  2
 • kisisel illeti

  bu film bana eski geldi. tabii 44 daha iyi hatırlayacaktır ama bildiğin '80 sonu '90 başı teen wolf gibi gençlik filmlerindeki bir eskilik. konu, senaryo, hikayenin ilerleyişi vs. tek farkı işte 2017'de gösterime girmiş olması. bu kötü bir şey sayılmaz pek, sadece günün standartlarına uymuyor.

  michael keaton, daha sonraları kendini pek göstermemiş olsa da çocukluğumdan beri favori oyuncularımdan. evet, vulture rolüne de gitmiş ama, klasik villian sorunu devam ediyor. öyle motivasyonu sağlam bir villianlık yok. işe geç kalan çalışanına tontişlik yapan adam bir anda; ben kötü adamım, neden, çünkü stark ekmeğime çöktü hemen pis işlere bulaşmalıyım. her şey ailem için demeye başlıyor. aynen kank.

  ayrıca bu marvel sinema kuşağının yılışık ağzının gidebileceği yegane filmdi. doctor strange'de yirmi kere aynı britney spears espirisi yapan adamlar bu filmi daha tadında bırakmayı seçmişler. bak, bu büyük bir artı. ciddi bir aksiyon sahnesinde kahramanın, eki eki, diye kastırmadığı bir marvel sinema filmi, ımmm şeyden beri, the avengers.

  1
 • nosferatu_alucard

  Marvel yeni bir vizyon yarattı kendine ve bu vizyonun başlangıcı homecoming oldu. Neden diyecek olursanız öncelikle şunu anlatmam gerekir: şimdiye kadar ki bütün marvel filmlerinde istisnasız olarak bütün karakterler, padişah daşşa yemiş gibi güçlü, yakışıklı/güzel ve genel olarak cok seksi'idiler. fakat bu devir kapandı.

  Çünkü Türk dizi klişesi gibi zengin oğlan-fakir kız, konseptinden hâllice olan bu durum insanları baydı. biri sonunda dedi ki: "avradını siktiklerim biraz gerçekçi yapın!"

  ve bu sesi marvel duydu.

  biraz daha pısırık, çirkin fakat sempatik (.d) oyuncuların önünü açtı.

  ee hayırlısı olsun, biz her türlü izliyoruz zaten.

  (bkz: abeeeğyy marvel bozdu yha)

  1
 • scrooge

  #3216480 aslında peter parker'ın, "biraz daha pısırık, çirkin fakat sempatik" olması, yeni bir durum değil. mcu, amerika'yı yeniden keşfetmedi, sadece olması gerekeni yaptı. ilk kez karakterlerin orjinal hallerine saygı gösterdi ve peter'ı çizgi romanlarındaki haliyle izleyicilere sundu.

  peki, spider-man homecoming iyi bir film mi? cevabım tabi ki hayır olacaktır. oldukça kötü bir film. hatta, belki de en kötü marvel filmi. thor'un bir ve ikinci filmlerinden bile kötü! halbuki, civil war'da kısa süreli de olsa izlediğimiz spider man, zihinlerde iyi bir etki bırakmıştı. hatta üşenmeden karakterin doğru oturtulduğundan ve filmin çok iyi olacağından uzun uzun bahsetmiştim. #3074518

  ama olmadı. peter parker karakteri her ne kadar orjinaline sadık kalınarak, doğru bir şekilde ele alınmışsa da, senaryonun kötü olması ve o kötü senaryonun daha da kötü bir şekilde yönetilmesi; filmi, ilk örümcek adam serisini bile aratır hale getirdi. Basit espriler, klişe denizinde yüzen sahneler ve m.keaton gibi bir ustaya rağmen vasıfsız bir villain...

  3