süper lig 2017 2018 sezonu'nda kim şampiyon olur

 • olly

  dünyaca ünlü futbol yorumcusu ünvanıyla bu başlıkta mıncıklıyorum.

  medipol başakşehir: büyük maçlara iyi konsantre oluyor fakat anadolu kulüpleriyle yaptığı maçlarda bocalıyor. bunun çok fazla nedeni var, onlar da başka bir başlığın konusu...

  galatasaray-başakşehir: 1 puan... ikisi de galibiyete çok yakın ama büyük ihtimâlle berabere kalırlar.
  başakşehir-kayserispor: 3 puan... kayseri'nin çok eksik oyuncusu var. içeride puan alabileceklerini zannetmiyorum.
  osmanlıspor-başakşehir: 0 puan... osmanlı bok gibi takım ama düşme hattının te orta yerinde... başakşehir'in kazanakayacağı türden rakiplere örnek gösterilebilir nitelikte... kaybederler.
  başakşehir-sivasspor: 1 puan... sivas'ı yenebileceklerini düşünmüyorum.
  antalyaspor-başakşehir: 1 puan... antalya düşme hattında olsa da, olmasa da bu maçtan puan alır.
  başakşehir-kasımpaşa: 3 puan... net galibiyet...

  galatasaray: ligin bu dönemine kadar gelmeleri mucize... fatih terim effect'ten başka bir açıklama getiremiyorum. çoktan trabzonspor'un ardına düşmeleri gerekirdi.

  galatasaray-başakşehir: 1 puan... bu sezon iç sahada çok başarılı performans sergilediler, zaten sadece bu sayede ayakta kaldılar fakat bu sezon iç sahadaki en zor maçlarına çıkacaklar. galatasaray bu zorluktaki maçları kendi sahasında bile geçebilecek kalitede değil.
  aytemiz alanyaspor-galatasaray: 0 puan... düşme hattının 2 puan üzerindeki alanya... ben bu alanya'yı iki hafta evvel beşiktaş karşısında stadyumda izledim. maçın son dakikalarında tekmeye kafa uzatır durumdaydılar. halihazırda galatasaray'ın deplasman performansı zaten rezalet durumda... bu maçtan puan almaları mümkün dahi değil!
  galatasaray-beşiktaş: 3 puan... hakem yardımıyla da olsa, göt zoruyla da olsa, bizi tek farkla geçeceklerini düşünüyorum. o maçta çok kart görürüz.
  akhisarspor-galatasaray: 3 puan... fazla söze gerek yok... okan buruk... yeneceklerdir.
  galatasaray-malatyaspor: 3 puan... malatya bir kez daha dillere pelesenk olmamak adına köpek gibi saldıracak. hâttâ bu maçın evvelinde aykut'tan ve medyanın genelinden çok ciddi spekülasyonlar bekliyorum. ama galatasaray iç sahada bunlara puan vermez. çok zorlar ve kazanır.
  göztepe-galatasaray: 1 puan... genel itibariyle şampiyon adayları ligin son haftasında puan kaybı yaşamaz. bu maç bunların bir istisnası olacaktır.

  beşiktaş: talisca bütün şampiyonluk hesaplarımı alt üst ediyor. özellikle deplasman maçlarında, oyunu geniş alanda oynayan sert anadolu kulüplerine çok zorlanıyoruz. bütün oyun planımız aksamaya başlıyor. bu takımın, bu kadroyla şampiyonluğu çoktan kolaya alması gerekirdi. yapamamış olması maçları talisca sayesinde 10, hâttâ kimi zaman da quaresma ve lens sayesinde de 9 kişi oynamamızdır.

  akhisar-beşiktaş: 1 puan... okan oyunu her açıdan kitleyip takımı kanat ortalarına muhtaç bırakacak... quaresma da döndü ki, bu; kanat ortalarından başka bir alternatif olamayacağı anlamına gelir. bu stratejide de içeride yumlu gibi iyi yükselen herifleri var. iç sahadaki maçta 30'un üzerinde orta yaptığımız maçta 0-0 kalmıştık. burada da yenilmeyiz fakat gol bulabileceğimize, bulsak bile yemeden durabileceğimize inanmıyorum.
  beşiktaş-malatya: 3 puan... bu sezon artık iç sahada puan kaybetmeyiz. öyle ya da böyle atıyoruz. puan alabilecek rakip kalmadı. sorun olmaz.
  galatasaray-beşiktaş: 0 puan... ilk maçta ezdik, biçtik, rezil rüsva ettik. intikam aşkıyla çıkacaklar. bizim yaptığımızı bize yapamazlar ama hakemle ya da balla bokla bir şekilde galip ayrılırlar.
  beşiktaş-kayseri: 3 puan... net!
  osmanlı-beşiktaş: 3 puan... çok zor geçecek fakat genel itibariyle osmanlı, bizi zorlayabilen bir kulüp değil. yeneriz.
  beşiktaş-sivasspor: 3 puan... bu maç için ligin ortaları olsaydı çok zorlu geçer, puan da verebiliriz derdim fakat ligin son iç saha maçını, özellikle de iddialı konumdayken kaybedeceğimizi düşünmüyorum.

  fenerbahçe: bunların mevcut kadro yapıları itibariyle bizim 2 puan gerimizde olmaları mucize değil! skandal! bunun tek açıklaması, takımın forması ve aykut kocaman'dır. aykut kocaman yerine başka bir antrenör -özellikle de yabancı olanı- olsaydı, çoktan rezil rüsva olmuşlardı. kendilerinin arkasına dizilen trabzon, kayseri, sivas, göztepe gibi takımlardan daha kötü kadroları var.

  sivas-fenerbahçe: 0 puan... sivas'tan orada puan almak kolay değil.
  fenerbahçe-antalya: 1 puan... fazlası mümkün dahi değil!
  kasımpaşa-fenerbahçe: 3 puan... geçerler.
  fenerbahçe-bursaspor: 3 puan... esasen hemen hemen denk güçlerin mücadelesi... iki kadroyu birbirine eşit kalitede görüyorum. iç saha avantajıyla fener kazanır.
  karabük-fenerbahçe: 3 puan... kazanır. kazanamazsa büyük olaylar çıkar, aykut istifa eder, tesisler falan basılır. aziz yıldırım çok zor bir sürece girer. kazanmak zorundalar.
  fenerbahçe-konya: 3 puan... üç ihtimâlli maç... normalde bu noktada kazanmaları lâzım... yine de çok muamma...

  ***

  nihayetinde...

  beşiktaş: 69 puan,
  medipol başakşehir: 68 puan,
  galatasaray: 68 puan,
  fenerbahçe: 67 puan.

  ...şeklinde noktalanır.

  4
 • caracal44

  allah çarpsın umrumda değil. olly'nin entrysi uzun olduğu için okumadım ama sonuna gözüm kaydı şöyle bi baktım başarılı tinerci performaslarına taşınsın yazdığı yazı.

  2
 • bayri

  rüyalar.swf

  1
 • diko

  kalan maclarini cok rahat kazanacagina inandigim takim sampiyon olacaktir.

  1
 • olly

  buralar yine niye karışmış ki amk? samimi düşüncemi söyledim. tff'de çalışıyorum da bu ligin sonunu bu şekilde bitireceğiz mi dedim? beğenmeyen kendi götünden uydursaymış?

 • yer mi lan anadolu cocugu

  caz yapma ulan işte. düşüncemi söylüyorum ayağına senelerce beynimizi siktin. gerçekleştirmek fiilinden tiksindirdin. aşırı tinere maruz kaldık. biz okumadıkça sen yazdın. biz okumadıkça daha da abandın boldlara. bir de çıkmış tff’de mi çalışıyorum diyorsun. sen çalışmıyorsun ama sizin ağababanız tüpçü çalışıyor sizin yerinize merak etme.

 • olly

  ulan tüpçünü bana niye yüklüyorsun, hıyarağası? herifin bize ne zaman hayrı dokundu ki şimdi dokunacak? yav, sezon başından bu yana ceza yemedik adam kalmadı ulan takımda? la'korunan kollanan bir takımın iskelet orta üçlüsü aynı anda, aynı maçta cezalandırılır mı? 5 maç ceza alan quaresma'ya tokat atan souza'nın geçiştirilmesine ne demeli? sie!.. ağababamız tüpçü bizim yerimize çalışıyormuşmuş da bilmem neymiş... belli amk kimin yerine çalıştığı...

  tüpçüden şikayetçisin, yakınacaksın madem; medyadaki tekelleşmesinden bahset? beşiktaş'a dangıldamak kadar cesaretliysen tabii?

 • yer mi lan anadolu cocugu

  allah seni ıslah etsin. ya sen kattiyen eğitilmezsin!

  2
 • olly

  eğitilmek mi? kusuruma bakma da ben pek anlayamadım, sen şurada iki satır cümle kuruyoruz diye 40 yaşındaki bir herifin eğitimine mi zaman harcamaya başladın?

  mevzulara gel amk? tepeye, "bu sezon kim şampiyon olur," yazdım, altına üç-beş tane götten bacak tahmin yürüttüm; geldiğimiz noktaya bak? paşam bana tinerci lâkabı takmış da eğitmeye hâlleniyormuş, haberimiz yokmuş! allah senden razı olsun yahu?

  sen beni şuramdan eğit koca oğlan! şo'tarafımdan! götümün şu lobundan!

 • diko

  evet neye karar verdik arkadaslar. besiktasta hem fikir olduk mu?
  cevabi fenerbahce olan soru.

  1
 • caracal44

  Kayseri ve sivas’ın da matematiksel olarak hala şansı var.

  1
 • olly

  rıvdvan'cım beni aşağı yukarı teyid etmiş.

  teşekkürler rıdvancım...