sütlü kahve vs americano

 • bartvader

  normalde başlığı sütlü kahve vs çamur diye açacaktım ama hadi yine kıyamadım. bu konu hakkında da çok fazla yorum yapmaya gerek yok zaten, ağzının tadını bilen biliyor neyin ne olduğunu. bir tarafta tadı paslı demire benzeyen ve babun boklarından çıkarılan "kahve özleri" ile yapılan black kahveler; diğer tarafta da aynı işlemin üstüne süt döküp çamuru kıvama getirmek var.

  biri acı tü kaka, diğeri nesquick'in yetişkin versiyonu işte. acayip overrated bir şey bu kahve. kafayı yemiş insanlar.

  3
 • vitus werdegast

  kahveye göre değişir.

  granül kahveyi sütle içmek zorunda kalabilirsiniz. markası ne olursa olsun mecburen tüketilen bir şeydir ve sütle lezzetli olabilir. hele hele migros'un, vip'in kahvesini içiyorsanız -eh, parasızlık, hayaller colombia narino hayatlar migros- kahveyi katlanılır kılan tek şey süt olabilir. beyzade şarabının gazoz olmadan içilememesi gibi bir şey bu.

  ama gayet yumuşak aromalı kahveler de var. starbucks'ta satılanlar fena değil mesela. kenya kahvesini içerken ağzınıza baya turunçgil tadı geliyor ve güzel bir aroması var. biraz para ayırabiliyorsanız sütlü kahve yerine aromalı alabilirsiniz.

  neyse, ben birazdan kavanozdaki granül migros kahvesine bakıp ağlayacağım.

  5
 • lilithxx

  americano güzeldir, ama sabah o acı kahveyi içmeden uyanamam triplerine giremiyorum, sütlü kahve varken o ne öyle.. açık ara sütlü kahve kazanır.

  1
 • heytribal

  bir de kavrulmuş kenya çekirdeklerinden yapılanı vardır.
  mayhoş dediğimiz ağzı hafif buruş buruş eden bir tadı var az olsada.

  genel bilgi sıcak sıcak yapışmayın kahvelerinize, az soğumasını bekleyin daha iyi alırsınız tadını.

  4
 • japon milliyetcisi

  bi kere, keşke o babun boklarından çıkarılan kahveden alabilsek de içsek, paramız yetmiyor. çok pahalı.

  şimdi, bizde çay içilmez. tüm sülalem kahvecidir. kahve sever, günde 3 öğün türk kahvesidir, frappedir falan gömerler. frappe neymiş lan öyle sülale mi olur diyenler olacaktır. arkadaşlar, frappe dediğimiz soğuk kahve türü türkiye'de bir lüks. öyle 8-10 liraya frappe olmaz. gerek yok o fiyata. frappe dediğin toplam 1 euroya alınabilecek malzemelerle yürürken bile hazırlanabilecek bir kahve türü.

  şimdi ben böylesine yoğun kahve içilen bir topluluğun içinde kahvenin içine sütün sadece çocuklara yapılan kahvelere konulduğuna şahit oldum. onun dışında kahveye süt konmaz. türk kahvesinin zaten sütle anası sikilir. soğuk bi kahvedeyse süt hem kahve tadını baskılar, hem de kahvenin o koklanınca bile insanı hareketlendiren, buram buram kokusunu bozar. soğuk kahvelere biraz vanilyalı dondurma atılabilir zira vanilyanın tadı kahvenin yanında çok farkedilmez bile.

  o yüzden, sütlü kahve içen güruh zaten gidip latteye falan para vermesin. süt alsınlar, süt içsinler. halihazırda sütlü kahveler zaten yüzde 90 süt tadı taşıyor. kahve tadı da pek yaramaz bu arkadaşlara. bakın marketlerde pınar sütler var. yok ben protesto ediyorum pınarı boykot boykot derseniz içim süt var. o da güzel. kahve tadı da yok bildiğim kadarıyla.

  boşverin abi kahve içmeyi. süd için <3 kahve zaten tü kaka adfjksndlfjkmsldf

 • pobeda

  zenginlik bu olsa gerek. bizim ailede sırf çarpıntı yapıyor bahanesiyle yaşlılara kahve içirilmez. çocuklar zaten içemiyor. orta yaşlılar da günde bir defa içerler. kalan herkes çay içer.

  t: americano.

  5