taksim gezi parkı

 • alperenbedirhan

  sessiz kalınmaması gereken bir eylem gerçekleştiriliyor. ağaçlara gözünü kırpmadan kepçeyle dalacak kadar acımasız insanlara dur diyelim!

  1
 • at avrat braveheart

  yıkılmasını protesto için bugün saat 15'de ciddi bir protesto yapılması bekleniyor. birkaç milletvekili de bu eylemi destekleyecekmiş.

  dün sırrı süreyya önder'in çalışmaları engellemesi ve beraberinde yaptığı açıklamalar ile yıkım işlemi uzun süre yapılamayacak gibi görünüyor. sırrı süreyya, önümüzdeki günlerde yine burada olacağım, piknik yapacağız, bu yıkıma izin vermeyeceğiz şeklinde konuştu. beraberinde meclisten birkaç destek daha bulursa, protestolar bir sonuca ulaşabilir gibi.

  ayrıca, istanbul mimarlar odası yönetim kurulu üyeleri yapılan yıkım da imara aykırı olduğunu açıklamışlar.

  2
 • yakamoz

  imza kampanyası

 • at avrat braveheart

  yıkım bugün erken saatlerde başlamış yine.

  sabahın 5'inde yıkıp ekipleri taksim gezi parkında yıkıma başlamış, çevik kuvvet protesto etmek isteyen insanları dağıttıktan sonra, bu kez devreye yine sırrı süreyya önder girmiş ve yıkımı durdurmuş.

  ayrıca, birçok ünlü de orada bu yıkımı protesto ediyor. mehmet ali alabora, fırat tanış da bu isimlerden bazıları.

  ve ek olarak, taksim metrosunda, valilik kararı gereği taksim gezi parkı çıkışı kapatılmıştır anonsları yapılmaktaymış.

  2
 • at avrat braveheart

  bu da parktan görüntü.

  insanlar geceden çadır kurmuş, muazzam bir protesto var. umarım arkası kesilmez, işe yarar bu tepkiler.

  bu da polis müdahalesi.

  1
 • otzi

  yeniden düzenlenmesini yerinde bulduğum projenin parkıdır. ancak oraya neden daha önce yıkılmış bir şeyin aynısını veya benzerini yapmaya çalışmaktadır belediye-hükümet ikilisi anlamış değilim. sen onu şimdi yaparsan zaten eskisi kadar değerli olmayacak. zaten o topçu kışlasının yıkılması olayı da çok enteresan, sanırım birilerine değdirmek için yapıyorlar bunu. hiç gerek yok. yeniden düzenlensin, peyzajını güzelce yapsınlar ona lafım yok, ama topçu kışlasını yeniden yapmak, ki orada bir de futbol sahası vardı , çok gereksiz bi hareket. otobüs durakları kalacak mı orada bilmiyorum, ama kalmıyorsa meydana dahil edilerek on numara 'gerçek' bir meydana sahip olabiliriz.

  1
 • hayta

  yeni düzenlemeye tabi tutulmak üzere katledilmek istenen park. eskiye dair ne bulunursa yıkılacak anlaşılan. silinmek istenen bir dönem var a neyse!

  yerine yapılacak hede şuymuş

 • randolph carter

  şeytanın "finalleri falan bırak, atla istanbul'a git" diye kulağıma fısıldadığı, birkaç kapitalist domuzun cebi dolsun diye yıkılmak istenen park. hakkaten bana hiç birşey kazandırmayacak olan bu okulun sınavlarını bırakıp her an gidebilirim.

  1
 • freaks

  haftanin 5-6 gunu yanindan gectigim mekan. kucuklugumde annem elimden tutar gotururdu, salardi parka. simdi gecmisinin yok olacagini gormek, cocukluk anilarinin yikilacagina sahit olmak hic hos degil. buruyor insanin yuregini. istanbul'da agac olmak zor is deyip geciyorum.

 • kegrabcin

  başbakanın yıkılması konusunda halkına rest çektiği parktır. ne yaparsanız yapın biz kararı verdik demiştir. emrin olur paşam ferman senindir.

 • anhedonik

  taksim gezi parkından görüntüler var

  4
 • anhedonik

  gece boyunca mücadelenin devam ettiği park. saat 5:30 civarı biber gazı atılmaya başlanmıştır. gecenin başında gezi parkına çaylarıyla, kahveleriyle giden direnişçiler sabahına hastanede uyanacaklardır. yanlarında olamasak da yürekler birdir.
  orada bulunanlara lazım olacağını düşündüğüm bir kaç ufak tüyo; buyrun

 • 34yem10

  bugün kapıda çay içen 3hamal arkadaşın aralarındaki muhabbet yorumsuz olarak yazıyorum ;

  a;gene yemişler dayağı haa ha ha..

  b;bunlar bide okumuşlar üniversiteye felan gitmişler.. lan orası eski tarihi haline gelicek, avm olmıycakki, orda yıktıkları dükkanların yerine sahiplerine dükkan vericekler.

  c;zaten gene ağaç dikiyolar procede.. abi adamlar 1buçuk milyar yeni ağaç dikmişler 3ağaç kesiliyo diye katil diye bağırıyolar..

  a;ha ha haa

  b;eki eki eki

  c;maksat protesto olsun işte..

  dayanamıycam yorum yapıcam; adamlar haklı beyler hadi dağılın

 • keyifadami

  dün gece boyunca gaz yedik ve az önce aldığım bilgiye göre maalesef bir kişinin öldüğü doğru arkadaşlar. taksim ilk yardım morgunda olmasına rağmen hastane bu durumu açıklamıyor!!! polis öldürülen vatandaşın cebinden kimliğini alarak, öldürdükleri gerçeğini saklamaya çalışıyor! olayı örtbas etmeye çalışıyor! polisin taksim'in orta yerinde işlediği cinayet bile karartılabiliyor, diğer yerlerde neler oluyor, siz düşünün.!!!

 • 34yem10

  merdivenlerinde tinercilerin ve evsizlerin konakladığı, istanbulun merkezine enyakın parkta sevişme alanı olarak kullanılan, envayi çeşit maddenin ve kişilerin pazarlandığı, yediğimizi içtiğimizi işediğimizi bıraktığımız, park.

  hayatında iki ağaç dikmemiş insanların sırf protesto olsun çamurdan olsun diye gittiği, dayak ve biber gazı yediği mekan.

  'sanki biz sizin kadar sevmiyoruz istanbulu' haykırışı yapılmasına sebebiyet verecek konu.

  4
 • yakamoz

  "ormanlarımdan bir yaş dal kesenin başını keserim."
  fatih sultan mehmet

  3
 • yeni alinmis spor ayakkabi

  teyzecim gayet basit açıklamış, anlayamayanların dahi anlayabileceği bir dille izleyiniz

  4
 • keyifadami

  alana bakan tüm mobese kameraları devre dışı bırakıldı! tıpkı reyhanlı'daki gibi! cinayet için her şey elverişli!

 • keyifadami

  arkadaşlar, lütfen yurtdışındaki arkadaşlarınızın desteği için açağıdaki çağrıyı, özellikle yabancı arkadaşlarınıza ulaşacak şekilde yaygınlaştırın!! ;

  action now: call the turkish embassy in your country now and ask why police is gassing demonstrators in taksim and whether istanbul is safe anymore. protest use of force against peaceful demonstrations. do it now please! for contact numbers: republic of turkey ministry of foreign affairs

  1
 • zamana aykiri dusunceler

  kendinizide parçalasanız yıkılacak. yırtınmayın boşuna. çalıyla çırpıyla muhalefet olmaz. alıştınız biber gazına, polisin copuna iki haftada bir yemeden duramıyonuz. yıkılacak anam, yıkılacak gülüm.

 • user

  yıkılacağını gösteri yapanlar da biliyor aslında ama vicdanlarını rahatlatmak , yarın bir gün hiçbişey yapmadık dememek için ordalar.yıkılmayıp nezih ve şık bir düzenlemeyle halka açık kalmaya devam etmeliydi.o yapacakları avm'ye de bi skim rağbet olacağını sanmıyorum.sanki demirörenin yaptığı dolup taşıyor.kimse istiklal'e olsun cihangir'e olsun taksim'e olsn avm alışverişi yapmaya gitmez.hayvan gibi de kira isterler orada mağazaların biri batar biri açar öyle öyle bi halta yaramadan da durur orda zebellah gibi.

  1
 • keyifadami

  gezi parkı tahrire doğru gidiyor

  2
 • cartmantr

  hükümetin yıkmak için gösterdiği çaba ile artık bir parktan ötesi olmuştur. tabi bu durum medyamızca biraz zor gündeme getirilir bir hale gelsede günümüzde sosyal medya bu sustural basının boşluğunu bir nebze doldurabiliyor.

  2
 • keyifadami

  gezi raporu: sabah gerceklesen saldiridan sonra birisinin ayaklari kirik! 6 kisi kafa travmasi ile hastanelerde! polis cukura atiigi insanlarin uzerine biber gazi ve su sikti. basin aciklamasinda yeniden saldiri var. insanlar kacisip divan oteline siginiyor, turistler yaralilari odalarina aliyor. gazdan astim krizi gecirenlar var. dun 20.000 insan kendi hur iradesi ile parkina sahip cikmaya calisti. meydan muharebesi yasaniyor su anda medya'da hic ses yok! hic ses yok! gazeteci ahmet şık ve muzisyen ege cubukcu'nun kafasina gaz bombasi isabet etti. yaralari var ama iyiler. uyumayin. media anlatmiyorsa biz anlatiyoruz iste. dun gece 20.000 olduysak bu gece 50.000 oluruz. kalkin ayaga haydi!

  4
 • at avrat braveheart

  parkta olan olaylarla ilgili fotoğraf ve video paylaşımını engellemek için jammer getirmişler ve tüm iletişimi kesmişler.

  yolların kapatıldığına daha önce şahit olmuştuk, şimdi de böylesi hakikaten söylenecek söz yok. dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir şey yaşıyoruz.

  2