temizlik

 • levye

  temiz olmak.
  temizleme işi. asıl zor olan.
  şahsen temizsindir de yetmez işte.
  (bkz: aslan yattığı yerden belli olur)

 • umit

  imandan gelen birşey.
  (bkz: temizlik imandan gelir)

 • omegledaki stranger

  abartılınca etkilenen kişiyi çılgına çevirebilen şey.

 • catastrophe

  (bkz: titiz)

 • amatemde yatan koyu yesilayci

  "her şey görecelidir." denir ya hani; temizlik değil sanırım. misal bir evde yalın ayak gezerken ayağına bir şey yapışmıyorsa o ev temizdir.

  2
 • burack

  (bkz: temizlik şirketleri)

 • adwaitya

  devlet yurtlarında yapılmayan eylem.

 • swst

  ---spoiler---

  temizlik yaşamın vazgeçilmez bir koşuludur. sağlık ve ferahlığın bir arada olması için vazgeçilmez olan temizliği günümüz yaşantısında maalesef her zaman yapmaya fırsat bulamıyoruz. bunun dışında temizlik yapamayacak durumda olan kişilerin imdadına temizlik hizmetleri yetişmektedir. hem vakti olmayanlar, hem temizliğe vakit ayırmak istemeyenler, hem de yapamayan kişiler için temizlik hizmetini almak olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. temizlik hizmeti çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterse de genellikle bu hizmeti almak için temizlik şirketleri tercih edilmektedir. gebze temizlik hizmeti de birçok kişinin temizlik konusunda başvurduğu ilk yerlerden biridir. profesyonel bir şekilde bu işe bakmasıyla tercih edilen gebze temizlik sayesinde birçok kişi için bu vazgeçilmez koşul yerine getirilir.

  ---spoiler---

 • beyindekitrikuspitkapagi

  çeşitlidir.

  1)kişisel temizlik.
  2)ev temizliği.
  a)banyo temizliği.
  b)salon temizliği.
  c)yatak odası temizliği.
  d)mutfak temizliği.
  e)çocuk odası temizliği.
  3)araba temizliği.
  4)bahçe temizliği.


  daha da uzatabilirim.

  1
 • utkubrs

  Eğer istanbuldaysanız ve sizde bir çalışan iseniz muhtemelen temizlik şirketine ihtiyacınız olacaktır. Bakmanızı tavsiye ederim efenim http://karincatemizlik.com/index.php

 • fuzuli biri

  Aşırı takıntılı olduğum konu. Uzun süredir okb'den muzdaribim. Ama genelde hep şüphe üzerineydi. Şimdi şüphe azalmakla beraber temizlik takıntımı yükselmeye başladı.

  Temizlik hastasıyım, öyle böyle değil, aşırı. arkadaşıma gittim bugün. evinde kediler var ama ev kedisi değil, bahçenin önünde dışardan gelip girebiliyor. ev hayvanı olduktan sonra, bakımı yapıldıktan sonra sorun olmuyor pek. Sadece tüyleri öksürtüyor. Bu kediler sokaktan geliyor giriyor, rahat rahat dolanıyor evde. en huylandığım şeylerden biri de sokak hayvanlarının evin içinde gezinmesi. belli de etmek istemiyorum ama içten içe saçımı başımı yolucam sıkıntıdan. yemek bile yiyemiyorum ya pire, bit geçerse diye. Koltuğa popomu koyamadım. Çabuk kalktım oradan. arkadaşımdan dönünce eve girer girmez çantamı hemen attım bir köşeye. Fark ettim evde kimse yoktu. Eve adımımı atar atmaz hemen portmantonun önünde soyunuverdim çırılçıplak. çantamın içini boşaltıp kenara koydum. o kıyafetleri, çantayı ve ayakkabıyı halıya sürtmeden direk küvetin içine attım. parmaklarımın ucunda odama geçip temiz havluyu alıp banyoya geçtim. o çıkarttığım kıyafetleri, ayakkabıyı ve çantayı bir güzel sabunlayıp küvetin içinde yıkadım, ondan sonra gidip çamaşır makinesine attım. Sonra kendim de çitilene çitilene bir güzel yıkandım. Banyom bitince yıkanan çamaşırları ve ayakkabıyı ipe astım. Oh mis.

  yani benim o arkadaşımdan geldikten sonra yaptığım şeyler direk bunlar. bırak koltuğa oturmayı direk kapının önünde soyunmaya geçiyorum.

  kısacası arkadaşlar evde sokak hayvanı beslemeyin. Yuva yapın kapının önünde filan ama ev biraz değişik. bakın bizim gibi manyaklar var dünyada. lütfen.

  2
 • sergerdan

  Her insanın hassas olması gereken konu. Bokunu çıkarmadan tabii. Her şey ölçülü iken güzel.

  3
 • singerbobv2

  imandan gelir.

  1
 • sjsjsj

  saatler süren süpürge sesi ve deterjan kokuları insanı hayattan Soğutuyor adeta

  2
 • nickalamayanadam

  yerler paspaslandıktan sonra ciddi bir gerilim yaşanır. ıslak yerlere basarsanız şayet terliğin suratınıza fırlaması muhtemeldir.

  1
 • warlock

  yegane konu derken? başka bir işi yegane kılamıyorlar mı demeye getiriyorsun bilinçaltında?

  kınıyorum bu tür düşünceleri, yıl olmuş 2018 yaee. bence temizlik yaparken dolma da yapabilmeliler. ikisi bir arada süper. aileler dağılmasın hocam yuva mühimm. ahh cefakar kadınlarımız.

  lütfen.