thanos

 • baruun

  mcu'nun kötüsü. mcu nasıl okunuyor?

  içinde sonsuzluk taşı geçen her filmde end credit dedikleri zımbırtıdan sonra sırıttı bu adam. bilmeyenler görsellerde arayabilir. resim de atardım link de verirdim ama iş yavaşlatmaya gittim. müdür bana taktı yeaa.

  dediğim gibi bu adam kötü. kötü diye düşünüyordum. hepimiz düşündük. yaptığı tek iyi şey deadpool'u ölümsüz yapması olabilir. belki o da iyi bişey değildir. belki yaptığı tek iyi şey o değildir? iyi ki blog falan yazmıyom amk daha kendim odaklanamadım. okuyan adam çoktan anama sövdü.

  ben yakın zamanda(3 dakika önce) bişey farkettim(aslında yanlışlıkla). bu adam taşları neden topluyor?

  şu ana kadar bu adamı yenmeye tek yaklaşan isim drax. kendisi hulk'u da yenen tek titan. hulk'u allah bile durduramıyor. karanlık taraf da dahil bilinen tüm evrenin en güçlüsü olan bi titan neden taşların peşinde? bence artık 16 17 film sonra ultra süper acayip dehşet bi kötü karakter gelecek ve bu hıyarın geleceğini bilen tek kişi de thanos. aşağıda allah diye diye izlediğim o savaşların alayı yalan olacak. insanlar, mutantlar, asgardlılar falan hep tırt çıkacak. mcu'nun finalini thanos yapacak ve sanırım yanında savaşabilecek tek insan da stange olur. bi de hulk. thor'un amına korlar orda. mantıklı bulanlar fav. dulum, bi ihtiyacım olabilir.

  5
 • wanda

  Thane adında bir oğlu var. sıkıcı kısım başlıyor. şuraya bi ateş yakın.

  lor adında bir gezegen vardı ve bu gezegende terigent mist denen ve dna'nde inhuman geni olanları inhuman'a çeviren mineral dumanı yoktu. yani insanlar kendiliğinden inhuman doğabilirse tamam ama doğmuyorsa yıllarca bekledikleri oluyordu. işte bu beklemelerin birinde thane adını verdikleri bir inhuman doğdu.

  thane o ırkın şifacısı oldu. gücü iyileştirmek.

  gel zaman git zaman (ateşi harlıyorsunuz bu arada) galaksilerin mahalle sayıldığı büyük savaşlar çıkıyor. evrenin uzak yerlerinden adı duyulmamış tanrılar geliyor. amaçları yaratmak olan bu tanrıların araçları öldürmek. bir dünyayı yıkmadan yeni bir dünya yaratmıyorlar.

  adına film çıkacak olan inhumanların lideri black bolt da savunmasız insanları attilan adını verdiği dev aracında saklıyor. attilan dünyaya demir atıyor. inhumanlar dünyaya iniyor. o sırada gerçekleşen büyük savaş için bildiğiniz tüm kahramanlar dünyadan ayrılmış oluyor. iron man ve strange dışında kimse kalmıyor. onlar da black bolt'la arkadaş.

  fakat thanos'un sürpriz ziyareti dünyayı tedirgin ediyor. yanında şer odaklarını da getiren thanos tüm dünyayı yok etmek üzeredir. tek isteği thane'dir. çünkü thane onun oğludur.

  göz dağı vermek için yok ettiği attilan'dan çıkan terigent mist thane'e ulaşıyor. normalde insan olanlar inhuman olurken inhuman olan thane de alışılmadık şekilde etkilenip şifacılığını kaybediyor ve yok edici gibi bir şey oluyor. sonrası baba-oğul ilişkisi.

  thanos en az 3 tilkili birisidir. sadece oğlu için değildir dünyaya gelişi, taşları da istiyordur ama taşlar yok edilmiştir. o yine de tehdit unsuru olduğu için thanos'un da yok edilmesi gerekir. necropolis'e gönderilir falan sonra geri gelir. galactus tarafından diriltilir.

  infinity war filminde de dünyaya gelecek. marvel asla bir filmde tek hikaye anlatmaz. yani thanos sadece taşlar için gelmeyecek buraya. belki oğlunu katarlar hikayeye, belki inhumanların ağırlığı artar, belki hakikaten thanos farklı bir amaca hizmet ediyordur - film icabı derler ya-. bilemeyiz. 2018'de dökülecek tüm taşlar.

  2
 • wanda

  şimdiye kadar hikayeler thanos'un dünyaya gelmesiyle son bulacak şekilde anlatıldı. hep o algı yaratıldı. kurgular en az 3 taraflıydı. bir kötü adamı yenerken diğer kötü adama referans verilip filmin devamlılığı sağlandı ama üçüncü taraf olarak direkt özünde hep bir thanos vardı.

  şimdi infinity war senaristinin anlattığına göre thanos aslında kendi kurallarının geçtiği büyük bir galaktik sistemi kurup başına geçmek istiyor. bu sistemde dünyamız denizde bir kum. taşlar olmasa bir hiçiz ve o taşları almak da çok zor değil, eğer dünyaya thones olarak inerseniz.

  esas hikaye, dünyanın içine çekildiği bir kıyamet olabilir. o kadar genişletildi ki mcu, artık dünyada yapılan bir savaş spiderman'i bile heyecanlandırmaz.

  savaşın büyük olması için dünyadan çıkması gerekiyor. ayrıca 60 küsür kahraman gelecek diyorlar. bunların içinde galaksinin koruyucuları ve asgardlılar da olacak. captain marvel ve inhumans da bu dünyadan değil ve onlar da olacaksa eğer, evreninin bambaşka yerlerinden bu kadar karakteri amerika'yı kurtarmak için toplamak başarısız bir delikanlılık performansıdır.

  son olarak thor ragnarok konsept çizimlerinde hulk kasklı. thor da mjolnir'i bırakmış. jarnbjorn var. planet hulk ve unworthy thor olarak göreceğiz sanırım. bu şekilde infinity war'a da gelirler umarım.

  2
 • kisisel illeti

  thanos dediler, josh Brolin dediler, yok 100 yıldır bizi bu an için beklettiler, Fine i'll do it myself, dedi dedi, abin Sur'un mixlenmiş hali olarak piyasaya çıktı. Tamam adamdan Thor gibi sırma saç beklemiyordum da bari miğferi çıkartmayaydınız. yumurta gibi çocukmuş maşşallah.

  2
 • kisisel illeti

  pembiş kötü adam ^^

  ya valla süper gerçekten. yok ellerim çok narin elduvansız iş yapmam demeler. yok renkli renkli yüzükler takmadan güne başlayamıyorum havaları... yüzük kardeşliği yüzüğün peşinden 1 yıl koştu. yazıyla bir bir! bu adam 10 yıldır renkli yüzük sevdasında. minionları da anca gökkuşağı midillileri olur.

  kötü bir şey yaptığında yüzü de kızarıyordur bunun.

  3
 • yokoylekararliseyler

  bir steppenwolf değil.

 • donmeyen at

  vur kafasına al ekmeğini yemin ediyorum. miğfer gidince bir saflık, temizlik gelmiş; yüzü gözü açılmış çocukcağızın. yüzüne renk gelmiş? xdxd

  2
 • scrooge

  atanamamış Darkside!
  elinde yüzükleri ile Phil Jackson ve barış manço arasında gidip geliyor.

  4
 • baholii

  Bu da çok çirkin bee :/

  2
 • yokoylekararliseyler

  al amk

  adam warlock gelene kadar böyle takılır.

  2
 • kisisel illeti

  adam pembe ya. pembe kötü adam mı olur diyeceğim de trump'a gönderme yapıyorlar da olabilir. gerçi disney gönderme yapmaz. vereyler sübliminali, seks seks seks.

  pembiş ırk yükselecek!

 • yokoylekararliseyler

  kendisini destekliyorum.

 • parliament mavisi

  ne yalan söyleyeyim bu adamı dinledikten sonra içimde kötüleri savunan bir karakterin olduğuna artık kesinlikle emin oldum. misal Laff-A-Lympics'te kıhhh kıhh kııhh diye gülen köpeğin olduğu kötüler takımını, star wars'taki sithleri, yüzüklerin efendisi oyununda sürekli olarak orcları tercih edişim hep bu sebeptendir. şimdi gelelim thanos'a.

  kendisi evrendeki kısıtlı enerji kaynağından ve bunu tüketen canlıların hızla artışından bahsetmiş. duygularımı bir kenara bırakınca kendisine hak vermemek gerçekten de imkansız bir hal alıyor. buna en basit örnek ise dünya! misal içilebilir suyumuz her geçen gün tükeniyor, afrika'daki açlık aldı başını gidiyor, ozon da yine bizim yüzümüzden deliniyor vs. vs... yani enerji kaynaklarının korunumu açısından rastgele yapılan soykırım düşüncesine birden olumlu bakmaya başladım. bakın kendisi o kadar makul ve adil birisi ki bu işin tarafsız ve rastgele olması gerektiğini savunuyor. hatta o mor taşaklı suratının altında bize sevgiyle bakan bir başka thanos görüyorum, ayrıca yüreği de bir kaç ırkın tamamen yok olmasına razı olamayacak kadar yumuşak. açıkçası ben kendisini destekliyor ve bu kristalleri toplayıp evreni sikertmesi konusunda başarılarının devamını diliyorum. git ve hakla onları koca oğlan.

  heil thanos!

  1
 • shut the fuck up

  candy adam. muazzam bir güç.

 • bastiyansivansitayger

  --- spoiler ---

  taş fetişisti ibne. herkesi pula çevirdi piç.

  --- spoiler ---