theionian

 • neyaptinasuman

  (bkz: adam gibi adam)

  4
 • lal gibi

  kimsenin hoşgeldin demediği yazar.
  ehe.
  hoşgeldin.
  kedisini ve kendisini kordonda çaya beklediğim yazar.Gelirken yanında bir güzel hemşire, tatlı dilli bir tarih öğrencisi bir de ne okuduğunu bir türlü anlayamadığım yakışıklı bir murat getirmesini diliyorum.

 • arjen

  Bana orantisiz zeka gösterisi yapan yazar arkaaş.

 • ironemin

  geçimini alıntıcılıkla sağlayan mezolitik çağ yazarlarından.

 • theionian

  Yazdığım bazı entrylerde alıntılar yaptığım için neden eleştirildiğini anlamıyorum. Hâlbuki ortaya bir veri koyuyorsak bu veriyi destekleyen metaryelleri de ortaya koymamız gerekiyor. En azından ben bazı başlıklarda öyle yapıyorum. Yoksa kıçımdan uydurmuş ve sizleri yanıltmış olurdum. Eğer kıçımdan veri uydurmadığım için eleştiriyorsan eleştir ama o konu başlığında gerekli alıntıları yaparak eleştir. Nick altımda yanıltıcı şekilde bilgi verecek kadar aciz olma.

  Eksile, sorun değil ama bir yazarı alıntı yapıyor diye eleştirme. Götüyle güler insanlar.

  Edit: bak hala... arkadaşım benim evimde deney laboratuarı yok. Evde oturduğum yerde kazı da yapmıyorum. Bilgileri bir yerlerde okuyup alıntılar yaparak yazı yazıyorum ve bunları sizlerle paylaşıyorum ki sağlam bir argümanım olsun. Hala bunun neresini anlamadınız?

  Edit2 : anladığım kadarıyla burada tanımlar ve kavramlar üzerinden ortaya fikirler atılıyor ve yeni fikirler ortaya çıkarılıyor ( gören de hadron çarpıştırıcısı sanır fikirleri çarpıştırıp yeni fikirler ortaya çıkarıyorlar ) takıldıgım şey fikir oluşturmam için alıntı yapmama gerek olmaması gibi bir yere gitmesi olayın. Alıntı yapmadan, okumadan ne bir fikriniz olabilir ne de siz bu fikri ortaya atıp savunabilirsiniz.

 • ironemin

  #2758569 numaralı entrysinde demek istediğimi uzunca anlatmış yazar. ''alıntı sözlükte yadırganır'' tamam yapma demiyorum hobi olarak yine yap ama birazda kendinden bişeyler kat arkadaşım. gidip google'dan kopyala yapıştır yapıyosun sonra müthiş bir ciddiyetle dökumandı materyaldi konuşuyorsun sanki bizim elimizin altında google yok gibi.
  bir şeyin url destekli olması doğru olması anlamına gelmiyor artık. paylaşımların kaliteli ona bir lafım yok ama bunlar nacizane tavsiyeler fazla büyütmeden ister dinle ister dinleme eleştiri olarakta görebilirsin farketmez.

  edit:arkanda üç beş ergen olmasıda seni iyi bir yazar yapmaz.arkadaşlarını nickaltına toplayacağına keşke sende beni eleştirseydin. o zaman kendinle çelişmezdin işte bak ben bu yüzden diyorum gidiyon elalemin düşünüpte yazdığı şeyleri alıntı diye sallıyon piyasaya sonrada hiç düşünmediğin şeyler yüzünden yazdıkların hep birbiriyle çelişiyor.

 • sergerdan

  liselilerle münakaşaya girmemesi gereken yazar.

 • ironemin

  o zaman paylaşımları için kendisine şurayı tavsiye ediyorum kısa sürede moderatör falan yaparlar yani : bilgi paylaşım forumu

 • ironemin

  elini çok açık oynayan gönlü temiz yazar. fakat ortaya bişey atarsın hemen üstüne alınır. pislik yapmasa bile yapılmasına sevinecek kadar çirkefleşebilir. evlerden ırak.

  (bkz: ayarı alınca seri eksiye yumulan yazar)
  edit: ulan bakınız'ı bakınız diye veriyorum gerzek gerzek kanka koruması yapmayın gir bi önce ben ne demişim adam hemen arkasından durduk yere gelip ne demiş kim kime havlamış bi gör objektif ol.vekilinden haberi olmayan avukat gibisiniz ya

 • theionian

  (bkz: #2764875)nolu entryden DOLAYI seri eksi veren ibne olmuşum. haksızlığa falan da karşı değilmişim anlaşılan yine. Evlerden ırak olmam gerekiyor sanırım. Liste uzar gider. Daha iki gün önce nickaltımda ayarlardan ayar beğenen arkadaş bugün o başlığa yazdığım entryi üzerine alınmış maalesef öyle değil işin aslı öyle değil. azıcık hatırlayan varsa iki trolümsü yazar sözlüğü bir süreliğine birbirine katmıştı. üslupları da aşırı iticiydi. bu arkadaşlar ayar verdiklerini sanıyorlardı her entrylerinde. onlardan birisi bütün entrleyini silmiş neredeyse. birisi yazar olduğunu iddia ederek sözlük yazarlarının karalamaları başlığına güzel bir yazı yazmıştı. Ancak yazarın üslubu diğer başlıklarda o kadar kötüydü ki eksiliyordu önüne gelen herkes. Bak onları eleştirdiğim entry de burada (bkz: #2757464) duruyor. tarihe bakarsan anlarsın aslında olayı. kısaca olayın sadece yazarların üslubuyla alakalı olma durumu vardı ve bu üsluptan dolayı yazdıkları güzel yazıların da kötü algılanmasını önleme amacı taşımaktaydı.

  1
 • bittersweet

  üslubu çok tanıdık gelen yazar. acaba tanışıyor muyuz diye sormadan edemedim kendime.