• bir sorunsaldır.

  tarihi fenerbahçe&galatasaray sponsorluk anlaşması'nı esra&ceyda kardeşler olarak tanımlıyor ve kısaltabiliyorum. buradakine benzer bir diğer kısaltmayı da don draper&ymlac ekürisi için yapmak zorundayım. zira herkesin malumu olduğu üzere bu ikisi aynı kişiler. son dönemdeki gözlemlerim doğrultusunda ekiplerine karambol necla'yı da katma gayreti içerisindeler ki ben buna ancak saygı duyabilirim. çifte hayırlı olsun diyorum.

  ve burada yaşadığım sıkıntı, başa hangisini yazacağım hususu.

  ymlac, "ulan bu ne alaka şimdi," statüsündeki başlıkların aylarca tartışılmasını sağlayacak altyapıyı kurgulamasıyla nam salmış bir sözlük üyesi. alanında başarılı. zayıf noktaları, geride kalan hemen hemen hiç bir konu hakkında fikir beyan etmemesi. örneğin ymlac'ı karı gibi ağlamak başlığını bestseller'a taşırken rastlayabiliriz. ya da masterchef'teki çalkantılı yaşamları, survivor'ın ilgili bölümünde gözden kaçmış ince detayları... ancak kendisine örnek veriyorum bir andromeda galaksisi'ne dair tartışmalarda pek rastlayamıyoruz. tabiatı gereği bilime uzak bir kimse. yadirgamıyorum. kendisi benim açımdan önemli sözlük figürlerindendir. icazet veriyorum.

  don draper da sözlükler aleminde çok kritik bir pozisyona sahip bir kimse. onun asli görevi ise ymlac'a fav vermek. burada aslında ikincil bir göreve sahipmiş gibi görünse de işin aslı bu değil. ymlac eğer don draper'dan fav almıyorsa sonrasında son derece tutuk bir dönem yaşıyor. bu bağlamda don draper'ın ymlac'ın basılacak marşı olduğunu söylememiz hiç yanlış olmaz. çalıştırmadan bu araba gitmiyor.

  bu kötüsözlük için iki çok önemli misyona sahip ikiliye takacağım kısaltmada bu nedenlerden ötürü çok kararsız kaldım. diko'nun istifasından kaynaklı artacak mesai yüküm nedeniyle konuyla ilgili acil destek talep ediyorum.

  yazıklar olsun şimdiden...