• bu afacan hakkındaki düşüncelerimi şurada söylemiştim. artık bu kategorideki oyuncu üretiminden vazgeçmemiz lazım. alenen çöp, son derece gereksiz bir üretim. bu çocuk ya hızlanıp kanat oyuncusu olacak, ya güçlenip merkez orta saha olacak; ortası yok bunun.

  kimse kusura bakmasın, yeteneği falan zerre umrumda değil. 90'ların futbolunu oynamıyor artık dünya. geçen sezon borussia dortmund'a 5-1 yenildik ve top becerisi olarak arda güler'in fersah fersah gerisindeki jude bellingham içinden geçti bütün takımın. jorge jesus bile 10 kişi kalan amatör rakibe karşı bu çocuğa şans tanımıyorsa, artık bi'şeyleri farketme zamanıdır diye düşünüyorum.

  emirhan ilkhan da ofansif orta saha olarak parladı ancak fiziksel antremanlara yoğunlaşarak bir anda merkez orta sahaya evirdi kendisini. şu anda müthiş potansiyeliyle birlikte henüz kendi kulübünde on maça dahi çıkmadan serie a'nın yolunu tutuyor. bence arda güler'den çok daha başarılı olacak.

  beşiktaş'ta destanlar yazan anderson talisca kendisine avrupa'da kulüp bulamadı ve çin'in, oradan da suudi arabistan'ın yolunu tuttu. ders almak lazım bunlardan.

  bok var gibi piyasada topla ilişiği olan kim varsa alıp alıp yıldız yapıyoruz asırlardır. sergen yalçın bir taneydi ve devri kapandı. thomas tuchel'in mainz zamanlarındaki bir antremanda shawn parker'ı gerçekleştirdiği bir videosu vardır. çocuk 27 yaşında futbolu bıraktı amk...

  türkiye'deki misyonunu tamamlamak üzere olan topçu. gelişmesi gerekiyor.

 • bugün hatay karşısında 11'de başlayacak olan wonderkid <3

 • kendi hayrı için en az üç sezon daha fenerbahçe'de kalıp wonderkid olarak değil, türk süper yıldız olarak yurtdışına transfer olması gerekirdi. bu da real madrid, barcelona falan değil, borussia dortmund, arsenal, atletico madrid gibi bir takıma olmalıydı. ancak real madrid'i reddedemezsin.

  muhtemelen bir yıl sonraki transfer sezonunda kiralanır. göstereceği performansa göre bu castilla da olabilir, getafe ya da mallorca da. ancak kimilerinin iddia ettiği gibi leverkusen olmaz. bir sezonda o seviyeye çıkacağına ihtimal vermiyorum.

  ikinci sezon sonuna kalmaz kiralanma hadisesi. bu transfer sezonunda kiralanması bile olası.

 • arif erdem'in veliahtı. türk futboluna hoşgeldim dedi. 80 milyon insanın hoş bakışı vardı bu çocuğa. bunu bugün bitirdi. artık türk futbolunun büyük yıldız adayı değil, sıradan bir fenerli.

  uzayadur çocuk.

 • maradona diyorlar bu çocuk için. şaka gibi gerçekten. çıldırmamak elde değil. artık bilerek yaptıklarını düşünüyorum. art niyetli insanlar türkiye'den düzgün sporcu yetişmemesi için böyle söylemlerde bulunuyorlar.

 • ne rekoru kırmış, anlamadım onu ben. ligde toplam 35 maça çıkamadan real madrid'e gitmekse rekordur tabii de aksini bilemedim.

 • zaman kaybetmekte olan topçu. süper ligde çıkabileceği seviyeye çıktı. artık bundan ötesine gidemeyecektir. fiziksel açıdan kendisine bir şey koyamaz. bunu yapabileceği ülke burası değil. porto, atletico, benfica, lyon gibi kulüplere transfer olup şansını denemeli.

  bize farklı geliyor ancak dünya futbol piyasasında bu tip çok topçu var. bunlardan bir tanesi borussia dortmund'ta başladığı futbol yaşantısını şu anda karagümrük'te sürdürüyor. kararlıysa buna bu ülkede ısrar etmesin. bir şeyin oluru var, olmazı var.

  ne fenerbahçe, ne türk futbolu, ne medya, ne de taraftar gözünün yaşına bakmaz. türk futbolundan bir halt olmaz. kesinlikle sözleşme yenilememeli ve sezon sonu itibariyle derhal bu ülkeden gitmeli. bizim ipimizle kuyuya inilmez.

  ben fenerbahçe'de devam ettiği takdirde müthiş hayalkırıklığı yaşayacağını düşünüyorum. bu her zaman bu şekilde olmuştur.

 • real'e falan gidemez. real bu tip topçular almıyor. aldıkları en genç yıldız adayı camavinga. camavinga da süper lig'e gelse yılın oyuncusu olur zaten.

  arda güler tam dortmund tipi oyuncu. atletico madrid'te de parlayabilir. başaltı takıma transfer olma ihtiyacı var. dünya yıldızı olma hevesi varsa -ki türk tabiyetli olduğu için zannetmiyorum- şampiyonlar ligi'nde en az bir son onaltı ya da çeyrek yapma geleneği olan takıma transfer olmak zorunda. fener'de kendisini bundan daha fazla geliştiremez.

 • elenorbet bu yaşta bu kariyerle dünya genelinde rekorların ismi olmuş futbolcudur.
  türk furbolunun da gururu olmuştur.

 • 20m euro+10m bonus+%20 sonraki satıştan pay ile real madrid'e transfer oldu.

  real'in bonus ödeme zorunluluğu yoktu. arda, fenerbahçe daha fazla kazansın diye özel olarak istedi. real için 10m çerez parası zaten aw.

  ilk sezonunda 1000 dk oynarsa başarıdır. ama orası real madrid. yetenekli olmak yetmez. adamların benzema'yı beğenmesi 10 sene sürdü aw.