• çok inandığımdan değil de :) 25 yaşıma kadar her sabah yengeç burcunu okudum ben de. o kadar kaptırınca haliyle yengeç olduk aq halbuki aslanmışım. şimdi sorana aslanım desem de inanmıyor. körelmiş kullanmaya kullanmaya. hibrit bişey oldum aslında. yükselenim için doğum saati lazımmış kimse bilmiyor tabii. ama aslanım dediğimde inanmasalar da kovayım desem de teraziyim desem de "hmmm evet aslında...." diye gidiyor muhabbet. kendi burcum dışında herşey oldum.

 • --spoiler--
  edgar morin günümüzde astrolojinin gençler arasındaki çekiciliğini "burjuva toplumunun yaşadığı kültürel krize" yoruyor. morin gençlik kültüründe "astrolojinin devrimci bir yeni çağ anlayışına (aquarius çağı) sahip yeni bir ruhani bilginin parçası olduğunu" düşünüyor.

  konuyla son derece ilgili olan gerçekse, astrolojiye duyulan en büyük ilgiye "taşrada, kırsalda, çiftçiler veya mesleki yapının en alt katmanlarındaki kişilerde değil, bilakis yoğun nüfuslu şehirlerde ve beyaz yakalılar arasında rastlanması. fransız yazarlar astrolojinin dindışı işlevinde diretmediler ama gene de hayatımızın yıldızlarla ilgili fenomenlerle ilişkili olduğu keşfi varoluşumuza yeni bir anlam katar. artık heidegger'in ve sartre'ın tanımladığı, saçma ve anlamsız bir dünyaya fırlatılmış, özgür olmaya mahkum yabancı, anonim birey değilsinizdir; sartre'ın söylediği gibi sizin durumunuzla sınırlı ve tarihsel koşulunuzla koşullanmış bir özgürlüğe mahkum değilsinizdir. bilakis, burcunuz size yeni bir itibar ve üstünlük kazandırır: tüm evrene nasıl yakından bağlı olduğunuzu size gösterir. hayatınız belki yıldızların hareketiyle belirleniyordur, fakat en azından bu belirlenimin benzersiz bir ihtişamı vardır. her ne kadar, son tahlilde görünmez ipleriyle oynatılan bir kukla da olsanız, gene de cennetimsi göksel bir dünyanın parçasısınızdır.

  ayrıca varoluşunuzun bu kozmik önceden belirlenimi bir gizem oluşturur: evrenin önceden belirlenmiş bir plana göre hareket ettiği anlamına gelir; insan yaşamının ve bizatihi tarihin bir
  örüntüye göre gerçekleştiği ve bir amaca göre gelişerek ilerlediği anlamına gelir. bu nihai amaç gizlidir veya insanın anlayışının ötesindedir.
  --spoiler--

  mircea eliade - okültizm, büyücülük ve kültürel modalar

 • ben bu tür büyüdür nazardır falan inanıyorum şahsen. küçükken babam 3 sene içerisinde, 3 farklı lokasyonda, 3 farklı dükkanı batırdı. babamın gerizekalı olmasına ihtimal vermediğimiz için aile bireyleri olarak başladık büyü aramaya. sonra bi açtık evin kapısının çıtalarını... çat! içinden muskalar çıktı. ama ne muskalar yaa... bırak dükkanların batmasını evin içinde blair witch gezinmek üzereymiş bulmasaymışız. geceleri yatağımızdan 5 santim yükseliyormuşuz bulmasaymışız. allah korumuş. sikeyim 3 dükkanı açıkçası. her şey para değil.

 • etrafımız bunlar tarafından kuşatıldı. burcuma inanıyorum. eski manitaların burcuna da inanıyordum, çünkü bu işin kuralı budur, burcuna ve manitaların burcuna inanırsın. ama biri gelip ben tam bi x burcuyum dese, ona şüpheyle bakıyorum. yok yaa öyle misin sahiden hehehe yapıyorum alaycı alaycı. ama bunlara bişey oldu, bunlar cinlendiler, nereyi açsam manifest, astroloji, ay suyuyla cinsel ilişki gibi şeyler görüyom.
  eğer bi güçleri varsa hiç gocunmam saflarına çekebilirler beni. neyse konuya şurdan geldim, astrolog bilmemne yazmış ki twitterda hislerinize güvenin, kalbinizi dinleyin. hissimi ayrı, kalbimi ayrı skem. teşekkürler.

 • görüşümüz ektedir.

 • astromatikkk diye bir kullanıcı şunu yazmış: bu gece bazılarınız hiç derin uyuyamadı, tuhaf rüyalar sürekli bölünen bir uyku olmuş olabilir. stresi azaltın. bu gece daha iyi uyuyabilirsiniz.

  teşekkürler aq.

 • bu konuyu zekeriya beyaz'a sormuşlardı.
  yanıt olarak " tüm falcıların, büyücülerin, astronotların allah belasını versin" demişti.

  buna hala gülerim.

 • inanmadığımdır.

 • eski kötü sözlükte bilimle alakası olmayan bir şey yazmıştım. şimdi aynı şeyleri düşünmüyorum. insanların görüşleri zamanla değişebilir.