beşiktaş

[links]
16 more entries
 • sanmam.

  kulüpte 14 çöp oyuncunun kontratı bitiyor. maaş bütçesi müthiş rahatlayacak. bugünki maçta sol kanatta 19 yaşındaki rıdvan yılmaz ve 22 yaşındaki güven yalçın oynadı. kalede 21 yaşındaki ersin destanoğlu, stoperde 23 yaşındaki francisco montero vardı. ikinci yarı oyuna 17 yaşındaki emirhan ilkhan girdi. bu çocukların tecrübe kazanıp gelecek sezon kadrosunun iskeletini oluşturmasına sevinmek yerine takımın başında dördüncü maçını geçiren teknik direktörün varlığında yönetimi istifaya mı davet ediyorlar? eğer öyleyse öncelikle o istifaya davet eden taraftarlar kulüpten istifa etsin.

  şu anda hiçbir sorunumuz bulunmuyor. 3-0 değil, 5-0 da yenilebiliriz. gelecek maçlarda gençlerin daha da ön plana çıkarılması önemli. varsın 10 tane yiyelim, problem değil. önümüzdeki sezon avrupa'da olmayışımız avantajımıza olacak. zaten mevcut zihniyetlerle avrupa'ya kim çıkarsa çıksın bir-iki turdan fazlasını elde etme şansı yok. şampiyonlar ligi'nde o bile yok.

  hocada net şekilde slaven bilic havası seziyorum. iki sezonluk yönetimi boyunca takıma kattığı fiziksel ve taktiksel becerinin ekmeğini 10 seneye yakındır yiyoruz. sabredersek aynısını yine yaşayacağız.

 • şu tempoyu geçiyorum kampları, antremanları falan, en rekabetçi maçlarda bile gördüğümü hatırlamıyorum. bu sezon kombine ve lisanslı ürün vaktidir.

 • şurada bahsettiğim gibi ilerliyoruz. takım hızlı değil, çok hızlı oynuyor. o kadar hızlı oynuyoruz ki 90 dakikalık maçın çeşitli dilimlerinde bambaşka beşiktaşlara maruz kalıyoruz. serdar ali çelikler şahane ifade etti bunu aslında:

  "ilk 30 dak'kadaki beşiktaş açık ara şampiyon olur, ikinci 30 dak'kadaki beşiktaş üçüncü olur, 60'la 90 arasındaki beşiktaş ise ilk 5'e giremez," şeklinde...

  öylesine inanılmaz bir tempo yapıyor ki beşiktaş, biz ülke futbolu olarak zaten eloğlunun alışkanlık haline getirdiği bu tempolara hiçbir şartta direnç gösteremediğimiz için avrupa'dan sürekli eli boş dönüyoruz. işte o tempolara vurduğu için bugün yıkıp geçiyor ligi takım.

  buna direnç gösteren olacak mı? ya, yarım saatte rakibi darmaduman ediyoruz; elbette ki şu anda tüm dikkatleri üzerimize çektik ve her kulüp şu anda yaldır yaldır bu denklemi çözme derdine düşmüştür. çok kaliteli ayaklara sahip bir rakibi durdurabilmek kolay değil ancak bir takımın ilk yarım saatlik dilimdeki beşiktaş temposuna çıkması da pek mümkün değil. beşiktaş'ı ilk dilimde durdurmak zorundalar. bu mümkün olabilecek mi, ben de gayet merak ediyorum.

10 more entries