• wacker'ın bende fark ettiği özellik.

  bir kadına elbette farklı davranılmalı. buna centilmenlik denir. maalesef türkiye şartlarında ortalamanın üzerinde bir ailenin tedrisatında bulunuyor bu davranış tipinin kazandırılması. ben yapabiliyorsam ne ala. fark edilebiliyorsa aman ne şahane. fakat söz konusu adalet ise, kadın yanlı bir adalet duygumun olduğu iddia ediliyorsa, bu iddia biraz tartışma değeri taşır benim için. ama tabi herkesle tartışacak değilim, kendim için belirlediğim asgari gereksinimlere sahip olmanız gerek.

  sana gelirsek wacker, kimi zaman bir oto tamircisinde, kimi zaman silivri'de bir apartman dairesinde, kendini kapatıp başkalarının hayatını haset edişini hak edecek bir hayatı yaşamıyorum söyleyim. bu muazzam eforunu hak etmiyorum üzgünüm. senin kafanda kurduklarına kıyasla tırışka bir hayatım var maalesef. he tırışka olmasaydı da bunda benim bir suçum olmazdı. hayat kalitenle ilgili bir problemin varsa suçu kendinde aramalısın. mesela doktorun söylemeden ilaçlarını asla aksatmamalı, bırakmamalısın. seni incitsin diye söylemiyorum, herkes delirebilir. düzeltiyorum: herkes biraz delidir. fakat 10 kişilik sözlükte 8'ini düşman tanımlayaraktan o sözlükte faaliyet sürdürecek kadar delirmek maalesef başlı başına ilaçla tedavi gerektiren bir durum bana kalırsa. ayrıca sözlükte karşılıklı etkileşimde bulunup komplimanlar yapmak için, bu gibi bir eksikliğin tatmini için hayali bir sözlük karakteri yaratman kapsama dahil değil. eğer nymphe, geçmişte kendisi hakkında verdiği bilgiler paralelinde 50 yaşlarında iki oğul anası bir kadın değil de senin bir tatmin aracın ise sana ilaç yetmez, kafandan ameliyat olmalısın.

  burada gelmişsin önüne gelene kendince bir tarife uyguluyorsun. boyun yüzaltmış santim ama cümlelerin birdoksan. e tabi klavye birçok şeyi kolaylaştıran bir icat. külhanbeylilik olsun, faşistlik olsun. benim için de kolaylaştırıyor; burada oturmuş seni muhatap alıyorum. normalde senin standartlarında birini muhatap almak kolay değil çünkü.

  buraya kadar yazdım ama göndermeden araya başka şeyler girdi. yazdıklarımı tekrar okudum ve silmeye niyetlendim. fakat silmedim. üzgünüm açıkçası şu gibi şeylere zaman ve duygusal yer ayırdığıma. karşılaştığım hayatlara da üzgünüm. fakat herkes haddini bilmeli. yazdıklarımı silmememdeki motivasyonuma gelecek olursak; burada bir arkadaşımız var. konuyu onun tarafına çekmek istemiyorum ama kendisinin interaktif kimliğini yıllardır bilirim ve kimseyi incitecek bir davranış sergilediğine hiç rastlamadım. buraya gelip de ona bile ha hu yapacak insan benim gözümde masumiyetini yitirmiştir. yoksa bana karı kız kovalıyo imasında bulunulsa ne yazar, bulunulmasa ne yazar. söylenenden ziyade cüret bende tetikleyici oldu. o tetiklenen de sonrasında yerini "boşver yaaa kimsenin kalbi yorulmasın"a bırakacak güçte bir şey. yani tırt.

 • bu başlığı henüz gördüm. oldukça da keyifli buldum. başlık entrisindeki, "...sana gelirsek wacker, kimi zaman bir oto tamircisinde, kimi zaman silivri'de bir apartman dairesinde, kendini kapatıp başkalarının hayatını haset edişini hak edecek bir hayatı yaşamıyorum söyleyim," satırına bayıldığımı dile getirmeliyim. ya burada öyle ya da böyle birbirini bir zamandan beridir tanıyan insanlarız? yani şu satırdaki kibir, mercedes marka makam aracı ve önüne/ardına dizili onlarca güvenlik konvoyuyla trafiği durdurarak ilerleyen bürokratta yok, bunu itiraf etmemiz lazım.

  sözlükte götünün kılı ağarmış evet on kişi var ve bunların sekizinin haftalardır adamın tekine yüklendiğini gözlemliyorum. bir de sanki her haltı yiyen kendileri değilmiş gibi boku da üstüne atmıyorlar mı, eğlenceye gülmemek elde değil. ya 43 yaşındayım, hayatımda bu kadar ucuz, bu kadar zavallı bir yaklaşıma rastlamadım yeminle... insana hakikaten şu toplu eylemdeki motivasyonun kaynağını merak ettirir cinsten...

  yani kimden neyi gizlemeye çalışarak bok atıldığı meselesi de komik... illa konuşturacaksınız insanı...

  sen kalkıp durduk yere adama, "bilmemkime yanaştın, yüz bulamadın da, tatavasındasın," diyeceksin, cümlelerinin arasında ima yollu/yolsuz küfür kafir gideceksin, chat odalarında adamın dedikodusunu yapacaksın, hatta -gözlerimle görmesem inanmayacağım ama- hiçbir otoriteye sahip olmadığın halde sözlükten siktir edeceksin; peşine kalkıp gerçekte kime neyi ifade ettiğinin anlaşılmadığı bu başlıkta adamı edepsizlikle, hatta delilikle eleştireceksin?

  ben de silip yeniden yazdığım bir paragrafa gireyim madem? seviyeyi bu noktalara çekmek istemezdim de deli denmesi de oha artık yani? insanlara edepsiz diyoruz, deli diyoruz falan da, bu sözlükte hesabımız olduğunu eşimize dostumuza itiraf edebilecek zürriyette olabilseydik de lafımızın sözümüzün ederi olabilseydi?

  değil mi?

 • sez'in bu iddialı çıkışının 10+ fav alacağına dair bahis oynamak istiyorum. sayı tutmazsa üstünü ben tamamlayacağım.

 • konunun dışında halihazırda online listesi olmamasından hareketle,
  entrilerdeki fav adet toplamına bakarak
  sözlüğün 11+2
  (+1 de ben)
  14 kişiden oluştuğunu rahatlıkla gözlemlediğimizi belirtmek gerekir.

  her üye, aidi olduğu topluluğun gerzek yaklaşımına yandaş fav'ını çakarak (kararsızlar dağıtılmadanki) sözlük nüfusu hakkında net sonucu ortaya koymuş. bu başlık itibariyle sözlükte kaç üye bulunduğu meselesinin tarihe karıştığı gerçeği rahatlıkla kabul edilebilecektir. sürü liderlerinin ve avanelerinin bu tip meselelerde sıklıkla karşı karşıya gelmesi neticesinde sözlüğün güncellenmiş üye listesini oluşturma imkanlarına ulaşılabilecek.

  vrabo diyorum.

 • favlamadım, 14+1 olarak yerimi aldım. fakat tarafları netleştirin önce.
  şaka şaka kaos seviyorum ben, iki tarafı da favlayıp ortamı kızıştırıcam ilerleyen zaman içerisinde.

 • severek izliyor olmana sevindim.
  severek izlediğin şey zırlamayken kendi içinde çelişkilere düştüğünde mi offline oluyorsun peki :p
  yoksa yeteri kadar yancılık yaptığına inandığında mı?

  her koşulda şu an onlardan biri bence :=)

 • not today de var :p

  o böyle anlarda ortaya çıkıyor sadece. o yüzden gözünden kaçmış olabilir. bak orda yukarda.

  favlamamış ama sinyali çakıyor.

  ayak altında çok geziyor bu aralar. bir gün ezilecek diye korkuyorum :p

 • centilmenlik seviyem temalı başlık.

  ymlc ona buna salça olup rencide eden kadınları bugüne kadar kimseyi incitmedikleri (!) gerekçesiyle savunmanın centilmenlik olduğuna inanıyor ama bugüne kadar kimseyi incitip incitmediğini bilmediği, hiç tanımadığı bir kadına 50 yaşında iki oğul anası diyerek bel altı vuruyor olmanın centilmence olmama ihtimaline inanmıyor anladığım kadarıyla

  10 kişi de favlamış bunu :p

  kafalara gel

 • tamam sevgili fyf.
  fikrine saygı duyuyorum.
  bahsi geçen bir çok kişi de gözlemlerime göre kendisine saldırı halinde. fakat şu an bunu konuşmayalım mesele başka çünkü.

  açıklama yapma nezaketinden dolayı teşekkür ederim. çok incesin

  <3

 • hür irademizle offline olmamız gerektiğine inanıyor ama tırt seminerden sıkılınca kendisinin offline olabileceğine inanmıyor :p

  yancıları da engellese ne güzel olacak halbuki :p