• ne babalar var arkadaş. geçenlerde de bir çocuğu döve döve öldürdüler. o da üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri söyledi. söylettiriyorlar mı nedir anlamadım ki.
  benim babam yıllar önce van devlet parasız yatılı okulunu kazandığımda beni van'a götürmüştü. 11-12 yaşlarındayım. o zamanlar shp vardı. shp van il teşkilatına götürmüştü beni. oradaki partililerle konuştuydu. aman dediler, çocuğu buradaki yurtlara bırakıp gitmeyin. ya gelin buraya yerleşin ya da alın çocuğu götürün geldiğiniz yere. ha yok illaki bir yer bulmamızı istersen size bir yer ayarlarız ama çocuk burada tek başına yapamaz dediler.
  neyse babam hele şu yurttaki adamlarla bir konuşalım dedi, tuttu kolumdan beni sonradan hümeyni destekli yurt olduğunu öğrendiğimiz yere götürdü. içeride takkeli külahlı sakallı aynı ylmac'una benzeyen tipler bağdaş kurmuş oturuyor. etraflarında benim gibi bir sürü çocuk var. babam beni orada bıraktı gitti. bunlar başladılar sohbete. sohbet bitti, dediler ki hadi borcumuzu ödeyelim. ulan ne borcu demeye kalmadan düştük yollara. meğersem namazmış borcumuz. babam tesadüfen yolda bunların peişinden yürürken beni gördü. nereye oğlum dedi, baba dedim camiye borcumuz varmış oraya gidiyoruz. gel oğlum gel dedi, bunların ne camisi bellidir ne kıblesi. gerisin geri döndük mersin'e.
  ortaokulda hocam beni görünce şaşırdı. oğlum sen devlet parasız yatılıyı kazanmadı mı? ne işin var burada dedi. anlattım. baban en iyisini yapmış dedi. 1 sene sonra serkan ile tanıştım. çok iyi ingilizce öğrenmiş. yurtta bir çocuğu namaz kılmadı diye balkondan aşağıya atmışlar. garibim de korkmuş dönmüş mersin'e.
  yani harbiden ne babalar var amk.

 • yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
  tarikatlara karşı değilim ama tarikat yurtlarına karşıyım. devletin bu tarz yurtları kapatması lazım. aynı şekilde kendi düşüncesinden olmayan çocuklara burs vermeyen vakıfları da kapatması gereklidir.