fenerbahçe

[links]
1 more entry
 • ben bu kulübün bu kadar idealist davranmasının karşısındayım. süper lig'i ihtişamlı günlere sürüklemek istiyorsak fenerbahçe'nin fenerbahçe gibi davranmasına ihtiyaç var.

  ali koç'un en büyük hatası, kulübün başına geçtiği günden beri her transfer döneminde kadroyu tepeden tırnağa yenilemesi. aslında son derece yeterli kadrosu var fenerbahçe'nin. ancak camianın kulübe bakış şekli başka türlü. bunu ısrarla denklemin içine katmıyorlar.

  örneğin real madrid kadrosunu özkaynak düzeninden oyuncularla, avrupa'nın sıradan liglerinden isimsiz yıldız adaylarıyla donatsa bu olmaz. adamlardan beklenti başka. bunlar yayın satıyor, forma satıyor, keyif satıyor, heyecan satıyor. fenerbahçe taraftarı da aşağı yukarı aynı beklenti içinde. gelecek vaadeden süper yıldız adaylarıyla en ufak sallantıda yıkılıyorlar.

  mesut özil bence bir istisna. memlekete tatil yapmaya gelen süper yıldızlardan mı, henüz belli değil. bence önümüzdeki sezon yine takıma dönecektir ve takıma katkı vermeye devam edecektir. bu olmasa bile aynı transfer politikasını yürüterek transfer yapmalı fenerbahçe.

  bu sezon sonunda sözleşmesi sona erecek oyunculardan luiz suarez, alexander lacazette, corentin tolisso, juan cuadrado, federico bernardeschi, serge aurier, divock origi, adnan januzaj, mohamed elneny, djibril sidibe, andrea belotti falan ne cici isimler aslında? imkansız isimler falan da değil bence... roberto carlos, nicolas anelka, mateja kezman falan oynadı lan bu kulüpte? mesut özil'i dahi kızağa çekme vizyonuna sahip bir camia bu?

  bence iskelet kadro nihayetinde kuruldu. şimdi tribüne taraftarı getirecek, taraftarı şampiyonluk havasına sokacak yatırımı yapmalılar. fenerbahçe bu büyük fenerbahçe ruhu'nu yakalamadan kesinlikle şampiyonluktan bahsedemez.

 • önümüzdeki sezon şampiyon olmak için adeta tüm tuşlara aynı anda basar haldeler. playstation aleminde sıklıkla karşılaştığımız bu toxic yaklaşımın uzun vadede olumsuz sonuçları olacağını hatırlatmalıyım.

 • iyice maymun ettiler kendilerini. 10 yıla yakındır birilerinin götünden uydurduğu dördüncü bir yıldızı takmak için kendilerini paralıyorlar, bu sezon ise daha dördüncüsünü takamadıkları yıldızın beşincisini takıyorlar. ben başarı diye buna derim. ali koç'un ekrem imamoğlu'nu hedef alan yaklaşımlarını daha net anlayabiliyoruz şimdi.

  ben beşinci yıldızlarını destekliyorum yine de. aksi takdirde bi'on sene daha dördü takabilecekleri yok bunların. verin önden gitsin!

17 more entries