• sezon sonu szalai ile yolların ayrılması ve bir sol bek alınması lazım. merkez orta sahaya da derin scout çalışmalarım sonrası muazzam bir yetenek olduğuna kanaat getirdiğim lukasz poreba'nın takviye edilmesi gerektiğini düşünüyorum. keza forvet, kanat forvet gibi mevkiler için de 7-8 milyon euro'nun gözden çıkarılıp julio enciso'nun takıma katılması gerektiği fikrindeyim. pelkas ile de yollar ayrılabilir.

  bu durumda stoperde tisserand, serdar aziz, kim min jae gibi lig için gayet yeterli bir tandem çıkıyor ortaya. sağ bek için osayi ve sangare de yeterli görünüyor. sol beke direkt oynayacak bir kardeşimiz, novak ve gerektiğinde ferdi'nin oraya kaydırılmasıyla da gayet yeterli bir profil çizilebiliyor.

  merkez orta sahada da crespo'nun kesinlikle ismail yüksek ile yedeklenmesi lazım. bu merkezin kenarlarına iki tempolu iç oyucusunu mert hakan, poreba, ferdi, zajc ile tamamlamak gayet mümkün.

  zurnanın göt deliğimize çalındığı kısma geliyoruz. bence, kesinlikle yargılanmaktan korkarak söyleyeceğim bunu ama irfan can'ın sahte 9 oynayabileceğini düşünüyorum. keza berisha'nın da dar alanda tempolu ve hareketli oynayan bir takımda gerek kenarlara açılmasıyla, gerek merkeze doğru yaklaşmasıyla iş yapabileceğini düşünüyorum. bence denemeye değer. olmazsa serdar dursun var zaten. sol tarafta rossi de bu oyuna yatkın bir görünüm çiziyor. sağ tarafta ise arda güler, enciso gibi isimler yeterli olabilir ama risk tabi. bu risk tutmazsa irfan can kenarda da değerlendirilebilir. enciso da söylediğim merkez forvet tanımına gayet uygun bir oyuncu.

  büyük atılımlara, her sezon olduğu gibi yepyeni bir takım kurmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. takım gayet yeterli. bu takım sezon sonuna kadar doğru psikolojiyle, doğru odakla gayet şampiyonluğu görebilir. ali koç yine fm oynamaya kalkarsa son 4 senede ne olduysa onu tekrar izleriz gibime geliyor.

  şeyi söylemeyi unuttum. gustavo, sosa ve üzülerek söylüyorum ki ozan tufan ile yollar ayrılmalı. ozan evlenmese performansı artarak devam ederdi ama evlenmek aksiyonu öldürmektir çoğu zaman. çocuğun aksiyonu öldü muhtemelen, kendine gelmesi zor. belki 30 yaşından sonra toplar. szalai ve pelkas'ın satışından 12-15m arası bi para ve gustavo ile sosa'nın maaşlarının düşmesiyle oluşacak boşluk ile söylediğim adımlar gayet atılabilir.

 • aşktır, beladır, candır, can sıkar... hayatın bizatihi kendisidir.

 • tuhaf transfer stratejisi sürüyor. iki temel problem var, kanat ve 10 numara mevkisine sürekli oyuncu transfer ederek kaliteyi düşürüyor -bakın bu kolay değildir, yeni oyuncu ekleyerek kalite düşürmek- ikincisi de orta ya da düşük kalite oyuncular almak.

  ulan takımda max meyer diye adam olduğunu unutmuşum demin denk geldim. hatalarımızdan asla ders çıkartmıyoruz <3

 • marvel evreninde yeni ironman imiş. öyle diyorlar.

 • türkiye'nin en önemli holdingi günün birinde kalksın, türkiye'nin en popüler camiasını yönetmeye girişsin ve (ama bilinçli, ama bilinçsiz) küçücük şeylerden mutlu olan sıradan bir istanbul kulübü haline getirsin. muzzam bir başarı hikayesi...

  ali koç 'un başkanlığı süresince beşiktaş, galatasaray ve medipol başakşehir'den sonra trabzonspor'un şampiyonluğunu da görmesi bi'şeylerin fitilini ateşledi elbette. önce trabzonspor'un şampiyonluğuna saldırıldı. peşine 1959 öncesi şampiyonluklar meselesi gündeme getirildi ve gelecek sezon 5 yıldızlık formalarla sahaya çıkılacağı duyurusu yapıldı. süreçte akıllara durgunluk verecek şekilde istanbul büyükşehir belediye başkanı'na dahi sataşıldı. ve yetmedi, şimdi de ahı gitmiş vahı kalmış rasim ozan kütahyalı'ya saldırarak fenerbahçe taraftarının önüne bir parça mutluluk balyası koyuluyor. koskoca koç holding'in düştüğü hale bak? rasim ozan kütahyalı'dan kendisine medet umuyor.

  ahmet nur çebi haklıymış. bunun adı şaklabanlıktır. beşiktaş başkanı da elbette ki şaklaban gibi davranamaz. elalemin şaklaban başkanına milletin içinde şaklaban demesi ne kadar yanlışsa, şaklabana şaklaban dedikten sonra, "yok ben ona demedim," demesi de bir o kadar yanlış. fenerbahçe mi lan burası? lafının arkasında duramıyorsan siktir olup gideceksin.

 • fenerbahçesi tamlama var.
  ünlü veya ünsüz düşmesi var mı bilemedim.
  (see: @sez)i davet ediyorum. bu konuda bizi aydınlatır

 • biraz da şu komik olayı konuşalım.

 • yeteri miktarda param olsa da şu kulübü satın alacak olsam, mevcut kadrosuna al-sat yaparak takımı 3 sene içerisinde dünya devleri arasına sokarım; kulüple işim bitince de 1 koyduysam 3 kar ederek abramovich'e satarım. bu kulübün başına geçenlerin gerizekalı olması lazım ki süreç ancak bu şekilde yönetilebilsin.