• var böyleleri. bazen saygı duyuyorum. bazen çok sövüyorum.
    kafası mekaniğe basan bir insan basit sorunları kendi kendine halledebilmeli. bu çok büyük ego tatmini de yaşatır ekonomik artısının yanı sıra. mesela geçenlerde bulaşık makinam arızalandı, hemen servisi aramaya uzandım üzerindeki stickera, annem çat diye vurdu elime. dur dedi hyde, bi dur bakalım. baktı da. bir de ne görsün hortumundan madeni para çıkmasın mı? yahu bu çamaşır makinası değil ki, nasıl içinden madeni para çıkar?? bir de bizim evde hastalıklı titiz abiler ablalar gibi bulaşık makinaya koymadan iyice sabunlu sudan geçirilir.. affallayarak çözüme kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşadık böylece. diyelim sorunu çözemedik yüzeysel olarak, annem kalkıp makinayı komple dağıtmayacaktı elbette. şimdi burada asıl gelmek istediğim nokta notebooklar aslında. annem kalkıp notebook dağıtabilir, konu annem değil vesselam. konu daha önce hiç notebook dağıtma tecrübesi olmayan bir kullanıcının amaaan onda ne var minvalinde düşünüp cihazı dağıtması. yok yok gerçekten dağıtması, yani öyle bir dağılmak ki, üreticisi görse ağlar. kasasında kırıklara sebep olmak, menteşe vida yuvalarını kırmak, daha da kötüsü temizlemek içi dağıtılan cihazı susturmak.. örnekler arttırılabilir, çok başımıza geliyor. oturup akşama kadar bu insanlara sövüyoruz biz teknisyenler birlikte.
    yani yiyemeyeceksen önüne alma di mi..

  • pimapeni öyle sandık az kalsın komple yaptırmak durumunda kalıyordur. her işe sarılmayın derim, her işin ehli ve ustası var.
    bkz: pimapen tamiri

  • abi cidden buranın o kadar backlink puanı var mı ya? 3-5 kişinin takıldığı mecrada seo yapmak da ne bileyim, iğneyle kuyu kazmak gibi geliyor. yanlış anlaşılmasın, benim için sorun değil zaten tesisatçı lazımdı ama biraz boşa kürek çekiyor olabilirsiniz. siz bilirsiniz tabi.

  • bu ayki haracını da yollamadı bi' de. daha ne kadar sessiz kalabilirim bilmiyorum...